Dan gaat het voor jou ook echt opschieten @Loveischocola Ik vind het toch wel bizar dat deze 2,5 week dat onze zoon er is voorbij lijkt gevlogen. Voor m’n gevoel was ik gisteren nog aan het klagen dat ik het hoogzwanger zijn zo zwaar vond. Ik kan nog steeds volschieten als ik terugdenk aan de fijne kraamzorg en bevalling. Heb een soort van heimwee
Ik had vandaag controle afspraak bij de vk. Ze begon gelijk over dat de baby kleiner is dan mijn vorige zoon. O was p99 en deze baby p22, ook zei ze dat maar eens na moest denken over een bevalling zonder inleiding (ik heb tijdens de intake besproken dat ik een inleiding wil om schouderdystocie te vermijden en ik geen groot kind wil) toch maakt mij dit wel angstig, ik heb bij O een groeiecho gehad met 35 weken en daar werd hij geschat op 3600 a 3800 gram, uiteindelijk woog hij 4680 Nu ben ik een beetje sceptisch over groeiecho's omdat het bij O fout is gegaan en dat hij vast is komen te zitten. Ook heb ik weer een wens voor een ruggenprik, maar ben ben bang dat als ik het weer op z'n beloop laat gaan ik die niet krijg.. Ik snap natuurlijk ook wel dat ze het afraden om te gaan inleiden als het kindje een stuk kleiner is, maar ik wil het risico gewoon niet lopen.
@Loveischocola Dat komt al zó dichtbij! Het echte aftellen is begonnen. @Krisjee Dat zijn lastige beslissingen! Ik kan me voorstellen dat je niet zomaar meer van één groeiecho uitslag uit durft te gaan. Had je bij O maar 1 groeiecho gehad? En krijg je nu later nog een keer een groeiecho? Twee groeiecho's zegt namelijk alweer meer dan eentje. Gelukkig heb je nog even tijd om erover na te denken. Op zich zou je natuurlijk direct voor een ruggenprik kunnen gaan zodra je bevalling echt begonnen is. Dat lukt in veruit de meeste bevallingen nog prima.
Ik heb bij O in totaal 3 groeiecho's gehad. Eerste keer met 28 weken toen werd hij gemeten op p53 tweede keer met 32 weken op p93 en derde keer met 35 weken op p75. Bij de tweede keer ook doorverwezen naar het ziekenhuis voor groeiecho, maar toen was hij p75 en mocht ik gewoon met vk bevallen. Bij deze baby heb ik 10 juni weer een groeiecho met 32 weken.
Fijn dat de versie gelukt is @Loveischocola! Hopelijk blijft hij braaf liggen. Ook fijn van de schroeven @Noxe! Elke dag is er weer een kans dat het gaat beginnen Lastige situatie @Krisjee. Voel je je gehoord door de verloskundige mbt je zorgen? Vanwaar ben je bang dat een ruggenprik niet zal gaan? Jouw bevalling, jouw keuze voor pijnbestrijding.
Hee super @Loveischocola dat het gelukt is! En wat dichtbij al volgende week maandag/dinsdag. Spannend zeg.. @Krisjee Hmm ja hier 3 groeiecho’s gehad nu, buikje heeft wel een groeispurt gemaakt en zit op p83 waardoor ik ook een beetje stress voor schouderdystocie. Maar goed ik heb morgen controle dus leg t even voor bij vk. Maar qua P helemaal zat ze op P40 geloof ik. Ben benieuwd hoe jouw volgende groeiecho is!
Dat klopt zeker! Dat zei de vk zelf ook, maar ze wilde toen per se doorsturen naar ziekenhuis, omdat ze daar betere apparatuur hadden. Opzich voel ik mij wel gehoord, maar minder door deze vk. De andere die ik regelmatig heb is daar wat empatischer in dan de andere. Ik ben bang dat dat er te lang gewacht wordt met de keus tot pijnstilling, en dat ik vervolgens 8cm heb en dat ze dan zeggen dat het te laat is.
Snap dat je stress hebt voor die schouderdystocie. Is niet niks hé.. Die ene verloskundige van vanmorgen deed er ook een beetje nuchter over, terwijl ik zoiets had van je weet niet wat het inhoudt om het zelf te ervaren..
Maar uiteindelijk ga jij over die keuze hè? Jij kan in je geboorteplan opnemen dat je zo snel mogelijk een ruggenprik wil als de bevalling is begonnen. Dat heeft de vk dan verder alleen maar te honoreren. Zij is niet degene die beslist of dat wel of niet mag. Ik zou deze wens in ieder geval van tevoren goed communiceren naar hen toe! Ben je bij O toen snel ontsloten of verliep dat normaal/traag?
Ik weet dat ik die keus heb, maar ik weet ook dat sommige vk er niet happig op zijn. Omdat je dan medisch wordt en zij de bevalling niet meer kunnen begeleiden. Geld kwestie. Ik weet toen ik bij O toen ik 34 weken zwanger was en we het hadden over de bevalling dat deze vk (die ik vanmorgen had) zo lang mogelijk wilde wachten. Ik heb bij O een week lang met 4 cm ontsluiting gelopen, en na de 4e strippoging ben ik de dag erna bevallen. Bevalling begon in de nacht (00:30) Zijn toen om 5:30 naar het ziekenhuis gegaan en bleef rond 11:00 hangen op 6 a 7 cm. Toen is er ook actie ondernomen voor ruggenprik met weeënopwekkers. Toen had ik rond 14:30 volledige ontsluiting en O is uiteindelijk om 15:52 geboren.
Echt dikke pech voor jouw verloskundige hoor. Je kunt toch aangeven dat je in het ziekenhuis wilt bevallen en wel met ruggenprik. Laat haar anders lekker even jouw pijn overnemen ofzo Ik zou het gesprek aangaan met je man erbij, dan kan hij evt het woord doen als je je overrompeld voelt. Jouw bevalling, jouw keuze.
@Krisjee lastig hoor als je je niet gehoord voelt. Wat betreft de groeiechos is het denk ik belangrijk de waardes apart te bekijken ipv 1 p waarde. Dus wat doet het beentje, wat het hoofd en wat het buikje en welke van die drie heeft betrekking op schouder distoci. Hier worden de kindjes meestal gemiddeld gemeten maar dat komt puur doordat ze een groot hoofd hebben die trekt de boel recht… maar ze worden eigenlijk allemaal geboren als lichtgewichtjes onze zwaarste was 3250 bij 41 weken. Dus misschien is dat iets om naar te kijken… verder zou ik vooral een duidelijk plan maken en dit bij de vk neerleggen. Het is jouw bevalling en jij mag bepalen wat je wel en niet wenst. De vk kan je adviseren maar tot niets dwingen. Ik hoop dat je de dingen op je eigen manier kan doen zodat je een fijne ervaring tegemoet kan gaan…