Eens met Ginger Ale. Appels kun je niet met peren vergelijken. We leven idd in 2016 maar sommige mensen lijken niet genoeg stil te staan bij de impact van een naam, die je voor altijd bij je draagt. Daar hebben ze ook gewoon onderzoek naar gedaan, met niet altijd positieve resultaten. En idd, je noemt een jongen niet zo snel Emma, je hoort niemand zeggen; we leven in 2016, kom op, noem je zoon Emma of Floortje....Daar heeft speelgoed niet zoveel mee te maken..
De kleur van een tshirt is niet echt te vergelijken met een voornaam he? Ik vind James geen lelijke naam voor een meisje, maar kijk niet raar op als mensen er vanuit gaan dat het om een jongen gaat. Dus ja, alles kan, (bijna) alles mag, maar er is ook nog zoiets als concequenties.
Ik ben vrij open minded wat betreft jongens in prinsessenjurkjes en meisjes die met autootjes spelen maar er is voor mij wel een grens. Je stuurt je kind wel de maatschappij in met een jongensnaam. Of het nou 2016 is of niet, het kindje is uiteindelijk degene die in verwarrende situaties terechtkomt (sollicitatie etc.)
An sich vind ik Dylan niet een heel mooie naam (ook niet voor een jongen), maar onze dochter heet Alex...
Dylan vind ik een jongensnaam. Ik zou hem dus niet aan een meisje geven. Ik heb eens een Koerdische collega gehad en haar dochter heet Dilan (uitspraak Dielan). Dat vind ik dan wel weer mooi voor een meisje.
James voor een meisje? Ik ben echt niet rolbevestigend. Mijn zoon mag overal mee spelen en draagt een roze polo maar om een meisje nou een jongensnaam te geven? Nee, dat roept alleen maar verwarring op en ik vind het ook echt niet mooi.
Dilan, kan wel, dat spreek je ook anders uit en staat ook gelijk anders. is dat misschien een optie inderdaad? enne ja, mijn dochter heeft ook raceauto's (net als ik vroeger trouwens, en ik spaarde dino's) en een jongen bij mijn dochter in de klas kwam ook eens met een prinsessenjurk. lekker belangrijk toch? maar namen... daar hangt iets teveel aan vast...
Zoiets wilde ik ook zeggen. Dan zie ik eigenlijk ook nog eerder Dylan als unieseks naam, volgens mij was er bij Hollands next top model ooit een Dylan...
Ik ken het echt alleen als jongensnaam. En ik zie aardig wat namen voorbij komen, als juf. En ook nog een man in het onderwijs. Eigenlijk weet ik niet zo goed hoe het is 'gegroeid' dat sommige namen wel uniseks zijn, terwijl andere namen echt voor jongens of echt voor meisjes zijn. Maar feit is dat het wel zo is. En Dilan valt echt niet in de categorie 'uniseks'. Ik zou er niet voor kiezen om een jongen een duidelijke meisjesnaam te geven of een meisje een duidelijke jongensnaam. Doet me altijd nog denken aan die serie met die vier zussen, die allemaal een jongensnaam hadden omdat pa liever zoons had gehad. Je kunt een naam nog zo leuk vinden als ouders: het is uiteindelijk je kind dat ermee moet leven. Zou jij steeds willen horen "ik had eigenlijk een jongen / man verwacht?" Of "Dat is toch een jongensnaam!"
Ik moet meteen denken aan Dylan (Drew Barrymore) van Charlie's Angels dus ik vind het op zich wel stoer en leuk, maar zou er in Nederland niet snel voor kiezen.
Bij veel uniseks namen is het zo dat het een afkorting betreft en dat de volledige naam wel typisch mannelijk of vrouwelijk is. Alex kan van Alexander of Alexandra zijn. Sam van Samuel of Samantha. Chris van Christian of Christina en Gaby van Gabriël of Gabriëlle. Zo kan ik nog wel even doorgaan. Alleen bij Robin zou ik het echt niet weten.
Ja, klinkt heel logisch. Er blijven nog een paar vraagtekens bestaan, zoals Jip, Luca, Noa(h) maar ook die zullen vast wel ergens op te herleiden zijn. Voor Dylan (ongeacht of je dit als Dillen of Dielan uitspreekt) gaat het uniseks verhaal volgens mij sowieso niet op. Dus ik zou er niet voor kiezen.
Sommige namen zijn inderdaad lastig te herleiden. Jip kan van de Friese naam Jibbe of Jippe komen. Wat overigens ook weer uniseks namen zijn. Anderen zeggen weer dat Jip van Joseph/Josepha komt. Bijbels dus.. Noa en Noah zijn twee verschillende namen. Noah komt waarschijnlijk van de naam Noach. Noa is een ander Bijbels figuur, namelijk de dochter van Tzelofchad. Luca kende ik niet als uniseksnaam.
Dylan is een jongensnaam, Dilan een Turkse meisjesnaam. Niet uniseks dus. Ook Luca is in mijn ogen geen uniseksnaam, al kan Loeka dan wel weer voor een meisje. Een naam als Jip kan overal vandaan komen. Daar komt nog bij dat er ook "nieuwe" namen bestaan. Soms verzinnen mensen gewoon wat nieuws en die bepalen dan zelf of het voor een jongen of een meisje is. Of veranderen een letter bij een jongensnaam en noemen het daarna een meisjesnaam. Tegenwoordig kan en mag (bijna) alles en mensen wennen er uiteindelijk wel aan. Maar duidelijker wordt het er vaak niet van. 😏
Uitspraak Die-lan is inderdaad een Turkse meisjes naam. Als je je dochter dus die Turkse naam wilt geven zou ik het wel uitspreken en schrijven (Dilan) zoals het hoort en zeker niet als de jongensnaam Dylan (uitspraak Dillen). Edit: oh had andere reacties nog niet gelezen maar indd wat Novastar in eerste zin ook zegt.