Nu heeft hij de meeste kiesmannen. Maar 4 jaar geleden werd de president met de minste stemmen uit het volk toch president omdat hij de meeste kiesmannen achter zich had staan. En dat vind ik een vreemd scenario in een land dat zich de grootste democratie ter wereld noemt.
Als Obama wit was geweest, was het van begin af aan een gewonnen race voor hem. 'Gelukkig' door de krediet crisis zijn de Amerikanen wakker geschud. Als McCain gewonnen zou hebben, zou mijn beeld over de Amerikaanse bevolking bevestigd worden. Bedoel 2x voor Bush stemmen? Come on! Ik zelf ben heeeeeeel erg blij dat Obama gewonnen heeft en het was voor mij ontzettend ontroerend om te zien hoeveel donkere mensen met tranen in de ogen stonden om dit emotionele moment. In de jaren'50 is de rassenscheiding in de VS officieel opgeheven. Maar de eeuwen lange onderdrukking en discriminatie van de zwarte bevolkingis nog altijd merkbaar. Dit is echt een mijlpijl in de Amerikaanse geschiedenis! Go Obama go!
@ Chebu. Ja klopt. De grotere staten gaven hun voorkeur aan Bush toen. Als Gore toen Florida had gehad was hij president geweest. Scheelde een handje vol. Ook de stemmen zelf van het land zelf, het volk gaf maar iets meer voorkeur aan Gore aan. Maar democratisch is het wel. Zij het anders dan in onze stelsel. Bij ons gaat het ongeveer ook zo hoor. Wij kunnen wel ergens tegen zijn, maar als de regering iets wil, kunnen ze onze stemmen gewoon als niet beschouwen. Net als met die referendum over de europese grondwet toen. 70% stemde tegen, maar is later gewoon ingevoerd onder een andere naam. Politiek blijft altijd een link spelletje, en je moet maar hopen dat de beste word gekozen. Dit keer deel ik hen mening.
Ja, zoiets bedoelde ik.. Iemand anders had het ook al over Kennedy en Martin Luther King... Het zou me echt niet verbazen als het zou gebeuren.
Ik ben bang dat dat idd er aan zit te komen, ik zei dat een tijd terug ook, en moet je eens zien hoeveel mensen dat ook denken.
Het boeit mij eigenlijk echt niet, wat heeft het voor zin om hier blij om te zijn, wij krijgen er toch niets mee te maken... Ik vond het ook zo overdreven hoe die amerikanen reageerde vanmorgen, tuurlijk mag je blij zijn maar om nou de straten op te gaan en feest te gaan vieren dat vind ik dan weer een beetje Te, wij zijn toch ook geen feest gaan vieren toen Balkenende bij ons aan de macht kwam ... En er is een puntje waar ik me aan erger bij die Obama en dat is dat hij finaal tegen homo huwelijke is, nou das lekker ...
http://www.zwangerschapspagina.nl/viewt ... 68&start=0 Er is al een topic over de Amerikaanse verkiezingen. Deze doe ik daarom dicht!