December 2007 mama's

Discussie in 'De mama's' gestart door Jufffie, 7 okt 2007.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. maartjeh

    maartjeh Fanatiek lid

    14 mei 2007
    2.626
    0
    0
    achterhoek
     
  2. maartjeh

    maartjeh Fanatiek lid

    14 mei 2007
    2.626
    0
    0
    achterhoek
     
  3. maartjeh

    maartjeh Fanatiek lid

    14 mei 2007
    2.626
    0
    0
    achterhoek
  4. Britteke

    Britteke Fanatiek lid

    16 dec 2006
    3.613
    0
    0
    Zo gerda.. 140 ml is echt wel veel. Ik kreeg er met veel moeite maar 50ml uit gekolfd. Ben er uiteindelijk ook maar mee gestopt. Schoot niet op hier.

    Babyzwemmen lijkt me ook fantastisch maar wacht het nog maar even af tot Sam iets ouder is.

    Sam krijgt al vanaf 2 weken een speentje. Hij heeft het nooit verward met mijn tepel. Ik heb het toen aan de verloskundige gevraagd en zij vertelde dat als de borstvoeding goed op gang is je gewoon een speentje kan geven hoor! Sam vind het heerlijk... Ik kan hem er lekker mee troosten.



    Net ging hier de bel. Was het de postbode die een pakketje bij zich had van mijn werkgever. Er zat een zilveren spaarpotje in met daarin 25 euro. Echt wel een leuk kado.. Had ik nooit verwacht! hihi
     
  5. Lolaatje

    Lolaatje Actief lid

    16 mrt 2007
    200
    0
    0
    Groningen
    Hoi Gerda,

    Je kunt alle gekolfde melk bij elkaar doen, mits het dezelfde temperatuur heeft. Dus als je na het kolfen de flesjes in de koelkast zet, dan kun je ze later wel met elkaar mengen. Je moet er wel op letten dat het net zolang houdbaar is als het oudste gekolfde melk.

    Ja, ja, ik heb me er al in verdiept :)

    Groetjes,
    Henriet
     
  6. olga

    olga VIP lid

    26 mei 2006
    10.528
    0
    0
    woerden
    Grrrr, had ik net een heel verhaal met 1 hand getikt, druk ik op een knoppie en weg is alles....
     
  7. olga

    olga VIP lid

    26 mei 2006
    10.528
    0
    0
    woerden
    Lolaatje, ik ben 'gewoon' bevallen en moet ook na 6 weken op na-controle. Misschien wordt je nog gebeld voor een afspraak?

    Miep, ik wil een paar setjes van de kleine maatjes bewaren en verder gaat er in onze vriendengroep een jongenstas en een meisjestas rond. Altijd handig!

    Maartjeh, babyzwemmen lijkt mij ook wel leuk, maar heb nog niet geinformeerd.
    Als je borstvoeding met flesje geeft, moet je ook 150 cc per kilo lichaamsgewicht per dag aanhouden

    Brittke, ik hoop dat Sam snel weer ontlasting heeft.

    Gerda, wat heb je veel gekolfd zeg! Was dat uit 1 borst? Hoeveelheid voeding is 150 cc per kilo lichaamsgewicht, bij 5500 gram is dat 825 cc per dag. Dan deel je 825 door het aantal voedingen wat je geeft per 24 uur en weet je wat je per keer in het flesje moet doen.

    Misskeita, Senna krijgt al wel een speentje. In het WKZ zeiden ze dat er echt niet zo snel verwarring ontstaat en zeker niet als hij eenmaal goed aan de borst drinkt. (wat bij mij niet het geval is trouwens...) Hij heeft wel veel zuigbehoefte en wordt er vaak rustiger van.

    Liefs Olga
     
  8. olga

    olga VIP lid

    26 mei 2006
    10.528
    0
    0
    woerden
    Net weer bij de kinderars geweest en Senna was in 10 dagen 230 gram gegroeid! Hij is echt aan het inhalen! Weegt nu 3470 gram. Ga nu over drie en halve week nog een keer en dan zal de frequentie wat minder worden denk ik.

    Hij moet ook nog naar de oogarts voor een onderzoek wat gedaan wordt bij kinderen die aan de beademing hebben gelegen. Omdat Senna niet prematuur was, verwachten ze helemaal geen problemen.

    olga
     
  9. gerda79

    gerda79 Fanatiek lid

    15 apr 2007
    1.230
    0
    0
    zelfstandige ondernemer
    zwolle
    speen
    Nick is 3 weken oud en 2 dagen en hij krijgt al 2 weken een speen en zoals ze zeggen als de borstvoeding goed gaat kan er eigelijk niets mis gaan tot dat ze hem kwijt raken, dan is er paniek. enik gebruik zelf liever een speen ,ze zeggen als baby geen speen krijgen gaan ze vaak op een duim zuigen en dat heb ik liever niet ik weet net of het zo is hoor.

    zwemmen wil ik hier ook wel maar dat zit er nog niet in voor mij.

    maartjeh
    ik ben zeker tevreden over die kolf ben wel 2 wekenan het rond neuzen geweest welke ik nu moets kiezen en veel gebeld ,,en uit eindelijk leek deze het beste voor ons.


    en hier is net een mevrouw geweest van felicitataties. met de baby doos ,,er zitten best wel leuke dingen in.
    en leuke kortingsbonnen .

    en we hebben ook hoteldebotel genomen ,,

    nou ik ga even weer stoppen ik spreek jullie straks nog

    ik had het trouwens al gevraagd maar krijgen jullie wel een email als er hier iets nieuws is geplaatst ik namelijk niet

    gerda
     
  10. olga

    olga VIP lid

    26 mei 2006
    10.528
    0
    0
    woerden
    Gerda, ik heb dat niet aangevinkt in mijn profiel, dus krijg nooit mail. Misschien even je profiel veranderen?
     
  11. Lolaatje

    Lolaatje Actief lid

    16 mrt 2007
    200
    0
    0
    Groningen
    ik zou graag willen dat Elise een speentje wil maar helaas......... ik heb ze in alle soorten en maten maar ze wil gewoon niet! Haar voorkeur gaat uit naar de pink maarja dat is ook zo vermoeiend.
     
  12. bipat

    bipat Fanatiek lid

    11 sep 2006
    1.271
    0
    0
    schoonheidsspecialiste/spv
    rotterdam
    hallo mama's!

    hahaha dat klinkt leuk!

    eindelijk zijn we hier dan na al die spannende maanden!

    speentje; Evan maakt hier al 2 weken driftig gebruik van! af en toe is hij hem kwijt en zet het dan enorm op het brullen! zuigbehoefte? neuh hoor!

    ontlasting; Evan had de eerste week ook erg vee moeite met poepen, de kv adviseerde om regelmatig te temperaturen omdat dat de ontlasting opwekt! Bij Evan heeft dit goed geholpen!

    Cb; heb gebeld....hij is bekend dus moet gewoon wachten tot er contact opgenomen word :( blijf het toch maar wat raar vinden of ben ik nou zo ongeduldig?

    kleding; ik ga het eerste pakje wat Evan droeg toen hij naar huis kwam bewaren wat ik met de rest ga doen? misschien iemand blij mee maken!

    babyzwemmen; lijkt me erg leuk! moet nog wel eens gaan informeren waar!

    doorslapen; Evan komt nog regelmatig om de drie uur voor zijn voeding... heel af en toe komt hij 'snachts een uurtje later maar veel meer dan dat lukt hem nog niet!

    morgen is mannetje gelukkig vrij.... gaan lekker met z'n drietjes op stap met de wagen! ff winkelen! heerlijk kijk er echt naar uit!
     
  13. Nelly

    Nelly Fanatiek lid

    5 mei 2006
    2.955
    1
    0
    Noord-Brabant
    @Lolaatje: In mijn kraamtijd gaf de verloskundige aan dat ik contact op moest nemen met de praktijk om een afspraak in de zesde week te maken voor de nacontrole. Ik had niet de indruk dat dat te maken had dat ik uiteindelijk (gewoon op natuurlijke wijze) bevallen ben in het ziekenhuis. Ik heb ook geen flauw idee wat er dan gecontroleerd wordt, maar Annabel gaat wel gewoon mee.

    @Miep en miep: Babyzwemmen ga ik niet aan beginnen. Dat chloorwater lijkt me maar niks voor zo'n teer babyhuidje.
    O, ik ben vandaag dus inderdaad voor de eerste keer wezen wandelen met Annabel. Ik had in het centrum nog wat boodschapjes gedaan en daarna ben ik naar het ziekenhuis gelopen voor een bezoekje aan mijn oma. Wat loopt die wagen lekker! En ze heeft heerlijk doorgeslapen.

    @misskeita: ik ben eigenlijk geen voorstander van een speen, maar ik heb hem toch gebruikt toen Annabel enorme zuigbehoefte had. Ze bleef op een gegeven moment maar om voeding vragen, terwijl ze al ruim een uur aan de borst had gelegen. We boden eerst een pink aan, maar een speen is toch wat makkelijker, dan kan ze gewoon in bedje liggen tutteren tot ze in slaap valt en hebben wij onze handen vrij.
    Als de kleine de borst goed weet te vinden, kan je gewoon een speentje (of fles) proberen.
    Onze kraamhulp raadde trouwens aan om een speen te geven i.p.v. de kleine op vingers te laten sabbelen of te duimen. Een speen is later namelijk makkelijker af te leren.

    @bipat: Gezellig zo, met zijn drietjes op pad. Geniet er maar lekker van morgen!

    @kleertjes: ik ga alles, wat er nog goed uit ziet, bewaren voor een evt. broertje of zusje. Moet er nu alleen nog niet aan denken... En anders gaat het gewoon naar de volgende van de familie die aan kinderen begint.
     
  14. sanneke

    sanneke VIP lid

    3 feb 2006
    5.476
    0
    0
    Hoihoi!

    Niels heeft vanaf zn 4e dag al een speen! Hij drinkt gewoon goed aan de borst en zn speen is echt onmisbaar (ook voor ons! :p ) Als hij krampjes heeft, is het een troost en als ie na het drinken nog zuigbehoefte heeft, wordt ie er ook stil mee. De kraamverzorgster heeft hem gegeven (na overleg met ons uiteraard) en ik merk dus niks van speen/tepelverwarring. Ik vraag me wel af of we al een flesje kunnen geven naast borstvoeding als we bijv. een keertje weggaan. Dat durf ik nu nog niet aan. Maar morgen komt er iemand van het cb dus dan zal ik het eens vragen.
     
  15. Nelly

    Nelly Fanatiek lid

    5 mei 2006
    2.955
    1
    0
    Noord-Brabant
    Joepie! Annabel is vandaag precies vier weken oud.
    Wat gaat de tijd toch snel...
    En op de 30e verjaardag van mijn man (zaterdag) is ze precies een maand oud. Dubbel feest! :whistle:

    Goh, hoe rommelig ze gisteren was, zo voorbeeldig gedraagt ze zich vandaag. Gisteren was echt een ramp. Ze wilde maar niet slapen en huilde ontzettend veel. Dan wilde ze weer drinken, dan had ze weer een volle luier, dan weer wat anders... :confused: We zaten er 's avonds echt doorheen.
    Maar nu... Ik snap er niks van, zo goed dat het nu gaat. Dit zijn echt momenten waar ik bewust van geniet! :D
    Ze had daarstraks wel een huilmoment, maar met een troosttiet :) van vijf minuten was het opgelost.
     
  16. Essebes

    Essebes Fanatiek lid

    7 apr 2007
    3.215
    0
    0
    Miep, ja hoor onze beer past nog wel 62 :) 56 lukt ook nog wel, uhhh soms dan hihi..

    Dianne, beterschap wijffie, niets aan he dat ziek zijn enne jaha, wij mama's kunnen ineens niet meer ziek zijn, we moeten toch echt ons bedje uit als die kleine huilt. Wel zwaar he meis? Nou ik hoop dat je snel opknapt!

    Olga, Liv heeft ook heel veel behoefte aan haar speen, ik heb altijd gezegt dat ik geen speen aan de kleine ga geven (weet niet eens waarom) maarre ik kom daar ECHT op terug, die speen heeft ons al heel veel huiluurtjes bespaart.

    Nelly, ik hoop dat het lukt met kolven, ze zeggen dat het helpt om naar n foto van je kleintje te kijken als je kolft, grappig he? Bij mij schiet het niet zo op met kolven, ik krijg er jammer genoeg niet zo veel uit. maar ik blijf proberen hoor!

    Maartje, babyzwemmen wil ik zeker gaan doen, vanaf wanneer mag dat?

    Sam, leuk te horen dat lynn zo lekker doorgroeit! Boven het gemiddelde, goed hoor!

    Gerda 140 cc met kolven? :thumup: Wauw! ik heb net bijna n uur gezeten en kreeg er niet meer als 80 uit, balen! Ik probeer er zo nog iets bij te doen. Op het Cb vertelden ze mij dat ze 150 cc voeding krijgen per kilo lichaamsgewicht en dit dan weer verdeeld over het aantal voedingen per dag. Succes! Hoe gaat het met jou? Voel je je al wat sterker? Hope so!

    Misskeita, ik geef BV en heb al n Bv gekolft en de fles gegeven en Liv krijgt ook een speentje, hier gaat alles nog steeds goed hoor.

    M& M, kleertjes ga ik weggeven, 1ste pakje bewaar ik uiteraard (& wat favorietjes ;)

    XX
     
  17. Essebes

    Essebes Fanatiek lid

    7 apr 2007
    3.215
    0
    0
    Nelly, hier hetzelfde Liv heeft het mij gister overdag & s'nachts behoorlijk zwaar gemaakt, maar nu ligt ze de hele tijd te slapen, heb ik ook n momentje voor mezelf (toch ook wel heerlijk :oops: ) Maar ik ga haar zo echt wakker maken, VOEDERTIJD :D
     
  18. Essebes

    Essebes Fanatiek lid

    7 apr 2007
    3.215
    0
    0
    Nelly alvast gefeliciteerd met je mannetje! Ik ben de dag ervoor jarig, leuke mensen he die steenbokjes! hihi 8)

    Liv heeft ontdekt dat ze haar tong uit kan steken, dit doet ze dan ook constant :) Ze zit ook heftig om zich heen te kijken, echt leuk hoor zo worden ze steeds wijzer die kleine hummels van ons!
     
  19. Essebes

    Essebes Fanatiek lid

    7 apr 2007
    3.215
    0
    0
    Ik ben er weer vandoor dames!

    Lieve kus Es
     
  20. Miep en Miep

    Miep en Miep VIP lid

    27 mei 2007
    8.944
    0
    0
    Gerda..wat heb je goed gekolfd!
    En heeft het vaderzoon moment al plaats gevonden?
    Wat zal Sjoerd het leuk vinden!

    Babyzwemmen…ik weet dat ze hier een apart bad hebben voor t babyzwemmen..
    Dus dat zal wel extra verwarmd worden..en misschien ook minder chloor?

    Britteke…wat lief van je baas!

    Olga..das wel handig zeg zo’n jongens en meidentas!
    En wat is Senna goed gegroeid zeg!Super!

    Bipat…beetje raar hoor..dat je gewoon moet wachten totdat ze zelf contact opnemen..
    En morgen alvast veel plezier!

    Nelly…fijn hè die wagen!
    En heerlijk dat ze zich vandaag zo voorbeeldig gedraagt!

    Essebes…toch nog 56/62!.
    En wat lachen dat Liv haar tongetje uitsteekt..fotoooo!
     

Deel Deze Pagina