DEET en zwanger?

Discussie in 'Vakantie en vrije tijd' gestart door Bonez, 2 feb 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bonez

    Bonez Nieuw lid

    25 jan 2009
    4
    0
    0
    Hoi,

    Wij gaan naar Maleisie over 1 maand, mijn vrouw is dan 20 weken zwanger. Volgens de verloskundigen geen probleem, dus we gaan lekker nog 2 weken genieten. NU vroeg ik me alleen af of je DEET mag gebruiken als je zwanger bent.

    Mag dit? Zo nee, wat zijn de alternatieven?

    GRoeten!
     
  2. Trees

    Trees Niet meer actief

    Volgens mij wordt het afgeraden en ik kan me daar ook wel iets bij voorstellen. Dat spul is zo chemisch en dat komt geheid in je bloedbaan terecht.

    En een goed alternatief? Moeilijk. Je hebt citroenspul waar je jezelf ook mee kan insmeren. Het werkt wel veel minder goed dan deet. In Maleisie zelf kun je groene spiralen kopen, die je aan kan steken. Soort wierook, maar dan echt tegen de muggen. Het wordt voornamelijk door de plaatselijke bevolking gebruikt en het helpt perfect om in ieder geval 's avonds de muggen op afstand te houden.

    Anders informeer je even bij de apotheek voor een goed alternatief?
     
  3. Marni

    Marni Bekend lid

    26 apr 2007
    770
    17
    18
    Nee mag je niet gebruiken bij zwangerschap, en een alternatief dat net zo goed werkt als Deet is er ook niet echt, ik zou daar in Maleisie vragen of ze iets hebben, daar hebben wel meer zwangere vrouwen het nodig.
     
  4. Kiwi80

    Kiwi80 Bekend lid

    24 feb 2007
    530
    0
    0
    Toevallig willen wij ook naar Maleisie van de zomer. Ik ben ook al een beetje aan het rondneuzen voor deet voor onze kleine. Je zou even de GGD moeten bellen. Zwangere vrouwen en kleine kinderen mogen wel Deet gel gebruiken, daar zit minder % Deet in, ik geloof 30%. Voor de zekerheid zou ik echt even de GGD bellen, op het forum zegt iedereen er weer wat anders van en hier zijn ze er in gespecialiseerd (tropenverpleegkundige).
     
  5. kaatje k

    kaatje k Fanatiek lid

    lange mouwen aan, vooral 's avonds! en slapen onder een klamboe. die wierook inderdaad. of wat ouderwetse kruidensmeersels proberen?
     

Deel Deze Pagina