dag dames, ik vraag me af waarom je een reiswieg zou kopen voor op je kinderwagen, als je de maxicosi autostoel er ook op kan doen, daar kan het ukkie dan toch ook in de eerste maanden, en de reiswieg is ook alleen maar voor de eerste paar maanden Is die reiswieg dan echt nodig? Hoe denken jullie daar over? alvast bedankt voor de tips
Een reiswieg of kinderwagenbak is naar mijn mening wel noodzakelijk. Omdat een kindje niet te lang in een autostoel mag en omdat een kindje in de bak veel fijner ligt. Ik zou het dus toch kopen!
in de autostoel mogen ze helemaal niet lang. Maar max 2 uurtjes (en dat is echt de max) per dag. Door deze onnatuurlijke houding en omdat ze zo snel groeien kan er anders een vergroeing ontstaan.
meestal als je een kinderwagen koopt zit de reiswieg er al bij. Dus je hoeft het niet appart te kopen hoor ( ken trouwens geen enkele kinderwagen waar geen reiswieg bij zit )
Bij bijna alle merken is het los hoor! Alleen heb je vaak ook sets. Maar wat iedereen al zei; je kindje mag gewoon echt niet te lang in de MC liggen. Als je eens een lange wandeling gaat maken of op visite bent kan je kindje moeilijk heel de dag maar in de MC slapen dus! Hier hebben wel heeeeeeeeeeel erg veel gebruik gemaakt van de reiswieg! Heel af en toe hebben we de MC ook ode wagen gezet...maar als we bijv een middagje naar de stad gingen ging de kinderwagen bak in de auto mee.
ow dat wist ik niet hihihi Dacht dat je eigenlijk altijd alleen maar sets kunt kopen. Heb gezocht naar kinderwagens op internet ( internetwinkels ) en ben alleen maar kinderwagens MET bak tegengekomen. Als er geen bak bij zat noemden ze het een buggy
haha nou lijkt me duidelijk! dank jullie wel voor jullie reacties, ik wist niet dat het kindje niet lang in een autostoeltje mag zitten.. ik ben een beginnende zwangere! ik heb mijn zinnen gezet op een kinderwagen waar de reiswieg los nog 179e kost, dus ik dacht als ik dat kan besparen zou dat fijn zijn. maar als het nodig is, wordt het uiteraard aangeschaft! nogmaals dank voor jullie kennis!
Ik vind (maar dat vind ik) dat een maxi cosi in de auto hoort en niet op een kinderwagen. In een maxi-cosi ligt je kindje niet natuurlijk en het is ook helemaal niet goed (hobbels, obstakels ed), terwijl dat als ze in een reiswieg liggen ze meebewegen met hobbels en obstakels, en ze kunnen gewoon lekker erin liggen en niet zo opgevouwen. Hier is het dus: maxi-cosi in de auto en niet op de kinderwagen.
Beeps, ik vraag het me ook af, nadat mijn dochter inmiddels uit de reiswieg is gegroeid. Ik denk dat ik welgeteld 3 keer de reiswieg heb gebruikt, en dat was alleen om haar een bedje te geven als ze uit logeren was. Ik heb alleen maar de maxi cosi op het onderstel gehad, de reiswieg had wat mij betreft achterwege gelaten kunnen worden. Baby's mogen niet langer dan 2 uur achter elkaar in de maxi cosi liggen. Als dat nou een keertje langer is, dan is dat heus niet erg hoor.
charmed, ja het is maar hoe je het interpreteert. 2uur achter elkaar, een half uurtje rust en dan weer 2 uur is natuurlijk ook niet goed. Ieder zijn ding, maar ik had er geen goed gevoel bij om de maxi cosi vaak op de wagen te klikken (alleen bij een snelle boodschap ofzo)
Idd ik zou ook lekker een reiswieg aanschaffen. Is nog fijn ook, want als je bij iemand op bezoek bent bijvoorbeeld, kan je kindje daar lekker in slapen. Ik vind het ook niets, de maxicosi op het onderstel ipv de reiswieg. Hier gebeurt het 1 keer in de week, als ik de grote boodschappen ga doen. Dan past de kinderwagenbak namelijk niet in de auto bij de boodschappen. Anders gebruik ik altijd de reiswieg!! Ze ligt er heerlijk in.
Wij hebben hier de bak ook best lang gebruikt en even van de auto de albertheijn in liet ik haar gewoon even in de maxicosi zitten. Daar voor nam ik niet de hele kinderwagenbak mee..
ik vond de reiswieg heel fijn en ik heb hem heeeeeel vaak gebruikt. ook makkelijk als je op visite gaat kunnen ze toch vertrouwd slapen. maxi cosi deed ik er alleen op als ik even snel een winkel in en uit moest. ik zou zeker 1 aanschaffen.maar ja een vriendin van mij heeft de reiswieg alleen in de kraamweek gebruikt en verder haast niet. dus verschilt per persoon denk ik.
Ok ik ben er mee eens dat je een baby niet te lang in de maxi moet laten liggen. Ik twijfelde zelf ook erg over de wandelbak aanschaf. Toch gedaan en al veel gebruik van gemaakt. Maar even terug komend op het maxi cosi verhaal hoe doen mensen dat dan die naar het zuiden van frankrijk op vakantie gaan in de auto? Niet langer dan twee uur in dat ding op een dag zou een reis lang duren met al die tussenstops. Dus volgens mij mag het niet maar kun je het vaak niet voorkomen.
Ja maar ik geloof niet de dat elke week voorkomt. Tenminste ik zou het zielig vinden als een kleine baby elke week in een auto wordt gestopt om zo ver te rijden! Als jij elke week lang met je kindje gaat winkelen/wandelen of naar een pretpark zoals je wel eens ziet. Dan kan het echt niet goed zijn lijkt mij! Maar als je eens een keertje wel een lange rit hebt ofzo...dat is wat anders!
Hier de reiswieg ook veel gebruikt, met wandelen enzo. Als ik hier in het dorp naar de winkel ga dan ga ik tevoet. In de tijd dat onze meid nog in de bak paste en ik naar een naburige plaats boodschappen ging doen dan klikte ik wel de mc op het onderstel maar dan zorgde ik ook dat het niet langer als 2 a 2 1/2 uur was dat ze in de mc zat, is ook maar een keer of 4 voorgekomen. Verder altijd de reiswieg gebruikt en die is hier heel veel gebruikt.
ten eerste gaan de meeste niet met een hele kleine baby erg ver rijden. ten tweede is de 2 uur regel eigenlijk een gemiddelde de ene dag zal de baby er niet in liggen de andere dag iets langer. en eigenlijk wordt ook geadviseerd dat als je met een baby in de maxi- cosi wat vaker stopt (zal toch ook een voeding nodig hebben ) het dan uit de maxi cosi te halen . zodat het lijfje even bij kan komen. De bloedtoevoer is niet optimaal in de maxi-cosi en vooral de pas geboren babytjes en te vroeg geboren babytjes kunnen daar problemen van ondervinden. tis gewoon een autostoeltje en geen wandelwagen bak. En tuurlijk. Als het een keer niet anders is.. of je bent wat langer weg. dan ben je echt geen slechte moeder je moet ook een btje naar je baby en de omstandigheden kijken. maar om van te voren het al zo te plannen als wandelwagen bak. wordt echt afgeraden.
nic mijn dochter heeft ook 13 uur in de maxi cosi gezeten toen we naar italie gingen. Ze sliep de hele weg dus is er maar 1 keer uitgegaan ondertussen. Maar toen was ze al 11 maanden en ik van te voren maxi cosi gebeld. Die zeiden dat het geen probleem was omdat ze al zo groot was.
dat was idd mijn vraag: vanaf welke leeftijd mag een baby dan wél langer (dan 2 uur) in de maxi, of (daar geldt toch hetzelfde voor?) een wipstoeltje? Is dat vanaf wanneer ze een beetje fatsoenlijk kunnen zitten? PS zou eerder twijfelen over het nu van de maxi cosi adapters dan over het nut van de wandelwagenbak! heb de adapters wel, maar zal proberen deze zo min mogelijk te gebruiken. Heb gelukkig grote auto, waar de wagen mét reiswieg makkelijk in zal passen.
Nic1976, er zijn speciale reiswiegen te koop en te huur die in de auto kunnen. (dus waar je kindje in gordeltjes in ligt) Ik zou persoonlijk NOOIT zover weg gaan met een klein kindje en enkel een maxicosi, maar dat ben ik!