@Lente, ik herken dat wel. Er zijn mensen in onze omgeving die echt met ons meeleven en vragen hoe het met ons gaat enzo. Maar er zijn ook mensen die nooit eens geinteresseerd vragen hoe het met ons gaat in de mmm, zij vinden alleen zichzelf vooral belangrijk. Dit soort mensen vertel ik ook niks meer, de anderen houd ik op de hoogte.
Wat een ontzettend lieve reacties! Ik voel me zo gesteund, en dat door 'wildvreemden'. Dank jullie wel daarvoor, merk dat ik dat even nodig heb. Nog even wat mijn vriendin betreft: zij heeft in het verleden nare dingen meegemaakt, waardoor ik me ook heel goed kan voorstellen dat ze zich 'snel' in de steek gelaten voelt. Ze zet zichzelf normaal gesproken voor 100 % in voor vriendschap, maar heeft zelf niet altijd onvoorwaardelijke liefde gehad in haar jeugd. Als ik dit terug lees dan denk ik ook dat ze over kan komen als egoïstisch persoon, maar ze heeft echt een heel goed hart. Vind het echt zo jammer dat het zo gaat. Maar heb wel besloten om wat afstand te houden, zolang ze dat wil en ze zo doet tegen mij... @ Emma: Lijkt me heel verstandig om er op die manier mee om te gaan. Ik merk dat sinds ik wat meer open ben geworden steun me eigenlijk heel veel goeds doet. Ik was bang dat mensen me 'zielig' zouden vinden, maar de meesten reageren echt fijn. En de rest laat ik ook maar een beetje zitten... @Lente: Wat spannend dat je met IVF gaat beginnen. Er zijn zat vrouwen van 43 die zwanger raken, hoor. Hoop dat dit jou ook snel gegund is! Wat verdrietig van jouw vriendschap... het is zo jammer als dit soort dingen gebeuren, vriendschap is zo waardevol. Maar soms moeten de verhoudingen helaas veranderen, niet alles kan hetzelfde blijven als mensen zo verschillend denken... @ Chantal: Dankjewel voor je berichtje, zo voel ik het precies. Fijn om zo'n forumvriendinnetje te hebben! Hoop dat je met de cryo'tjes zwanger raakt. Tegenwoordig worden de kansen op zwangerschap daarmee steeds hoger gelukkig, ik gun je heel erg dat het de volgende keer lukt! @Dancer4fun: Je hebt helemaal gelijk. Ik zei ook nog tegen mijn man dat ik blij ben dat dit niet niet naar boven was gekomen ten tijde van terugplaatsing, want mijn hele lichaam is supergespannen, ben steeds aan het huilen. Zulke stress lijkt me niet goed voor innesteling. Dus zodra het zover is denk ik toch echt helemaal alleen aan mezelf! Erg klinkt dat, maar goed. Mijn moeder zei ook al zo mooi: 'Ga niet op je reserves leven, die heb je straks nog hard genoeg nodig, zeker als het niet direct lukt met ICSI'. En daar kan ik haar ook alleen gelijk in geven.. @Ella, Kuiperls en Ladouce: Jullie ook bedankt voor je steun! Fijn om hier mijn hart te kunnen luchten en dat jullie reageren!
botervliegje , wat erg zeg.... las net je vervolg! vind het heel naar voor je dat het zo loopt.... en het blijft dan zo door je hoofd spelen he meid! sterkte ermee! en ik hoop dat na verloop van tijd dit alles wat kan bezinken en dat jullie weer super vriendinnnen worden/zijn! Liefs Ella
Botervliegje, wees maar egoistisch (voor je gevoel). Goed voor jezelf zorgen, betekent ook dat je goed in je vel zit. Dan heb je ook energie voor anderen. Dus zeker niet!! egoistisch. Chantal
Botervliegje wat ontzettend vervelend dat jouw vriendin zo reageert. Ik lees in het verhaal dat ze totaal geen begrip heeft voor jou (jullie) situatie. Ook al voelt ze zich gepaseerd, je hebt het nu uitgelegd en ik vind dat ze dan toch in ieder geval haar best moet doen om het te begrijpen. Jij doet er alles aan om haar te begrijpen en andersom niet. Terwijl jij degene bent die nu alle steun kan gebruiken. Goed van je dat je het even los laat. Je hebt je energie nu hard genoeg nodig voor de volgende IVF. En mocht je er toch nog iets over willen zeggen tegen haar, dan zou ik dat op papier zetten. Wellicht dat het dan wel tot haar doordringt. Ik wens je heel veel succes met de volgende IVF.
Dankjewel voor de berichtjes! Ik heb inderdaad mijn gevoelens maar op schrift gezet (e-mail in dit geval), gaat lekker snel. Heeft zij ook gedaan en we zijn toch iets verder gekomen denk ik. Zij heeft zoiets van dat ze vanuit niets compleet werd overvallen met een verhaal over IUI's, hormonen etc. waar ze niets van begrijpt waarvan ze vindt dat ze als beste vriendin dat veel eerder had moeten horen, een verbod krijgt om erover te praten met mij, maar dat ze wel klaar moet staan als ik daar wel aan toe ben en IVF begint. Ze vond dat ze als vriendin totaal buiten spel was gezet. Ik vind zelf dat het wat genuanceerder ligt, en heb ook nooit gezegd dat ze er niets over mocht zeggen of geen vragen mocht stellen, maar dat erover praten aanvankelijk moeilijk voor mij was en ik in elk geval liever niet had dat het een steeds terugkerend thema van gesprek zou worden. Na mijn uitleg kreeg ik van haar echter nooit een reactie, helemaal niets, zo gekwetst was ze. En toen zijn de misverstanden dus begonnen. Ik heb nu ook uitgelegd wat ik van haar niet leuk vond, en hoe haar acties de laatste maanden mij hebben geraakt. Tot nu toe is de discussie alleen maar gegaan over hoe ik haar gekwetst heb. Ik hoop dat ze hierop positief reageert! Ik heb gezegd dat haar vriendschap met mij voor mij echt zoveel betekent als andersom en ik haar ontzettend belangrijk vind en dat ik nu ook begrijp dat ze er juist wel voor me wil zijn. Die signalen had ik niet of nauwelijks ontvangen de afgelopen tijd. Ik hoop dat we weer verder kunnen als beste vriendinnen, is het niet vandaag, dan over een tijdje weer...
Nou fijn dat jullie waarschijnlijk toch al een stapje verder zijn. Ik hoop echt dat bij jouw vriendin de knop omgaat en ze jou de steun gaat geven die je nodig hebt en verdient. Veel succes.
Dankjewel, I S! Dit forum en de lieve reacties vind ik wel echt heel fijn. Bij 'lotgenoten' is het natuurlijk ook makkelijker om zonder al te veel woorden begrip te hebben omdat we weten hoe verschrikkelijk die MMM kan zijn. Maar die steun vind ik daarom ook zo fijn om te krijgen, al is die virtueel en van mensen die ik op straat nooit zou herkennen! Ik stuur je nog even een pb-tje. Denk dat ik van van mijn vriendin wat te veel verwacht had, maar ik heb goede hoop dat het weer goed komt. Ik laat het weten!
Ik heb dit ook meegemaakt met collega's. Aan een heb ik vanaf het begin af aan verteld dat ik was gestopt met de pil. En die weet dus ook dat ik in de mmm zit. En de andere heb ik niks verteld omdat ik het eigenlijk nog graag stil wilde houden. Nu moest ik afgelopen week naar het ziekenhuis voor een hsg en heeft mijn ene collega dus verteld dat ze niet meer wilde liegen voor mij en dat ze het maar aan mij moest vragen. Ik heb toen gezegd dat ik voor een ander onderzoek moest dan dat ik werkelijk ging. Ze is er dus achtergekomen dat ik daar over heb gelogen en was woest!!! Ze is boos weg gelopen van het werk! Volgende dag moesten we praten van mijn leidinggevende en had ik dus besloten om het tegaan vertellen. Ik wilde beginnen met mijn verhaal maar moest huilen zegt ze: nou ik weet wat ze nou loopt te huilen. Ik was thuis en dacht hier over na en vind het zo verschrikkelijk respectloos! Daarna niks meer gevraagd over de uitslag van de hsg. Voor de rest weet niemand op mijn werk erover maar nu word ik wel uit gemaakt voor leugenaar. Ik ben echt super boos! Vooral omdat het niet ging over dat ik daar over heb gelogen maar over het feit dat ik het haar niet verteld heb. Ik denk dat sommige meiden die er niks vanaf weten zich niet kunnen voorstellen hoe moeilijk het is om in de mmm te zitten. En dat het niet iets is wat je aan de grote klok hangt. Ik vertel nu niks meer. Aan allebei niet. liefs mimy
Mimy, nou, ik vind dit ronduit belachelijk. Nog weer heel anders dan met mijn vriendin. Tjongejonge, wat een akelige ondoordachte egoïstische reactie! Wat zegt je leidinggevende ervan? Aan mijn collega's heb ik aanvankelijk ook helemaal niks verteld, hoor! Pas toen bleek dat ik meerdere malen naar het ziekenhuis moest onder werktijd en mijn smoesjespot op was heb ik het verteld. Ik kon niet weer met maagklachten of een blaasontsteking aankomen . En ze waren super begripvol. Allemaal kaartjes en mailtjes gekregen en en zo. Nu zijn we zelfs vriendinnen geworden omdat ik zoveel aan ze heb gehad. Ze begrepen heel goed dat ik normaal gesproken altijd de waarheid zeg, maar dat ik nu even niet anders kon. Nu zijn ze allebei zwanger. We zouden uit gaan eten, maar ik trek twee zwangeren tegelijk niet. Ik heb hen eerlijk gezegd dat ik zelfs wat jaloers ben, hoewel ik het hen 100 % gun. Het is zo confronterend en als zij met elkaar praten over baby-dingen voel ik me zo ellendig. Ik kreeg echt een superlieve en begripvolle reactie terug. Ik blijf met ze contact houden, maar spreek even niet af met allebei tegelijk. Dat vinden ze helemaal prima. En zo hoort het! Ik hoop dat je veel steun van anderen kan krijgen die wel meer moeite doen zich te verplaatsen in jouw situatie. Sterkte!
mimy wat vreselijk meid! heb er geen woorden voor! wat erg dat ze zo reageren , dat is toch echt te gek voor woorden! kan me daar zo kwaad om maken he! botervliegje fijn dat jullie weer een stapje verder zijn! goed van je , dat je je gevoelens op papier hebt gezet! hoop dat het uiteindelijk weer goed mag komen... ben je nu zelf ook wat geruster!? Liefs Ella
Ja, ik ben zeker een stuk geruster! Hoop dat het nu echt goed blijft gaan! Ik heb haar gesms't dat ik het fijn vond haar gisteren te zien en ik kreeg een aardig sms-je terug. Wel heb ik bedacht dat zover als ik kan ik dit soort stress mijn leventje niet laat binnenkomen ten tijde van punctie en terugplaatsing. Dan moet ik echt aan mezelf denken! Moet er niet aan denken dat ik later het gevoel zou hebben gehad dat het aan zulke zware stress lag als het mis zou gaan... Maar ben nu helemaal opgelucht... Ik hou gewoon heel veel van haar.
Gelukkig botervliegje dat het wat beter met je gaat. Als je heel veel van haar houd dan komt het vast wel goed. Gewoon zelf aangeven als je even geen zin hebt om er over te praten. Mijn leidinggevende had ik het toevallig die week ervoor verteld en die heeft heel veel begrip voor mijn situatie. Die vind dit ook echt niet kunnen en heeft het voor mij opgenomen. Mijn collega die was weg gelopen wilde mij zogenaamd steunen! Nou als dat zo was had ze wel gevraagd hoe de hsg was gegaan! misschien waren mijn beide eileiders wel verkleefd. (gelukkig was dit niet zo) Maar totaal geen begrip. Zij ging even het slachtoffer uithangen! Nou sorry ben ze allebei helemaal zat. Heb helemaal geen zin om met ze te werken. De collega die ik in vertrouwen had genomen zeg ik ook niks meer. Als ze er naar vraagt zeg ik dat ik het er niet over wil hebben en dat als ik het haar vertel ook mijn andere collega moet vertellen en dat ik daar geen zin in heb! Ze had ook nog gezegd toen ik zei we hebben al een jaar een kinderwens: O mijn buurjongen had dat ook maar die werd pas na 2 jaar geholpen dus je hebt wel mazzel dat je nu al naar het ziekenhuis mag! dus ik zei ja wat een mazzel he! Ze begrijpen het gewoon niet. Ik heb zoveel stress gehad. Ik denk dat ik deze maand wel kan vergeten.
Nou mijn "beste"vriendin weet van alles af. En dit was de leuke reactie van vandaag" hier net thuis van op bezoek gaan. maar weer mijn portie gehad hoor Haar stiefmoeder heeft pas een mk gehad met 8,5 week en ze hadden net op de echo gezien dat het hartje klopte. Zegt ze tegen mij: ja ik denk persoonlijk dat dat veel pijnlijker is dan jouw miskraam. Ik weet je wacht al lang maar je hebt het hartje niet gezien( nee dat hoopten we paar dagen later te zien!!) Dus ik vind dat veel pijnlijker voor haar toen hoor. Tja en je moet niet boos op me zijn, maar mijn stiefmama zei dat die van jou helemaal niet ingenesteld waren* shock!!!!!!* Dus tja echt miskraam. Ik voelde zo mijn woede opkomen en heb haar gezegd daarom al die positieve testen!! IK weet wel heeeeeeeeeeeeeel zeker dat ik zwanger was hoor, ik was 6 weken. Dank je wel! Dit zal me dus altijd in mijn hoofd blijven dwalen
@ Elif82 Wat vreselijk, sorry maar ik heb hier geen woorden voor. Zulke ''vriendinnen'' weten gewoon niet hoe ze zich in jou situatie moeten inleven. Dit kan je toch niet zeggen. Ik vind het echt belachelijk. Ik vind het echt heel erg voor je. Heel veel sterkte. Als ik jou was zal ik die ''vriendin'' even een tijdje niet willen zien. nogmaals sterkte.
mimy wat fijn dat je leidinggevende wel achter je staat! maar idd dat je daar nu wel heen moet te werken dat lijkt me zo lastig! echt niet normaal hoor hoe sommige mensen reageren! Elif , ook al zo ontzettend vreselijk verhaal... heb er geen woorden voor! nou lekkere ''vriendin'' zeg! vind het heel rot voor je! sterkte meid met alles! Botervliegje wat fijn dat je zo goed voor jezelf opkomt! idd deze stress kun je er niet bij hebben.... fijn dat ze wel weer normaal reageert hoor! jij ook sterkte met alles! Liefs Ella
Bedankt meiden, Ja ongelooflijk dat zo'n mensen bestaan heh. Ik duim heel hard voor jullie allemaal!!! Jullie verdienen een wondertje smak xxx
Ik heb even vluchtig gelezen. Bij mij heeft de mmm mijn ogen doen openen voor sommige mensen. Heeft ook een vriendschap gekost die al minder werd. Maar spijt heb ik er niet van. Kies nu juist heel veel voor mezelf en mensen die echt met je meeleven. En niet de mensen die zeggen mee te leven maar zodra je zegt dat je je rot voelt niks laten horen. Jammer genoeg heb ik een schoonmoeder die zo is. En een schoonzus die ook snel op haar tenen getrapt is als we niks laten horen. Maar haar kind is o zo belangrijk. Ze was na 6 maanden zwanger, wij zijn na 2,5 jaar nog bezig. Afgelopen weekend vroeg ze aan mijn man of ik soms zwanger was. Want we deden vorige week beetje vaag. Nou geloof me, dan hadden we dat allang van de daken geschreeuwd hoor. En zwanger terwijl we een rustronde hadden. Maar veel mensen weten ook niet hoe ze moeten reageren. Ik heb aan beide kanten gestaan. En is ook lastig hoor. En je wilt ook niet er altijd over beginnen. Maar kies juist nu voor jezelf. En je leert mensen wel kennen in moeilijke tijden.
elif sterkte morgen! ik begrijp dat je dan de tp hebt!? heel veel succes en hoop dat jullie wens uit mag komen! zonnetje , ja moeilijk is dat he... wat goed dat je zo keuze voor jezelf hebt gemaakt! knap hoor! Liefs ella