hoihoi, graag wil ik mn verhaal doen want ik ben toch wat onzeker. sinds vorige week woensdag drinkt mn dochter een heel stuk minder. eerder gingen alle flessen leeg en nu blijft er eigenlijk altijd wat over. De ene keer 20cc soms ook 60cc. Ze krijgt 6x 110 aangeboden. halverwege de fles stopt ze met drinken en begint ze te huilen. Ze is dan echt ontroostbaar en heel onrustig. soms pakt ze de speen wel weer vast en wil ze gaan drinken maar begint dan toch weer te huilen. Ze gaat dan sabbelen op haar handjes of aan mn trui. probeer ik de fles weer begint het weer overnieuw. vandaag naar consultatiebureau geweest en dit ook aangegeven. zelf heb ik een beetje het idee dat ze misschien wel koemelkallergie heeft gezien veel symptomen die ze heeft wel overeenkomen. volgens de arts groeit ze heel goed en heeft ze eigenlijk nog niet het idee dat er wat is. Ze denkt meer aan regeldagen. voor het zuur wat mn dochter wel is heeft raad ze johannesbroodpitmeel aan. Dit net in haar fles gedaan en dronk van de 110 maar 30/40 cc op. Ze wil ook alleen maar op schoot bij mij of mn man slapen. bed of box in bijna ook gelijk huilen. nu word ik maandag terug gebeld Door de wijkverpleegkundige of het beter gaat. Als het vrijdag nog niet beter gaat moet ik zelf bellen. ik weet gewoon even niet meer wat te doen. vind het zo sneu dat zo onrustig is en zoveel huilt.
Klinkt als reflux. er zijn hier dames die er veel ervaring mee hebben. Bedje om hoog schuin leggen hoog voeden en anders naar de huisarts of kinderarts medicatie voor reflux en misschien overstappen op een andere voeding pepti en jhbp langzaam aan in de fles doen eerste keren heel weinig wennen moet ze aan de verandering van voeding maar ik denk dat ze een reflux kindje is.
dankje voor je reactie. zelf hebben we ook gedacht aan reflux ja. vorige week dit ook bij de kinderarts gevraagd en die zei dat ze hier niks aan gingen doen omdat ze gewoon goed groeit. als ze nu ineens slecht gaat groeien gaan ze pas actie ondernemen.
Nou mooie domme kinderarts. Dat goed groeien vind ik wel zo'n domme reden... Hier ook reflux en lactose intolerantie. Nou groeit als kool hoor.
Het is vast een stomme opmerking maar moet ze niet gewoon een boertje laten als ze stopt met drinken? Voeding indikken kan wel helpen om haar langzamer te laten drinken, of een kleinere speen. Je kunt ook proberen om haar wat meer rechtop te voeden. Of haar in een dekentje wikkelen als je gaat voeden, dat hielp hier wel, dat gaf rust denk ik. Overigens vertoonde mijn dochter ook dit gedrag, al was ze toen wel iets ouder, en zij bleek later een milde koelmelk allergie te hebben. Met andere voeding ging het wel beter maar een goeie drinker/eter is het nooit geworden. Maar het cb kan ook best gelijk hebben met regeldagen, er is meestal nog geen pijl op te trekken met die kleintjes, het gaat nog alle kanten uit met hun gedrag. Niet willen slapen in box of bed maar alleen op je arm is bijna standaard voor een baby van 5 weken, dus daar hoef je niet bezorgd over te zijn; inbakeren kan goed helpen. Ik zou zeggen, kijk het nog een paar dagen aan, maar als je echt denkt aan koemelkallergie kun je het natuurlijk gewoon uitproberen met pepti, al is het alleen voor je eigen gemoedsrust.
Hoe lang doet ze over een voeding? Kan het zijn dat het gaatje van de speen te klein is, waardoor ze gefrustreerd raakt en niet meer verder wil drinken. Helemaal als je er JBPM doorheen doet, dan wordt de voeding natuurlijk nog dikker en komt het nog lastiger door de speen. Ik herken het gedrag van mijn zoontje en die was toen toe aan een groter gaatje in de speen.
Bedankt voor de reacties. als ze stopt met drinken laten we haar altijd een boertje doen. hierna vertoond ze nog hetzelfde gedrag. moet wel zeggen dat sinds we johannesbroodpitmeel in de fles doen het huilen tijdens het voeden wel minder js geworden. eerder deed ze 20 min over een fles en die was dan ook leeg. nu doet ze er veel langer over en op zn meest drinkt ze 90 cc. inbakeren mogen we helaas niet ivm haar heupen Door een stuitligging. groter gaatje heb ik gister ook geprobeerd en was hetzelfde verhaal. plus dat ze zich weer heel erg ging verslikken. Verder heeft ze zowieso al 4 weken een verstopt neusje en knort en piept ze ook behoorlijk. neusspray gebruiken we al. soms dagen niet op aanraden van kinderarts. overstekken doet ze ook heel erg en is ook erg onrustig met haar armen en benen. ook heeft ze erg last van krampen, laat heel veel scheetjes en soms lijkt het poepen haar ook niet erg makkelijk te gaan. we weten gewoon niet echt wat we hier nu mee moeten. cb en kinderarts zeggen zolang ze goed groeit er niet veel gedaan wordt. we pakken haar gewoon maar lekker bij ons maar vind het gewoon heel vervelend voor haar.
Ach wat sneu, al bijna haar hele leven een verstopte neus! Er wordt altijd enorm gefixeerd op de groei, maar een voedselallergie kan ook zonder groeiachterstand verlopen, dat wordt nog wel eens vergeten. Ga af op je eigen gevoel: als jij denkt dat dat het is, probeer dan pepti. Het kan geen kwaad, en als het niet helpt dan weet je dat ook weer. Ik bedoel te zeggen dat je geen toestemming van de dokter of het cb nodig hebt om het te proberen. Mag je echt helemaal niet inbakeren? Bijvoorbeeld de slaapzakjes van puckababy zitten vooral rond de armen strak, bij de beentjes doen ze eigenlijk niks.
Nee helaas mogen we de puckababy ook niet gebruiken. had hier nog speciaal om gevraagd. Ze gaf zelf aan dat ze anders dacht dat mn dochter heel veel aan inbakeren had gehad. maar dit dus moest afraden. hoeveel johannesbroodpitmeel doen jullie bij de fles in? ik doe echt nog minder dan 1/4 van het schepje denk ik en nog lijkt ze het wel zwaar te vinden kwa drinken. ook met een grotere speen haakt ze na 40/50cc af. net een klein flesje van 60cc extra gemaakt zonder johannesbroodpitmeel en die dronk ze dan zo weer leeg. heb echt zo het idee dat we aan het aanmodderen zijn en word daar wel onzeker van. inderdaad misschien van de week de pepti maar is gaan proberen.
He hoi, Ik zou toch aandringen op andere voeding (pepti bv) om kma uit te sluiten. Zo kun je zien of ze het wel of n iet beter doet op andere voeding. Jammer dat de kinderarts jullie zo laat aanmodderen. Hopelijk zit jullie meisje gauw wat beter in d'r vel! Hier n.l. veel dezelfde klachten. In combinatie nog met flink eczeem. Pepti biedt hier een goede uitkomst. Groetjes Mus
Wat bij mijn zoontje sowieso helpt is hem tussendoor laten boeren. Hij huilt vaak als er een boer dwars zit. Dus we geven hem eten. Kleine boerpauze en dan weer verder. Wat het ook kan zijn (maar ze is nog zo klein) dat ze de voedingen te dicht op elkaar krijgt. Als mijn ventje te vaak voor een voeding komt dan krijgt hij darmkrampen. Hij heeft dan nog wel honger, maar hij kan niet eten door de buikpijn. Dit herken ik door het inkrimpen, overstrekken en een rood aangelopen hoofd. Ook hiervoor hou ik een pauze van een minuut of vijf. Infacol helpt daar ook bij en zachtjes de buik masseren
Ik dacht ook eerst aan een te kleine speen op de fles of misschien oorpijn, dan is zuigen ook geen pretje.
Bij elke voeding wil ze nu wel 2 of 3 keer tussendoor een boertje laten dus heb niet het idee dat er een boertje dwars zit. voedingen krijgt ze om de 4 uur. soms slaapt ze nog zo vast dat dit 4.5 uur word. dan maken we haar meestal toch wel wakker. infacol gebruiken we ook. leek eerst heel goed te helpen maar ze krimpt nu toch nog wel heel vaak ineen tijdens de fles. ga morgen op jullie advies maar is de hele dag een andere speen gebruiken. en inderdaad misschien pepti gaan proberen om te kijken of we dan verbetering zien.
wat een rare reactie van de arts. Als een kindje echt reflux heeft is het echt slecht om te lang door te gaan zonder medicijnen. Heel slecht voor de slokdarm.
Mijn meisje deed precies hetzelfde en bleek spruw te hebben in dr mondje. Heb een gel gekregen van de HA en nu gaat het een stuk beter..
Ik zou jdd ook aan spruw denken (sons niet zichtbaar ) met 3 weken wou de mijne niet meer aanhappen en bleef krijsen.. soms lukte het maar liet dab snel weer los.. er was in eerste instantie niks te zien in haar mond... 2 dagen later zat haar hele mond onder de spruw...