Ja maar zie iemand met ADHD en autisme Mensen met ADHD zijn mega druk in hun hoofd en doen en laten, en als ze ritalin slikken niet.. Maar MET ritalin mag je niet rijden terwijl iemand met ADHD een gevaar op de weg is zonder ritalin en met ritalin zich gewoon kan concentreren als ieder ander Maar als je dus autisme of ADHD hebt krijg je normaliter een apart rijbewijs wat er ook anders uitziet als een normaal rijbewijs en soms mag je dus enkel met zo'n rijbewijs in de bebouwde kom rijden. Wetgeving is sowieso krom.. Ik heb autisme waar je NIET eerder dood aan gaat, maar toch kan ik vrijwel geen levensverzekering afsluiten omdat ik anders onbetaalbare premie betaal slaat nergens op.. Kijk, als je nu een aandoening hebt zoals astma of ernstig overgewicht snap ik die extra premie nog, want die dingen kunnen je leven verkorten maar autisme niet
Op het moment dat je af gaat rijden heb je getekend voor een "Eigen verklaring", daar staan allemaal vragen op dit doorgaans met Nee beantwoord worden en dan is er niets aan de hand. Als je ergens een Ja antwoord gaan ze bij het CBR beoordelen of je wel of niet mag autorijden, meestal zullen ze informatie opvragen bij je behandelend arts. Op moment van afrijden heb je waarschijnlijk overal Nee ingevuld, terwijl het antwoord op de volgende vraag nu Ja zou moeten zijn: In principe gaat het CBR dan beslissen of je wel of niet mag autorijden, zo niet, dan mag je inderdaad niet meer rijden, of dit dan tijdelijk is of je moet opnieuw een rijtest doen weet ik niet. Het akn natuurlijk zijn dat je wel gewoon mag rijden als ze je depressie niet te ernstig vinden, als je bijvoorbeeld niet suicidaal bent ofzo maar dit hangt af van de keuringsarts van het CBR en de info van je eigen arts. Nou kan je natuurlijk zeggen, ik hou lekker mijn mond straks mag ik niet meer rijden... Maar aan de andere kant, als je een ongeluk veroorzaakt kan het zijn dat ze onderzoek gaan doen en erachter komen dat je eigenlijk helemaal niet achter het stuur had mogen zitten en kan je alle schade zelf betalen. En die schade loopt aardig op als je iemand anders gehandicapt rijd en kan je voor de rest van je leven betalen. Als je netjes opnieuw je Eigen Verklaring hebt ingevuld en ze hebben onderzoek gedaan en je alsnog geschikt bevonden om te rijden heb je dat in ieder geval helemaal afgedekt. Ik zou zeggen, overleg het met je behandelend arts wat je het beste kunt doen. Hier de link van waar ik de info vandaan heb: CBR - onze diensten - Rijgeschiktheid - De Eigen verklaring -
Hoe het met diabeted patiënten zit weet ik niet, maar mensen met epilepsie mogen geen auto rijden(goeie vriend van me en een ex van me bijde epilepsie patiënt en mogen bijde geen auto en/of brommer en/of scooter en/of moter rijden
Mensen met diabetes moeten dit aangeven op de Eigen Verklaring, dan gaat het CBR bekijken of je geschikt bent om auto te kunnen rijden. Normaal is je rijbewijs 10 jaar geldig, het kan zijn dat bij diabetes je iedere 5 jaar opnieuw bekeken wordt. Volgens mij heb ik welleens gehoord dat als je al heel wat jaren aanval vrij bent je wel mag autorijden maar ook weer voor een kortere tijd. Het kan ook zijn dat je een rijbewijs krijgt met een bepaalde aantekening, bijvoorbeeld als je een arm mist dat je nooit het beroep personenvervoer uit mag oefenen en een speciale inrichting moet hebben voor bijboorbeeld de richtingaanwijzers. Dan mag je enkel in een auto rijden die op die manier is aangepast.
Waar jullie het over hebben gaat nu dus vooral over het halen van je rijbewijs. Als je dat rijbewijs al hebt en het binnenkort niet verlengt moet worden is de situatie zoals TS beschrijft. Dan mag je gewoon rijden hoor tenzij je medicatie slikt waarbij dat niet mag.
dank je, ik heb inderdaad al 18 jaar mijn rijbewijs en bij het behalen er van kon ik overal nee op zeggen terecht. nu ben ik inderdaad (achteraf al jaren) depressief constant en chronisch maar je ziet of merkt niets aan me, ik heb ook geen moeite met het autorijden, ik slik geen medicatie en volg therapie. Ik ga het maandag wel navragen maar ik verwacht dat zij geen probleem zal zien. gaat mij er puur om dat de psychiater zegt, iedereen met een depressie groot of klein, medicatie of niet, bij het al hebben van een rijbewijs mag een jaar lang na de diagnose niet autorijden, punt. een nieuw aangemen wetsartikel wat nerges terug te vinden is op google. oude statemunts enz enz, wat ik hier allemaal zie heb ik uitraard gelezen, maar beandwoord niet mijn vraag na genoegen.
Ik wist ten tijde van mijn rijbewijs niet dat ik autistisch was, dus overal NEE op ingevuld. Echter kreeg ik 2 jaar nadien de diagnose autisme en MOET je het eigelijk VERPLICHT melden bij het CBR! Zo ook met ADHD, depressie, etc.. de instantie waar ik getest ben drukt dat wel iedereen op het hart en is ook gewoon de regel.. Dus eigelijk MOET je het wél melden ook al had je ten tijde van je rijbewijs alles op NEE ingevuld, als je daarna de diagnose autisme/adhd/schizofrenie o.i.d krijg moet je dat dus doorgeven. .. Als je dat niet doet en je rijd iemand dood of invalide kun je een groot probleem hebben..
Als je een digi d hebt kun je ook inloggen en je eigen verklaring aanpassen als je pas NA je rijbewijs te horen krijgt bijv autisme/adhd/depressie/schizofrenie etc te hebben https://mijn.cbr.nl/nl/MedicalDeclaration/Modified
Nee hoor je zult te alle tijden als er iets veranderd in hetgene wat je op het moment van afrijden hebt verklaard een nieuwe Eigen Verklaring in moeten leveren.
Ik heb trouwens een paar jaar terug de verzekering eens gebeld voor iets anders met de vraag of ik dan wel mocht autorijden. Verzekeraar gaf toen aan dat zolang de behandelend arts toestemming gaf ik ook gewoon verzekerd was. .
Hier epilepsie - al een aantal jaar stabiel met medicatie - en ik mag niet rijden, tenzij ik een hele resem aan papieren zou invullen en gekeurd zou worden. Heb mijn rijbewijs nooit gehaald, dus ik mis het ook niet. En ik zal het dus ook niet halen. Ook voor mijn autisme zou ik overigens door die test moeten. Heb ook altijd gehoord dat als er "iets" scheelt met je gezondheid dat eventueel gevolgen kan hebben voor het rijden (psychisch of een handicap of een trombose of ...), je dat moet melden en eventueel je rijbewijs tijdelijk moet afgeven tot je "gekeurd" bent. Dit omdat de verzekering moeilijk kan doen als er een ongeval gebeurt en het blijkt dat je niks hebt gemeld. Mijn partner heeft zware slaapapneu en de periode tussen het officieel weten van de uitslag van zijn slaaptest en dat ie zijn CPAP-masker kreeg en gebruikte (2 maanden), mocht ie ook niet rijden. Dit omdat de verzekering dus moeilijk kan doen. Doordat ie zijn masker gebruikt en een verklaring heeft van 't ziekenhuis en het ziekenhuis dat ook jaarlijks checkt, mag ie weer rijden. Het is dus wel vaker dan alleen bij depressie of epilepsie.