Orgasmic birth: onzin of niet?

Discussie in 'De bevalling' gestart door sannekirre, 1 dec 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sannekirre

    7 mrt 2017
    52
    31
    18
    NULL
    NULL
    "Orgasmic Birth". Ik dacht eerst dat het een uitvinding was van één of andere pornoproducent. Maar dat is dus blijkbaar absoluut niet zo.

    Ik las er vorige week wat over op de homepage van doula Angela Gallo (voor wie wil doorlezen: angelagallo.com). Zij is zelf twee keer bevallen en gebruikte haar "eigen genot" om te pijn te verzachten en de bevalling makkelijker te maken (angelagallo.com/why-i-touched-myself-in-labour-heres-3-reasons-you-should-consider-it-too/).

    Via haar website kwam ik op een TEDtalk terecht over dit onderwerp, waar het écht serieus werd aangepakt. Voor wie het wil bekijken: youtube.com/watch?v=JvBbimFkhYg. Als je op YouTube "orgasmic birth" als zoekwoorden ingeeft, kom je trouwens op nog veel meer materiaal terecht.

    Ik zou het zelf een beetje een gek idee vinden om mezelf daar tijdens mijn bevalling te gaan aanraken - zeker in een klinische setting of met mensen rond mij - maar er zijn dus duidelijk ook dames die er anders over denken. Wat denken jullie? Onzin of echt een hulpmiddel?
     
  2. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Dikke vette onzin in mijn ogen. Zal er niet aan moeten denken.
    maar goed zo denk ik ook over lotusbevallingen. Snap echt niet waarom je die moederkoek er aan zou laten zitten. Bij elk ander dier breekt de navelstreng of word die doorgekauwd.
    Of bevallingen midden in de natuur ect..
     
  3. Roos32

    Roos32 Bekend lid

    2 jun 2013
    923
    137
    43
    Vrouw
    Het idee om dat te moeten doen in een ziekenhuiskamer met mensen er bij....absolute nee. Maar....ik geloof wel dat een orgasme de pijn kan verzachten. Het is een beetje hetzelfde principe als de TENS. Ook dan geef je prikkkels om de pijn van een wee te compenseren.
     
    Monet vindt dit leuk.
  4. Micchan

    Micchan VIP lid

    24 jan 2012
    22.458
    2.258
    113
    Vrouw
    Wenen
    Ik denk dat het best zou kunnen helpen maar ik moet er niet aan denken het te doen op zo'n moment en/of met mensen om me heen.
     
  5. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Zal de pijn vast wel kunnen verzachten. Maar ik zou nooit tot een hoogtepunt kunnen komen waar vreemden bij zijn in een ziekenhuiskamer. Vind het ook wel vreemd eigenlijk als je het wel doet, maar ieder z’n ding. Lotusbevalling vind ik idd ook heel vreemd.
     
  6. mamalacht

    mamalacht Actief lid

    19 apr 2017
    385
    267
    63
    Onzin is het zeker niet. Een hoogtepunt kan pijnverlichtend werken (geloof me, na een niercrisis heb ik dit 'truukje' ooit gebruikt omdat ik het gewoon niet meer kon uithouden van de pijn).

    De vraag is eerder: wie wil/kan dit toepassen in een ziekenhuissetting? Ik in ieder geval niet. Misschien bij een thuisbevalling als de vroedvrouw er nog niet is, om de weeën op te vangen? Het is een interessant idee in ieder geval.
     
    nizzie86 vindt dit leuk.
  7. mams1

    mams1 Fanatiek lid

    16 okt 2013
    3.121
    800
    113
    1. Je kan er helemaal niet bij!
    2. Orgasme is samentrekken van baarmoeder. Dubbel op pijnlijk lijkt mij
     
    1981Mama vindt dit leuk.
  8. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    vraag je je man:roflmao:

    Overigens, mij niet gezien hoor tijdens een bevalling haha
     
    Ukkie1 vindt dit leuk.
  9. Fristi2012

    Fristi2012 VIP lid

    23 jun 2014
    6.100
    3.487
    113
    Je kunt toch ook nog afvegen na het plassen, natuurlijk kun je er wel bij.

    En het gaat om de hormonen die vrij komen bij het orgasme.

    Maar het is niet echt iets wat je doet waar anderen bij zijn denk ik.
    Wel een mooie natuurlijke pijnstilling.
     
  10. cinniz

    cinniz Actief lid

    19 jul 2011
    365
    45
    28
    Het eerste wat in me opkomt,heb de rest nml niet gelezen.....daar heb je een lang orgasme voor nodig dan :roflmao:
     
    Ukkie1 en Biny vinden dit leuk.
  11. Jairy0811

    Jairy0811 Fanatiek lid

    19 sep 2016
    2.217
    1.383
    113
    Het zal best pijnverlichtend werken, maar met mn doos spelen is wel het laatste waar ik aan kan denken tijdens weeën/bevallen; waar ook nog eens andere mensen bij zijn. :rolleyes:
     
    Monet vindt dit leuk.
  12. 15augustus

    15augustus Actief lid

    7 dec 2014
    406
    17
    18
    Rotterdam
    Haha dat dacht ik ook
    Wat een gekheid
     
    Paardenbloem vindt dit leuk.
  13. Jenneke88

    Jenneke88 Fanatiek lid

    9 jul 2016
    1.772
    817
    113
    Ben ik gelukkig niet de enigste met die gedachte :roflmao:
     
  14. Essie3

    Essie3 Niet meer actief

    Ja precies, en die andere 10 uur van de bevalling dan? :rolleyes:
     
  15. poekien

    poekien Niet meer actief

    Dit idd en ik had echt wel iets beters te doen tijdens die weenstorm dan een beetje met mezelf te spelen. Maar hé, het is vast iets voor die vrouwen die bij kaarslicht, romantische muziek en lekkere hapjes liggen te bevallen :thumup:
     
    Paardenbloem en 1981Mama vinden dit leuk.
  16. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    3 apr 2015
    4.778
    3.907
    113
    Bij Greys Anatomy is dit nu ook al een paar keer voorbij gekomen :roflmao::roflmao::roflmao:
     
    Popidepi en nizzie86 vinden dit leuk.
  17. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    Ik heb net mijn man gevraagd of hij wil helpen tijdens de weeenstorm, om de pijn te verzachten... Hij lachte me keihard uit :)

    Misschien moet ik het dan maar aan de gyn vragen hahaha
     
    Elisabetta, Ukkie1 en Loraintje vinden dit leuk.
  18. Fluss1984

    Fluss1984 Fanatiek lid

    2 jun 2015
    3.393
    1.595
    113
    Noord-Brabant
    Of aan de co-assistent :p
    "Er mag een co-assistent bijzijn op voorwaarde dat.........." :roflmao:

    Ik wil best geloven dat het even pijnstillend/ontspannend werkt, maar denk niet dat je na 1x nog tot een hoogtepunt komt met al die pijn die er de hele tijd doorheen komt en bevallingen duren doorgaans toch wel een tijdje...
    Ironisch is wel dat het "genotshormoon" oxytocine is en dat dit nu precies het hormoon is dat voor weeen zorgt (en wat je ook via het infuus krijgt als je ingeleid wordt). Dus of je daar nu echt nog meer van nodig hebt tijdens een bevalling... :rolleyes:
     
    nizzie86 vindt dit leuk.
  19. Cindy2015

    Cindy2015 Fanatiek lid

    18 feb 2015
    1.425
    156
    63
    Oxytocine bevordert de bevalling, dus als je wil dat het niet te lang duurt kan je echt niet genoeg (natuurlijke) oxytocine aanmaken hoor.
     
  20. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Ik snap dat er grapjes over gemaakt worden en dat er gedacht word dat je het echt moet stimuleren.
    Veel vrouwen die helemaal "high" zijn van de endorfine krijgen onbedoeld een orgasme van het hoofdje dat van binnen uit drukt op het gesclachts orgaan.
    Dit is dus helemaal niet zo bedoeld maar door de ontspanning gebeurd het weleens. Er word dan ook niet hard gekreund, vaak zie je het aan heupbeweging en een glimlach op het gezicht (toevallig eergisteren nog gezien als doula, client was in de overgangsfase en genoot intens van haar weeen) klinkt heerlijk toch ;)

    Vanzelfsprekend gebeurd dit eigenlijk alleen bij thuisbevallingen, waar veel aangeraakt word door de partner en geknuffeld word. Vele barenden zijn zo ontspannen door de endorfine en oxcytocine dat ze zelfs snurken tussendoor. In de overgangs fase wanneer het kindje inwendig gaat draaien, gaan vrouwen ipv weeen opvangen met de ademhaling toegeven aan de druk die ze voelen, en dit word vaak als heel intens ervaren :)
     
    nizzie86 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina