Wij hebben het gisteren een beetje te gek gemaakt. Met dit soort dagen houden we er soms echt een mediterraanse levensstijl op na. Dat wil zeggen ‘s middags slapen en ‘s avonds wat later. Zoon van 3 heeft gisteren begin van de middag goed geslapen, daarna zijn we naar de verjaardag van mijn zus geweest. We hadden absoluut geen zin om te koken en voor de bbq was het al te laat dus zijn we ergens wat gaan eten (de bedoeling was Grieks afhalen maar de kinderen deden het zo goed en het was zo gezellig dat we zijn blijven eten). Voor we het wisten was het 20:00 uur. Dat is normaal de uiterlijke bedtijd voor onze zoon. Toen we terug naar de auto liepen zaten alle terrasjes vol en kwamen we allerlei bekenden tegen dus bleven we steeds hangen om te kletsen. Oudste speelde gezellig op het plein en de baby sliep in de kinderwagen. Ik vond het heerlijk. Uiteindelijk lag zoonlief pas om 21:30 uur in bed. Gelukkig hoeft hij nog niet naar school anders had dit echt niet gekund. Maar wat kan ik genieten van dit soort avonden. Hij was vanmorgen trouwens wel om 7:45 uur wakker, wat vrij normaal is. Ik merk nu niks aan hem maar hij zal straks wel instorten denk ik.
Hier schuift alles toch ongemerkt een beetje door; we eten later, tafelen wat langer na, en dan ineens is het al een uur later dan normaal... gelukkig gaat dat wel goed zo voor even. Als het volgende week minder warm is, houden we gewoon weer het standaard ritme aan. Hoewel... ze hebben vanaf nu 3 weken vakantie. Dus dan is dat ritme ook wat soepeler...
Gewoon 19 uur, zoals elke schoolavond. Ook in het weekeng gewoon 19 uur. Ook al zeggen we weleens dat het al 19:30 is, dus dat ze mocht opblijven. In de vakanties zijn we makkelijk trouwens. Wanneer we zien dat ze moe is/wordt gaan we douchen en naar bed. Kan dus 19 uur zijn, maar regelmatig 21 uur. Niet thuis trouwens, maar als we weg zijn. (En dat zijn we bijna elke vakantie)
Ik hou in principe gewoon de normale bedtijden aan. Maar toevallig heeft mijn zoon al drie dagen koorts, slaapt daardoor ‘s middags niet zo goed en gaat juist eerder naar bed (om 18 uur gaat zijn lichtje uit). En jongste dochter mocht gisteravond mee naar het strand met een vriendinnetje om te picknicken en dat duurde iets langer dan gepland. Maar dat zijn dan van die incidenten die best een keer kunnen.
Gewone bedtijden, juist met dit weer zijn dochter en jongste zoon zo moe overdag, dat ze wel meer slaap nodig lijken te hebben dan anders. De oudste heeft er wel last van, die gaat tegen 20.00 naar bed, leest tot 20.45 uur, en daarna is hij wakker, tot steeds later. Terwijl dat ritme heel lang goed werkte. Gister was het tegen half elf dat hij weer kwam, toen hebben we hem maar op de bank gelegd, omdat het daar koeler was. En toen sliep hij meteen.
Ik ben nu qua bedtijden wat soepeler. We eten later lekker in de tuin, kinderen kunnen dan buiten nog even spelen. in NL zijn er zo weinig mooie dagen daar moet je lekker van genieten.
Ik ben niet voor het verschuiven van bedtijd. Hier een kind dat duidelijkheid nodig heeft in alles. Als er iets afwijkt van het "standaard" dan is het mis. Dus gewone bedtijd hier. Gaat ook prima trouwens. Ze slaapt er niet anders om. Ik zie om mee heen echt ukkies nog tot 21:00 op straat. (Of later) En dan de volgende dag gewoon maar school moeten. Persoonlijk vind ik dat niet handig. Onze buren idem. 2 vrij pittige jongens. En dan maar klagen dat ze niet goed slapen etc etc. Als je je kind geen ritme aan went... tja.. Hier een eenduidig slaapritme en dat werkt perfect. Ik heb nooit last van een omspokende kleuter of een die ik 's morgens wakker moet schudden.
Hier gaan ze gewone tijd naar bed, ik merk met name dat voor de oudste zelfs een kwartier of half uur later voor haar echt al niet werkt. Overigens doen wij de kinderen meestal voor het eten al in bad, dus na het eten mogen ze ook niet meer buiten spelen
Op schooldagen gaat zoontje half acht naar bed, in het weekend en tijdens vakanties ergens tussen 19.30-21.30...maar dat is eigenlijk elk seizoen het geval