Wie had dat?Ik kreeg toch te pakken.Mijn dochters nu ziek.Ik begin symptoms te krijgen.Dus kwestie van paar dagen. Stoppen is niet mogelijk.Wat moet ik opletten? Ik heb in internet veel over gelezen.in principe is niet schadelijk voor baby.Maar maak me toch zorgen. En heb nu al veel pijn in mijn borst als ik adem.En hoest. bbbang
Tja ik kan je niet echt helpen. Ik heb aan het begin van mijn zwangerschap de mexicaanse griep gehad. Erg vervelend, maar de arts adviseerde gewoon rust. Dus rusten, voldoende drinken en je temperatuur in de gaten houden. Die mag maar een aantal dagen hoog zijn (dacht boven 38,5). Je mag wel af en toe een paracetamol innemen (of een asperientje, moet je ff navragen bij de huisarts). Houdt het hoesten in de gaten. Bij mij werd dat best erg en had last van veel slijm op mijn longen (geel/groen). Bleek luchtweginfectie. Heb daarvoor antibioticakuur gehad (welke mag i.c.m. zwangerschap). Sterkte en beterschap! En bij twijfel gewoon de huisarts bellen voor advies. Oh ja, met de baby gaat het nog steeds goed Het heeft geen invloed gehad op mijn zwangerschap en de baby.
Ik heb rond de 15 weken de mex.griep gehad en ben daardoor in het ziekenhuis beland. Ik was al zwakker omdat ik de 1e 12 weken ziek was van de zwangerschap, overgeven enzo. Door die MG moest ik veel spugen ( door het hoesten ) en droogde ik uit. Daarna kreeg ik een longontsteking. Ben sowieso 5 weken aan het herstellen geweest. De baby heeft het allemaal goed doorstaan trouwens Die heeft alles gepakt wat hij nodig had, en niets voor mama overgelaten ( ben wel 15 kg afgevallen, een mooie bijkomstigheid! Zit nu in een maatje 36 en zit nog steeds 7 kilo onder mijn begin gewicht )
Bedankt allemaal.Zo dat kan heftig zijn.En ergste idd is longontsteking daarnaar.Ik zal goed opletten. Paracetamol is klaar.Vit C ook. Ik heb tegen hoest pieltjes gevonden die mag tijdens zwangerschap.Die heb ik nu al begonnen slikken. Buik doet pijn ook van hoesten. Maar ik ga goed opletten. Bedankt
Sterkte! Ik heb het afgelopen november gehad toen ik net zwanger was (ong. 6 weken). Ik heb normaal nooit longproblemen maar had het toen soms wel erg benauwd. Ik kan me voorstellen dat dat nog veel meer speelt als je verder in je zwangerschap bent. In overleg met de huisarts moest ik de maximumdosering paracetamol slikken zolang ik koorts had. Dit omdat koorts risico's met zich mee kan brengen voor je kindje. En tijdelijk paracetamol slikken kan echt geen kwaad. Maar overleg dat dus wel altijd even. Verder wil ik je nog een tip geven die bij mij verlichting gaf als ik benauwd was: slapen met je hoofdeinde een stukje omhoog. Als ik plat lag was ik veel meer kortademig dan wanneer ik wat omhoog lag. Ook bij mij heeft het overigens op de baby geen merkbaar effect gehad, ben nu bijna 21 weken en beeb ligt zelfs wat voor op groei. Dus maak je daar niet teveel zorgen over, het is vooral lastig voor jouzelf. En tenslotte: mijn zoontje (van toen bijna 1) heeft het veel erger gehad dan ik, die heeft er 2x mee in het ziekenhuis gelegen. Het heeft bij mijzelf best een tijdje geduurd voordat ik weer de oude was (heel erg moe nadien, en ook nog een paar weken gehoest), maar ik was duidelijk veel minder ziek dan hij. En dat zag ik ook in mijn omgeving: de volwassenen die het hadden, waren duidelijk minder ziek dan de kleine kinderen. Dus ik hoop voor je dat het met een sisser afloopt. Beterschap!
Bedankt voor je reactie.Ik ben al vaak kortademig door hoogliggende baarmoeder en zo.Ik kon al vanaf 13 weken niet normaal ademen.Als ik iets meer eet of drinkt(dat is ergste omdat ik heb wel dorst) dan gelijk volle maag en adem te kort. Dus wat ik nu heb lijkt op hyperventilatie.En idd als ik ga liggen gaat het stuk moeilijker.Dus slaap al half zittend))) heb geen koorts maar wel alles de rest.Zo een gevoel dat ik helemaal leeg ben.Neus vesrtopt en voorhoofd doet pijn.vervelende hoest,En droge ogen. Maar kan wel alles doen en goed eten.Dus mijn lichaam werk nog goed. Nu ff afwachten wat zal verder gebeuren.Had verwacht al gisteren plaat te liggen.Maar valt mee.Zal dat kunnen zonder koorts ook verlopen?Ik dacht dat koorts is beter.dan vecht lichaam tegen infectie,Dus mijne dan niet? Ik wacht nog een dagje of 2 en als word niet beter na HA bellen.Mag toch niet na praktijk toe gaan.Logisch.maar wat moet ik?
Hoi Stral, Hoe gaat het nu met je? Als je geen koorts hebt wil dat niet zeggen dat je lichaam niet vecht tegen de infectie hoor! Maar waarschijnlijk heb je het dan gewoon in een wat lichtere variant, gelukkig maar! Mijn man had ook alleen maar een paar dagen hoesten en heeft ook geen koorts gehad, dus het kan echt per persoon verschillen hoe heftig je het hebt. (Hij had het een klein beetje, ik was er behoorlijk ziek van en ons zoontje was echt ernstig ziek. En dat allemaal binnen één gezin) Maar inderdaad, bij twijfel gewoon even met de huisarts bellen hoor, daar zijn ze voor! Beterschap gewenst!
Ik ben eindelijk vanaf. Ja ik had echt lichte variant van deze gripp.Had erg veel last van neus(verstopt en veel pijn tussen wenkbrauwen).Hoest had ik snel onder controle met hoesttabletjes(toegestaan tijdens zwangerschap). geen enkele dag koorts gehad.Maar voelde mij hele tijd beroerd.Maar ben blij dat alles achter de rug.Veel vit.C(thee met citroen en honing),neusspray(renileen en 's nachts otrivit). het is wel lang geduurd.Meiden hadden 2 dagen hoge koorts en verder was gewoon herstellen.maar ze hoesten nog steeds. Ik was erg bang,maar viel erg mee.