Uit interesse: je bent tegen de bio industrie, wat is de reden dat je wel zuivel en eieren gebruikt die ook uit die industrie komen? (is even een aanname van mij omdat je zegt dat je vegetariër bent hoor)
Overigens ben ik zelf ook al ruim 20 jaar vegetarier. En ja, ik ben tegen dierenleed. Vroeg me gewoon af waarom veel mensen “vakantiedieren” zielig vinden en wel vlees eten. Wat is dan het verschil?
Nou gaan wij nooit naar het buiteland, maar nee dat zouden we niet doen. Dierentuin etc. in Nederland wel. We eten ook vlees/zuivel/eieren. Dat je tegen dierenleed bent hoeft niet te betekenen dat je geen vlees/zuivel/eieren kan eten.
Ik heb toevallig pas nog een zwerf kitten naar een opvang van een Belgische in Spanje gebracht. Dat beestje was zwaar ondervoed. Aan stierenvechten heb ik een hekel, kan dat echt niet aanzien. Echter ga ik wel met mijn kinderen naar de dierentuin, vind ik ook een vorm van educatie. Daarnaast eet ik gewoon vlees en zuivel. Oh, en ik mep regelmatig een mug dood.
Omdat niet al die dieren een slecht leven hebben gehad? Er niet altijd sprake is van dierenleed? Bij 'vakantiedieren' wel..
Wij zijn in Curaçao nu en mijn zoon wil zo graag met dolfijnen zwemmen maar dat mag niet van mij. Ik kan het gewoon niet goed praten vooor mijzelf. Dierenleed is zo heftig en die arme dieren kunnen niet voor zichzelf op komen (ja af en toe flipt een beest en wordt het dier afgemaakt) dat alleen wij mensen voor de dieren kunnen opkomen! En ik vind dat mijn plicht!
Ik vind een ritje op een koets met een paard dat op instorten staat zielig ja. Daar doe ik niet aan mee. Vlees eet ik wel. Wat het verschil is? Het ritje is puur vermaak ten koste van een dier. Eten is nodig om in leven te blijven. En ja dat kan ook zonder vlees, maar ik kies ervoor om het wel te eten. Waarbij ik er wel voor kies om een dier te eten dat een goed leven heeft gehad.
Ik vraag me dan af waarom je vegetariër bent en geen veganist als je tegen dierenleed bent? Want voor eieren gaan ook haantjes levend door een versnipperaar en voor zuivel worden kalfjes bij de moeder weggehaald om vervolgens of geslacht te worden of melkkoe te worden en ook na een paar jaar alsnog geslacht te worden. Ik denk zelf dat iedereen voor zichzelf ergens anders een grens trekt. De een trekt die grens bij dierenleed op vakantie, de ander bij vlees en de ander ook bij zuivel of eieren. Ik ben trouwens niet tegen dierenleed. Leed hoort bij het leven, dat geldt voor dieren en mensen. Ik vind het alleen niet nodig om als mens macht uit te oefenen over dieren voor mijn persoonlijk belang als het niet nodig is.
Daar ben ik geweest. Ze zwemmen ook in de zee met die dolfijnen. Mijn redenatie was dus: ze kunnen weg als ze willen maar ze blijven dus zullen ze vast niet mishandeld worden...
Ik was eens in Buenos Aires en een meisje die bij me op de kamer sliep kwam heel blij een foto laten zien van haarzelf met een tijger. Ze vertelde erbij dat ze kon kiezen tussen volwassen en baby tijgers. Heb toen gevraagd waarom ze dacht dat deze tijger zo kalmpjes bleef liggen. En daarna uitgelegd dat van haar geld extra drugs voor die arme beestjes wordt gekocht en gebruikt. Ze schrok enorm en moest ervan huilen. Sommige landen (zij kwam zelf uit Brazilië) kennen niet de voorlichting zoals wij die in Nederland steeds meer krijgen over dit soort dierenleed. En sommige mensen zijn echt naïef door te denken dat zulke wilde dieren gewoon lekker chill zijn omdat ze mensen zo leuk vinden
Ja. Ik ken ook mensen die op een boerderij werken met koeien en die heb ik gesproken hierover, buiten dat ik dingen heb gelezen en documentaires heb gekeken. Ik weet dat er ook kalfjes zijn die langer bij de moeder mogen blijven en er is nu zelfs een boerderij (of misschien meer) waarbij ze sowieso bij de moeder mogen blijven. Maar daar komt de melk in de supermarkt niet vandaan. En daarbij, al had ik mijn eigen koe en kalf, dan zou ik het nog niet drinken. Ik vind mensenmelk voor mensenbaby's en koeienmelk voor koeienbaby's, paardenmelk voor paardenbaby's enzovoort, dus ik wil het niet. Dat anderen er wel voor kiezen mogen ze zelf weten, ik heb niet zo'n bekeringsdrang. Ben ook niet altijd veganist geweest en vond het toen erg irritant als mensen mij wilden 'bekeren'. Maar nu vanwege de vraag van een vegetariër die tegen dierenleed is wilde ik het wel aankaarten, want ik begrijp niet waarom een kuiken wel versnipperd mag worden voor je ei en een kip niet geslacht voor je vlees, ik vind die dingen evenveel dierenleed veroorzaken.
Ik probeer hier echt bewust over na te denken. Ik hou niet van dieren gebruiken voor entertainment. Dierentuin laatst wel gedaan, wel met enige twijfel. Dolfinarium vind ik inmiddels echt geen optie meer. En verder de voorbeelden die jij noemt, die keur ik ook af. Laatst waren wij bij een show van Fien & Teun en daar was in de foyer van het theater een kinderboerderij. Het was echt een heel klein hok met daarin allerlei beesten, hutjemutje. Vond dat echt heel sneu en we hebben daar dan ook geen gebruik van gemaakt.
vorige week nog een heerlijk ritje in een koets gemaakt met mijn gezin.. Waarom niet? De paarden zien er erg goed verzorgd uit, lopen in grote getallen en max. 2-3uur en dan mogen ze heerlijk op de weide pf paddock. Als je dit al leed vindt, dan zul je maneges enz. al helemaal vreselijk vinden want ja daar lopen ze ook 2 en soms wel 3 uur achter elkaar.. en hebben die paarden het daarom slechter? Volgens mij staan ze geregeld onder controle bij de dierenarts en zien ze met flinke regelmaat de hoefsmid enz. (en ja mijn paard liep destijds ook veel en dan enkel met mij, en die is dankzij een goede conditie mooi op leeftijd gekomen). Als je ziet dat een dier er goed verzorgd uitziet en het wel naar zijn zin heeft, dan vind ik het absoluut geen dierenleed. je kan dan ook een mening hebben dat een mug doodmeppen dierenleed is.. Ligt maar net aan hoe je er zelf in staat..
Ik wil ook niks winnen Ik kies ervoor om geen dierlijke producten te gebruiken, een ander kiest er wel voor. Ik praat liever met anderen vanuit interesse voor elkaars standpunt of visie dan vanuit een strijd. Maar in dit geval stelde ik mijn vraag dus als reactie op de vraag van @LisbethSalander @lloorrtt ik ben wel benieuwd naar jouw kant van het verhaal, want ik weet dat het je werk is, dus enlighten me!.
Ik bedoelde het ook niet als strijd, maar met de gedachten dat @lloorrtt gewoon weet waar ze het over heeft.