wanneer ging jou kind van ledikant naar peuterbed??

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door MamaDeborah, 16 sep 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MamaDeborah

    MamaDeborah Actief lid

    14 jul 2007
    261
    0
    0
    Pedagogisch medewerkster
    Nederland
    Mijn zoontje is nu net 1,5 jaar. Nu hij een zusje krijgt heeft hij ook een nieuwe kamer met daarbij een peuterbed. We hebben het 3 dagen geprobeerd maar hij wil niet in zijn bed. Hij komt er steeds huilend uit en is ook 2 uur eerder wakker dan normaal.

    Nu heb ik vandaag zijn peuterbed uit elkaar gezet en zijn campingbedje met zijn eigen matras neergezet. En ja hoor vanmorgen heeft hij heerlijk van 10 tot 12 geslapen zonder problemen. Hij sliep bijna gelijk, terwijl wanneer hij in het peuterbedje ging we er 3 x bijna 2 uur over hebben gedaan.

    Nu vroeg ik mij af wanneer ging jou kind van ledikant naar peuterbed of eenpersoonsbed??

    Groetjes Deborah
     
  2. Carla1980

    Carla1980 VIP lid

    16 jul 2006
    5.833
    1
    0
    Lerares basisonderwijs
    Noord-Brabant
    Kyra ging een maand voor haar 2e verjaardag van haar ledikant naar een eenpersoonsbed. Ze sliep veel beter dan voorheen en had niet eens in de gaten dat ze eruit kon volgens mij!
     
  3. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    17 aug 2007
    11.361
    266
    83
    Noord-Brabant
    Lianna ging over toen ze net 1 was en Yosyp is nu 'n week over naar een peuterbed. Allebei hebben ze er geen problemen mee gehad.
     
  4. consider

    consider VIP lid

    24 jan 2008
    14.027
    1.851
    113
    Provincie Groningen
    Wow, met 1 jaar al. Was je toen niet bang dat ze eruit zouden vallen.
     
  5. MamaDeborah

    MamaDeborah Actief lid

    14 jul 2007
    261
    0
    0
    Pedagogisch medewerkster
    Nederland
    Jeetje wat een verschil dan. Dat Levi er zo'n probleem mee heeft. Ik denk dat hij het in een ledikant nog veiliger vindt. Maar wanneer hij er dreigt uit te klimmen zal hij wel over moeten.

    Bedankt voor jullie reactie's, meer reacties zijn welkom.
     
  6. Bri

    Bri Niet meer actief

    Dit vraag ik me ook af! Als nummer 2 geboren wordt, is nummer 1 bijna 2 jaar oud. Maar als ik zie hoe hij nu ligt te woelen in zijn ledikantje, moet ik er niet aan denken om hem in een groot bed (zonder spijlen) neer te leggen...
    Weet niet of hij er moeite mee zou hebben, maar ik wel!
     
  7. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.235
    6.095
    113
    die van mij is ook 2 straks als deze kleine komt, en ik denk dat ik m met ledikant en al naar de andere kamer verhuis. Hij heeft dan toch een vertrouwd veilig plekje in een nieuwe kamer. Als hij dan na een tijd gewend is aan de andere kamer, gaan we wel kijken voor een peuterbed.
    Misschien is het voor je zoontje ook een gevoel van veiligheid, zo'n peuterbedje is natuurlijk wel erg open. Maar als hij eruit begint te klimmen zou ik ook overstappen naar een peuterbed of het hekwerk van het ledikant aan 1 kant eruithalen.
     
  8. juut26

    juut26 Fanatiek lid

    28 apr 2007
    4.862
    0
    0
    Roosendaal
    yara ging met anderhalf jaar probleemloos over, gaf zelf aan dat ze in dr grote bed wilde. is er nooit uitgekomen of uitgevallen.
    hopelijk gaat het gauw goed bij je zoontje!
     
  9. Merel69

    Merel69 Fanatiek lid

    16 feb 2007
    1.852
    0
    0
    Merel sliep met 2 jaar in een groot bed. Ze is er nooit uitgekomen, wel een keer uit gevallen. Omdat ze zo'n woelwater is hebben we een plank voor het bed gemaakt, zodat ze er niet meer uit kan vallen, maar nog wel zelf in- en uit kan klimmen.
     
  10. MamaDeborah

    MamaDeborah Actief lid

    14 jul 2007
    261
    0
    0
    Pedagogisch medewerkster
    Nederland
    De reacties doen me goed. Was al helemaal bang dat ik het nu verkeerd had aangepakt. Maar toen ik hem vanavond in zijn campingbedje legde sliep hij weer binnen 5 minuten probleemloos. En inderdaad als hij er uit klimt gaat hij wel over naar het peuterbedje.
    Deze week maar even een ledikantje halen.
     
  11. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.166
    2.282
    113
    Mijn zoontje ging met 2 jaar en 9 maanden over. Hier is het in 1x goed gegaan. We kwamen terug van vakantie en hebben diezelfde dag nog het bed opgezet. Ons idee was dat hij toch al gewend was om in een ander bed te slapen en dat hij dan beter gelijk over kon naar het grote bed, en niet eerst weer in het ledikant. We hadden de laatste dagen van de vakantie al steeds verteld dat hij thuis in een echt grotejongensbed mocht, met een poes en een hond (Ikeabed) en hij vond het maar wat spannend. We hebben hem laten 'helpen' bij het in elkaar zetten en hij vond het prima. Heeft ook nooit meer naar zijn ledikant gevraagd, terwijl we het nog wel even in zijn kamertje hadden laten staan voor het geval dat.

    Hij is er 1x uitgevallen en komt er 's ochtends ook zelf uit. Dat werd steeds vroeger. Nu heeft hij een lampje op een tijdklok en als het lampje aan is mag hij eruit en ons roepen. Dat werkt hier prima. Vanochtend was hij zelfs zwaar beledigd dat ik hem al kwam ophalen voordat het lampje brandde: "Hoef nog niet opstaan, lampje brandt nog niet" haha.......
     
  12. MamaDeborah

    MamaDeborah Actief lid

    14 jul 2007
    261
    0
    0
    Pedagogisch medewerkster
    Nederland
    Wat een leuk idee van dat lampje.
    Vanacht weer goed geslapen. hij sliep gister om half 8 tot vanmorgen kwart over 8. Heerlijk voor ons allebei.

    En dat van na een vakantie in het peuterbed is ook wel een idee.

    Ik ben blij dat ik het nu zo heb gedaan.
     
  13. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Robin is ongeveer een week na haar tweede verjaardag naar het peuterbedje verhuisd. Ze is er een keertje uitgevallen de eerste week en daarna niet meer. Eigenlijk ging het vanaf het begin al goed. Ze speelt nog wel even in haar kamertje en gaat dan zelf na een half uurtje ofzo slapen. Zo ligt ze dan heerlijk tussen zo'n 10 knuffels, Legoblokjes en weet ik veel wat ze allemaal niet mee haar bed in neemt :)!
     
  14. missym

    missym VIP lid

    14 mei 2006
    7.750
    12
    38
    Hier ook met 1,5 jaar omdat zijn broertje in het ledikantje ging. In het begin ook wel wat problemen gehad, eerder wakker etc, maar toen heb ik hem een periode naast hem gezeten en hem verteld hoe de dag was en dan viel hij zelf in slaap. Hij komt s'morgens wel naar ons toe, de ene keer om 6 uur de andere keer om 8. Als het 6 uur is, mag hij nog even bij ons liggen :p
     
  15. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    met 13 maanden.

    ze kon toen al goed lopen en zelf in en uit bed stappen. bedje is van ikea zonder valhekje maar ze is er nooit uitgevallen
     
  16. mamita feliz

    mamita feliz Actief lid

    20 okt 2007
    260
    0
    0
    docente
    Lima
    Hier ook met zijn tweede verjaardag
     
  17. Alita

    Alita Niet meer actief

    jeetje wat vroeg bij sommige??!!!
    denk eens even kijken wat iedereen zegt maar dan zou mijn meisje al bijna in een ledikantje kunnen.... wij willen ook volgens jaar voor een tweede gaan is natuurlijk wel handig als de tweed gewoon het bedje krijgt waar ons meisje nu in slaapt maar al met 1 jaar..nee dan wacht ik toch nog even, maar soms gaat het snel he wie weet over een paar maanden
     
  18. Trotsemama1

    Trotsemama1 Niet meer actief

    Noa is net een jaar en ligt nu in een peuterbed
    ze is er nog niet 1 keer uitgevallen
    alleen heeft ze 2 keer bij het traphekje gestaan
    maar als we haar dan terug leggen blijft ze netjes liggen en gaat weer slapen
    ook is ze een paar keer sochtends uit haar bed gekomen en stond ze naast ons bed maar vind dit niet erg
    we hebben nog wel haar oude matrasje naast haar bedje liggen mocht ze er nog een keer uit vallen dat ze dan zacht valt

    me schoonvader zei dat ik haar vast moest leggen voor het er uit klimmen en dat soort dingen
    maar daar ben ik echt op tegen
    en ach als ik noa terug leg weet ze heel goed dat ze moet gaan slapen
     
  19. MamaDeborah

    MamaDeborah Actief lid

    14 jul 2007
    261
    0
    0
    Pedagogisch medewerkster
    Nederland
    Jeetje wat zijn sommige er vroeg bij. Levi werd gewoon helemaal overstuur toen wij het van de week 3 nachten hadden geprobeerd. Ook al bleven we bij hem zitten, verhaaltje lezen, terug leggen, weg lopen, enz enz. Maar nee niks hielp.
    Gelukkig had mijn zus nog een ledikantje over van haar oudste zoontje, dus die heb ik vandaag opgehaald. Nu alleen nog een matrasje kopen. Hij slaapt nu heerlijk.
     
  20. Diadeem

    Diadeem Fanatiek lid

    2 feb 2008
    4.378
    0
    0
    Ik geef je groot gelijk, zou als het niet werkt ook gewoon lekker in zijn ledikantje laten. Heeft hij zijn rust en jullie ook.
    Hier bij mijn oudste met ruim 2 jaar gedaan omdat nr 2 kwam, hebben we nog best een kluif aan het gehad. Kwam steeds zijn kamer uit lopen enz. Is ook een erg slechte slaper.
    De middelste kreeg met haar derde verjaardag een groot bed, een nieuw dekbedhoes enz. Ze vond het prachtig ging gelijk goed.
    En ben hier van plan om de jongste ook lekker tot 3 jaar er in te laten, dan ga het overschakelen van zelf.
     

Deel Deze Pagina