Zeer moeilijk voeden

Discussion in 'Voeding' started by barngeurts, Sep 12, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. barngeurts

    Sep 12, 2007
    8
    0
    0
    hallo, nu voor de tweede keer in een maand tijd grote problemen met voeding van mijn zoon. Hij is drie maanden oud, krijgt gekolfde moedermeld uit de fles (want hij weigert al weken uit de borst te drinken).

    Bij 4 van de 5 voedingen gaat hij enorm protesteren, strekken, huilen, slaan, schoppen, meteen bij het begin. Hij raakt volkomen over zijn toeren en krijgt nauwelijks iets binnen. We leggen hem daarna weer in zijn bed, en wachten tot hij weer aangeeft honger te hebben. Meestal gaat ie dan opnieuw protesteren. Vaak pas na drie of vier van dit soort pogingen in anderhalf a twee uur drinkt ie dan zijn fles leeg, of gedeeltelijk leeg. Het resultaat is nu dat ie op max 5 voedingen per dag zit, soms zelfs 4, netaan 500cc binnenkrijgt. Het gaat eigenlijk maar 1 of 2 keer per dag normaal.

    We hebben al van alles geprobeerd. Andere voeding, andere speen, andere houding, andere plek, maar niets lijkt echt te helpen. Een maand geleden vertoonde hij ook dit gedrag, maar na twee weken ging het over. Nu doet ie het weer. En we worden er wanhopig van. De laatste keer bij het CB was ie nog wel goed gegroeid, maar we beginnen ons nu toch wel zorgen te maken. En het kost enorm veel energie...

    Wie herkent deze problemen en heeft tips? We zijn ondertussen zelf contact aan het zoeken met de kinderarts en het CB, maar alle tips zijn welkom.
     
  2. Bumbaloe

    Bumbaloe Actief lid

    Jun 1, 2007
    372
    0
    0
    zou hij spruw kunnen hebben? Dan kan de speen van de fles in zijn mondje pijn doen.
    Vervelend hoor dat de voedingen zo'n strijd zijn.
     
  3. barngeurts

    Sep 12, 2007
    8
    0
    0
    Spruw is het niet. Dat heeft ie wel gehad, maar is al een paar weken weg.
     
  4. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Hm, lijkt toch erg op spruw hoor! Heb je je borsten meebehandeld toen je hem behandelde?
     
  5. barngeurts

    Sep 12, 2007
    8
    0
    0
    Mijn borsten heb ik niet meebehandeld, maar mijn vrouw wel ;) Toch grappig dat men niet verwacht dat er ook vaders op dit forum zouden kunnen zitten.

    Het is echt geen spruw. Nog gecheckt bij de huisarts. Hij is al weer drie weken spruw vrij.
     
  6. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    hebben jullie al eens gedacht aan een allergie?
    Als de moeder een week lang alle zichtbare koemelkproducten uit haar voeding weglaat en je merkt verschil, dan zou je daar de oorzaak kunnen vinden.

    Is er ook al eens gekeken naar verborgen reflux?

    Verder, hebben jullie al eens een lactatiekundige geconsulteerd (ook i.v.m. dat borstweigeren)?
     
  7. barngeurts

    Sep 12, 2007
    8
    0
    0
    We zijn nu bij een kinderarts geweest. Misschien geval van verborgen reflux. Zijn nu bezig met pijnstilling, zuurremmende middelen en verdikkingsmiddel voor de melk. Ging één dag goed, maar nu is het weer foute boel. In 18 uur twee voedingen binnen, in totaal 240cc. We zijn er dus nog niet.
     
  8. barngeurts

    Sep 12, 2007
    8
    0
    0
    Simeon is vandaag in het ziekenhuis opgenomen. Nu maar hopen dat ze daar de oplossing vinden.
     
  9. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    Aug 7, 2006
    10,145
    0
    0
    Hilversum
    He bah wat naar om te lezen dat jullie kindje is opgenomen in het ziekenhuis. Hopelijk knapt hij snel op en kan hij weer lekker mee naar huis. Hou je ons op de hoogte?

    Veel sterkte voor jullie!
     
  10. stranger

    stranger Fanatiek lid

    Mar 28, 2006
    3,412
    0
    0
    Ah wat ontzettend naar! Heel veel sterkte!
     
  11. jingels

    jingels VIP lid

    Jul 8, 2006
    7,742
    1
    0
    Wat ontzettend vervelend, zijn ze er al achter wat hij heeft?
     
  12. Wen

    Wen Actief lid

    hopelijk komen ze er snel achter wat er aan de hand is en kan jullie kleintje weer lekker naar huis!

    sterkte.
     
  13. barngeurts

    Sep 12, 2007
    8
    0
    0
    Dank voor jullie beterschapswensen. Met Simeon gaat het wat beter. Hij krijgt nu in ieder geval voedsel binnen. Wat de oorzaak is weten ze echter nog niet. Na het weekend wordt er overlegd en gaan ze kijken wat ze kunnen doen. Afwachten dus.
     
  14. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Tjonge, dat is wel schrikken! Wel goed dat ze meteen actie hebben ondernomen en Simeon hebben opgenomen zeg! Hoop dat er snel een oplossing komt.

    Wat heeft je zoon trouwens een schitterende naam!
     
  15. Jucade

    Jucade VIP lid

    Jul 20, 2006
    18,229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Misschien anders dit topic ff doorspitten? Misschien zit er wat herkenbaars/bruikbaars bij? http://www.zwangerschapspagina.nl/viewt ... uilen+fles

    Bij Justin idem dito, alleen wij proberen en proberen en proberen. We moeten in 1 fles wel s 5 of meer x stoppen omdat hij dit soort reactie vertoont. Herkenbaar ik hoop dat het niets ernstigs is, bij Justin is het nog steeds n raadsel waar het vandaan komt. Volgens hen was t geen koemelkallergie en geen verborgen reflux dus.. Laat je het ons weten?
     
  16. barngeurts

    Sep 12, 2007
    8
    0
    0
    Hallo daar,

    Met Simeon gaat het wat beter. Hij drink af en toe weer uit de fles. Hij ligt nog steeds in het ziekenhuis. Ze zijn begonnen met een 'honger provocatie protocol'. Oftewel, hij krijgt alleen nog drinken uit de fles. Als ie weigert heeft ie pech. Dan krijgt op het volgende voedingstijdstip pas weer een fles aangeboden. Ze houden z'n vochtbalans nauwkeurig bij om te voorkomen dat ie uitdroogt. Hij heeft ondertussen al weer een aantal flessen zonder problemen opgedronken, maar hij blijft ook nog steeds flessen weigeren met veel protest. We zijn er dus nog steeds niet.

    Het probleem lijkt hem toch vooral een gedragsprobleem te zijn. Hij is te vroeg geboren in een spaans ziekenhuis. Daar hebben ze hem zeer snel zelfstandig leren drinken, maar wel onder grote druk. Wij werden ook aangemoedigd om hem zelf zoveel mogelijk te laten drinken. In Nederland doen ze dat tegenwoordig anders. Daar wachten ze langer totdat een prematuur zelf begint met drinken. Het blijkt dat drinken onder druk bij prematuren later tot voedingsproblemen kan leiden. Zoals nu bij onze Simeon.

    Anyway, we komen er wel. Het duurt lang, leuk is het niet, maar het komt wel goed.

    gr. Barn
     
  17. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Oef, dat vind ik een erg pijnlijke aanpak zeg! Zijn er ook logopedisten e.d. bij betrokken?
     
  18. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ik moet zeggen dat ik toch wel erg schrik van deze aanpak. Is er bij het borstweigeren doorverwezen naar een lactatiekundige? Is die momenteel betrokken bij de aanpak? Zijn er nog andere methodes overwogen dan deze flessendwang? Wordt er naar gestreefd om je zoon terug aan de borst te krijgen? Hoe voelen jullie jezelf hier onder? Hoe is de relatie in het ziekenhuis? Krijgt je zoon wel de gelegenheid tot 24 uur per dag lichaamscontact met moeder?
     
  19. barngeurts

    Sep 12, 2007
    8
    0
    0
    In het ziekenhuis zijn alle deskundigen erbij betrokken: een kinderarts, een (kinder) gastro entroloog, een logopedist, een psycholoog en een fystiotherapeut. De begeleiding is super en zorgzaam. We kunnen 24uur per dag bij hem terecht.

    Het eerste doel is dat Simeon weer zelfstandig drinkt. Dan wordt het weer een kwestie van verder opbouwen: van gevoed worden door de verpleging naar gevoed worden door ons, van kunstvoeding terug naar moedermelk, en misschien als alles goed van flesvoeding naar borstvoeding. Tegen de tijd dat we daar zijn, is Simeon echter al weer 5 maanden oud en moet zijn moeder ook echt weer aan het werk. Waarschijnlijk stappen we dan op kunstvoeding over.

    Het is allemaal ingrijpend, maar al het andere werkte niet. We hebben toch echt wel bijna alles geprobeerd. De lactatiedeskundigen konden ook niets voor ons doen. En langzaam maar zeker lijkt de aanpak te werken. Door de goede begeleiding hebben we er vertrouwen in dat het gaat werken.
     
  20. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Dus hij krijgt nu kunstvoeding i.p.v. moedermelk? Daar zou ik als ouder ernstig bezwaar tegen maken. Lijkt me niet in het belang van Simeons gezondheid!
     

Share This Page