min dochtertje heeft sinds 2 weken hele erge luieruitslag. Grote rode opgezwolle plekken, waar soms bloed door de huid zachtjes komt. Vooral op de billetjes en schaanlipjes en de liezen. Ze poept ook wel 4-6 x per dag, einde van de dag is het dun. Eerst dacht ik komt door tandjes.Maar duurt nu al wel lang. Soms 2 dagen weg en dan weer terug. Misschien kom het door kiwi?Ben er nu mee gestopt dan kreeg ze 2x per week sinds een paar weken. Ben al aan het denken of ze nog andere dingen krijgt die "nieuw"zijn. Maar wat kan ik er aan doen? Smeer nu met sudocreme of bepanthen. Maar doet haar soms zo zeer dat ze krijst na het poepen. Doe dan koud washandje om de verlichten, maar dat doet haar ook pijn. Doe haar in bad of douche zonder zeep, want dat prikt ook denk ik. Ze gaat niet elke dag in bad, maar om de dag. Doe ik het wel goed??Vind zo zielig!
het klinkt misschien raar maar strooi er maizena op. Het ook last van luieruitslag gehad en dan strooide ik er voor het slapen gaan maizena op en de volgende morgen was het een stuk minder. succes in ieder geval
wou ik ook zeggen na het lezen van de titel. Maar als ze zoveel poept en de uitlag tot bloedens toe is zou ik toch even langs de ha gaan. ws is er niks aan de hand, maar zou hier niet zelf me gaan dokteren.. Op zich kan zoveel poepen wel door tandjes komen, alleen vind ik het vreemd dat het pas aan het einde van de dag dun is.. Ik heb geen sudocreme of bepanthen in huis, maar er staat me iets van bij dat je dat niet op open plekjes mag smeren.. Hier werd het door cremes iig erger, maizena hielp het beste (lang niet zo'n erge luieruitslag als je meisje gehad hoor) en om tegen te gaan heb ik het idee dat de talkpoeder beter helpt dan creme.. Maar ieder kindje is anders.
ik vind het wel klinken als een schimmeltje. Ben geen expert natuurlijk Zou de huisarts even vragen, dan krijg je een zalfje waardoor het binnen twee tot drie dagen verdwenen is. Ons dochtertje had het meteen nadat we uit het ziekenhuis kwamen, ze kreeg daar antibiotica in de couveuse (schijnt schimmeltjes op te wekken ), en die schat had er ook zo'n last van, dikke open blaasjes erop. Zo zielig.. Ik zou even bellen of de HA erna wil kijken.
ik zou naar de HA gaan, als het een schimmel is, moet het anders behandeld worden.... bij onze oudste had ik altijd een tube zelf van de HA in huis, hij was steeds uit het niks tot bloedens toe door, en dan smeerde ik die (hormoon) zalf, en het was zo over! ik deed idd ook steeds koude washandjes gebruiken en deppen....maar je moet wel weten of het "gewone" luieruitslag is of toch een schimmel!
mijn dochtertje heeft dat ook zo erg gehad, toen had ze een schimmel, we kregen hormooncreme en het was met 2 dagen weg
Mijn dochter heeft dit ook wel eens, vooral als ze veel zuur fruit gegeten heeft (kiwi, sinaasappel, mandarijn), en ook als ze al iets te lang in een poepluier rondloopt. Soms stinkt ze een uur in de wind, maar er zijn ook dagen dat je het niet ruikt, en dan kan het zomaar gebeuren dat het al een beetje is ingedroogd bij het verschonen.... Goed schoonmaken, liefst met een doekje of pluk watten met water, of met een badje (op het kdv doen ze het ook wel eens in de gootsteen). Dan laten drogen aan de lucht, of even deppen met een hydrofiel. Eventueel dun bepanthen of sudocrem erop en dan de droge luier. Bij mijn dochter is het dan zo weer over, ik heb dus geen reden om aan te nemen dat ze een schimmeltje heeft.
Maizena hielp hier heel goed en vond zoonlief ook prettig want telkens met zalfjes of geparfumeerde doekjes erover heen schuurt en prikt enorm! Dus ik maakte zn billen schoon onder de kraan (ipv met een doekje) want als ik met een doekje alleen al in de buurt kwam dan begon hij al te krijsen. Vervolgens een behoorlijke hoeveelheid maizena erop. Ik deed dat met een kaasstrooier (waar geraspte kaas in kan), want als ik het met mn handen erin zou wrijven dan zou dat weer pijnlijk zijn. Als het na 2 a 3 dagen niet over is, zou ik wel even de dokter bellen.
Hier laatst ook iets vergelijkbaars gehad en idd zalfje van de huisarts gekregen en toen werd het heel snel minder. Hier zeiden ze bij het kdv dat het misschien wel een schimmeltje was en ff het beste naar de ha konden gaan. Hier had ze er ook heel erg veel last van terwijl ze normaal eigenlijk nooit uitslag heeft en als ik dan ging smeren het heel snel weg was, nu dus niet totdat ik het ha zalfje ging smeren.
wat hier nog het beste werkt is zinkoliepasta heel erg dun erop smeren! werkt veel beter dan sudo creme of bepanthen!! en daarnaast sluit ik me helemaal aan bij de overige tips!
Het kan zeker door de kiwi komen. Ons dochtertje kon/kan er ook helemaal niet tegen. Citrusvruchten zou ik nu ook even vermijden. Probeer ze zoveel mogelijk in haar blote kont te laten rondlopen, drogen aan de lucht helpt goed en in de luier goed droog houden (poeder werkt hier nu beter dan sudocreme). Regelmatig voelen of ze geplast/gepoept heeft en dan vaker verschonen. Wat wij ook deden was even met lauw water afspoelen onder de douche als ze gepoept had. Gaat het niet over, dan zeker naar de huisarts gaan want een schimmeltje hebben ze zo opgelopen. Succes ermee!
Juist niet....dan "stikt" het. Wij hebben het net achter de rug....echte blaren op de schaamlipjes. Heb toen spul gehaald bij de Apotheek: Daktozin. (was wel in Belgie). Echt super spul, binnen 2 dagen was het gewoon een rood plekje en binnen 4 dagen helemaal verdwenen.
mocht het geen schimmel zijn dan heb ik nog een tip. het heeft ons erg geholpen bij erg rode billen. na het poepen lekker afspoelen in de douche zodat je er zo min mogelijk aan hoeft te zitten en dan zachtjes deppen met een hydro luier en daarna Zarqa billenspray. zoon was erg blij dat we niet meer aan zijn billen hoefde te zitten want als ik er al naar wees was het al gillen. best aan de prijs maar top spul.
Naar de huisarts!! Die weet daar meer over. Dat jou kind vaak poept, betekent ook dat je (waarschijnlijk) vaak billendoekjes gebruikt. Stop hiermee en gebruik washandjes, bij plas een droog washandje. Ik moet er zelf niet aan denken mij plasser met die doekjes te moeten afvegen!