Zwanger. zelfstandige, geen jaarcijfers

Discussion in 'Zwangerschap en werk' started by Anonymous1223, Jul 8, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Anonymous1223

    Anonymous1223 Actief lid

    Jul 8, 2015
    188
    0
    16
    Hallo allemaal,

    Een aantal maanden geleden ben ik een bedrijf gestart. Omdat er veel voorbereidend werk is voor wij inkomsten kunnen gaan genereren hebben wij op dit moment nog geen jaarcijfers.

    Nou ben ik ongepland (wel heel gewenst natuurlijk) zwanger, maar ik word qua verlof van het kastje naar de muur gestuurd. Het UWV geeft aan dat ik geen recht heb op ZEZ omdat ik geen cijfers heb om hard te maken. Nou heb ik een afspraak gemaakt bij het juridisch loket, maar ik vroeg mij af of meer mensen dit probleem herkennen? Of mij advies kunnen geven?

    Alvast bedankt!
     
  2. piccolina

    piccolina VIP lid

    Mar 5, 2012
    7,199
    5
    0
    Je moet 1200 uren p jaar maken als je ondernemer/zelfstandige wil gezien worden.
    Dus ik denk dat als je dat niet heb gemaakt vorige jaar of deze jaar heb je geen recht op zez.
    Je heb dus geen aangifte gedaan waardoor je geen ondernemer bent.
    Wel kan je 0-aangifte doen met uren die je opgeeft als voorbereident werk als dat 1200 uren zijn. Is dar minder dan helaas..

    Als je boekhouder heb kan hij je beter inlichten. Ik denk juridische loket heeft geen zin.
     
  3. MoniqueA

    MoniqueA Bekend lid

    Sep 11, 2008
    800
    0
    0
    Ben het eens met hierboven. Het juridisch loket zal je ook niet kunnen helpen. Ik ben ook zelfstandige en je moet aan een aantal eisen voldoen volgens het UWV. Je moet inderdaad je inkomsten van het vorig jaar kunnen overleggen. Anders kunnen ze niet bepalen wat ze uit moeten betalen. Zo is dit bijv ook bij een hypotheek aanvragen. Ik geloof dat je dan elfs 3 of 5 jaar moet voorleggen. Daarnaast zit je inderdaad dat je moet kunnen aantonen dat je 1224 uur hebt gewerkt. Voorbereiden is niet erg, dat vind de belastingdienst ook. Maar nog geen inkomen vinden ze wel erg ;) ook al kun je er in jouw situatie niets aan doen.
    Het is lastig maar ik vrees dat er weinig aan te doen is. Succes!
     
  4. piccolina

    piccolina VIP lid

    Mar 5, 2012
    7,199
    5
    0
    4 jaar moet je voorleggen aangiften ook al heb je min cijfers maakt niet uit je moet uren maken en aangifte hebben gedaan.

    Ik had vorige keer in 2013 dus aangiftes van mijn boekhouder meegestuurd va 2008. In 2008-2010 maakte ik verlies ivm veel inkoop weinig verkoop maar ik had wel uren die ik kon aantonen (agenda, huur, facturen etc).
     
  5. cactusje

    cactusje VIP lid

    Feb 12, 2015
    6,752
    1,993
    113
    je kan er mee naar een advocaat gaan die gespecialiseerd is in zaken tegen het uwv.
    die kan je heel goed helpen en weten precies hoe het uwv werkt en wat je er tegen kan doen.
    iig uwv geen nieuwe dingen meer vertellen als je naar zo'n advocaat zou gaan.
     
  6. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    Aug 29, 2010
    12,876
    25
    38
    Rotterdam
    Volgens mij heeft dit helemaal geen nut. TS voldoet toch gewoon niet aan de voorwaarden die gesteld worden?
     
  7. piccolina

    piccolina VIP lid

    Mar 5, 2012
    7,199
    5
    0
    Advocaat heeft geen zin er zijn voorwaardes als je daar niet voldoet doe je niets tegen. Je kan wel in beroep gaan qua uren dat je dus wel je suf heb gewerkt maar 0 inkomen hebt maar als je bedrijf pas in december opgestart is dan heeft dat geen nut.

    Anders elk werklose of uitkering krijgen zou zez aanvragen en zo van elk jaar zwanger worden als voorbeeld zeg maar
     
  8. Twirler

    Twirler Bekend lid

    Jan 19, 2015
    757
    3
    18
    NULL
    NULL
    Heeft inderdaad geen zin helaas.
     
  9. cactusje

    cactusje VIP lid

    Feb 12, 2015
    6,752
    1,993
    113
    ik neem aan dat er verder wel een arbeidsverleden is.
    die cijfers kunnen ze ook gebruiken
     
  10. piccolina

    piccolina VIP lid

    Mar 5, 2012
    7,199
    5
    0

    Nee die kan je niet gebruiken als je geen urenloon als zzper bent.
    Anders dus kan ik ook onstag nemen en mij bij kvk inschrijven en 5000 euro aanvragen voor zez dus eigenlijk idereen kan dat zomaar als die wil.
    Maar je moet wel bewijzen dat je zzper bent en dat bewijs zit hem in 1250 uren per jaar of dat betaald is of onbetaald (0 cijfers)
     
  11. cactusje

    cactusje VIP lid

    Feb 12, 2015
    6,752
    1,993
    113
    Hmm.. oké weer wat geleerd.
    Vind het iig raar omdat je wel altijd je zvw hebt afgedragen..
     
  12. piccolina

    piccolina VIP lid

    Mar 5, 2012
    7,199
    5
    0
    Ja maar dat dan ook alleen tijdens als je in dienst bij werkgeven bent.
    Zo is ook st je ziek wordt nadar je al jaten niet werkt/ontslagen bent.
    Dan haal je de kosten toch niet via uvw als je daar geen recht op hebt.

    En dan nog zelfstandige hebben nergens recht op behalve dus zez..
    Ziek of pensioen heb je niet
     

Share This Page