Ik ben benieuwd naar jullie meningen. Ons kind zit in een groep 4 - 5 combi en dan in groep 5. Op zijn school zijn ook nog twee groep 5 -6 combi's. Nou heeft hij binnenkort schoolreis en gaat zijn groep 5 mee met hetzelfde uitje als groep 1, 2, 3 en 4 naar een binnenspeeltuin. De andere groepen 5 gaan mee met groepen 6 en 7 naar een pretpark. Ons kind is nu erg teleurgesteld dat hij niet met de andere groepen 5 mee mag naar het pretpark. Ik vind het eigenlijk ook wel zielig voor hem. Wat vinden jullie en wat zouden jullie doen?
Vanuit organisatorisch oogpunt snap ik dat iemand op dit idee komt. Maat iedereen snapt toch dat dit voor de kinderen niks is? En hun plezier moet voorop staan, vind ik. Is het zo'n lastige groep dat de eigen leerkracht er per se bij moet zijn? Kunnen ze niet met klassenouders onder de hoede van een andere leerkracht van groep 5 genomen worden? Zo losten wij dat vaak op bij combi-klassen waarbij het ene leerjaar een uitje had en het andere leerjaar niet.
Volgens mij niet een lastige klas. We hebben het nagevraagd en kregen als antwoord dat zij de ervaring hadden dat zowel leerkracht als kinderen het liefst met hun eigen klas op school reis gaan. Verder konden ze er niets meer aan veranderen. Zouden jullie nog meer actie ondernemen in het belang van je kind of het bij dit antwoord laten? Mijn rechtvaardigheids gevoel gaat namelijk nogal opspelen.
Ik vind het een opmerkelijke keus. Ik werk zelf ook in het onderwijs en weet wel dat inmiddels de bussen en entreeprijzen (incl smikkelpakketjes) al geregeld zijn bij de betreffende attracties. Dus het kan nu niet meer veranderd worden. Probeer bij je zoon niet te veel te benadrukken wat hij gaat missen, maar juist te benoemen wat er wél aan leuke dingen te doen is. Wanneer je als ouder al wat negatieve gevoelens naar een aktiviteit of uitstapje hebt neemt je kind dit feilloos over, hoe erg je het ook probeert te maskeren En geef aan op school (niet in de aanwezigheid vd kinderen) wat je er van vindt. Wie weet in de ouderraad of mr?
Bij ons gaat het ook zo, je gaat mee met de groep waar je in zit ook al moet je dan met de kleintjes mee. Mijn dochter heeft het ook gehad maar zij vond het prima.
Ik snap de teleurstelling wel. Maar ook de keuze van de school wel. Want het lijkt mij dat ze het per klas doen. Nu had groep 4-5 best naar een pretpark gekund qua leeftijd vind ik, maar dat even ter zijde. Om alleen van een groep 4-5 de groep 5 mee te laten gaan naar het pretpark en de groep 4 niet, vind ik dan voor de groep 4 weer oneerlijk. Die kinderen zullen dan ook gaan klagen. Ik denk dat je dat toch altijd wel houdt.
Ik vind het ook oneerlijk, maar dat wil niet zeggen dat het geen leuk uitje is. Misschien heeft hij het er juist beter naar zijn zin, omdat het pretpark wellicht meer attracties heeft waar hij niet in durft. Zoals eerder gezegd, schenk er niet teveel aandacht aan bij je kind, maar kaart het wel aan bij de school.