Hele mooie trui!! Ik zou er wel mee terug gaan hoor voor zoon bedrag moet het niet zo snel los laten. En vooral met zulke prijsklassen lijkt het me dat een winkel er wel wat aan doet!! Succes ermee!!
Kaartje of geen kaartje, van zo'n bedrag mag je een hele hoge kwaliteit verwachten! Gewoon mee terug gaan.
Dit inderdaad. Zou het zeker proberen! En aangezien je het recent hebt gekocht kun je ook laten zien dat het niet deugdelijk is. Hopelijk helpt de winkel je!
Mooie trui inderdaad. Van ver af valt het niet op nee maar als je het van dichtbij ziet is het erg duidelijk... Moet niet kunnen inderdaad,vooral niet voor zoveel geld. Heb ooit een shirt bij de Only gekocht met van die pailetten erop,ze zitten er nog steeds op en dit koste maar 20.
Die waarschuwing moet je eraf knippen, en zeggen dat ie er niet aan zat als ze erover beginnen. Gewoon teruggaan.
Bedankt voor alle reacties. Ik ga morgen terug. Ben heel benieuwd. Mn moeder gaat met me mee. Die koopt daar bijna al haar kleren, misschien dat dit helpt. Ik laat het nog weten.
Balen zeg voor zo'n bedrag!! En als het niet lukt en ze er niks aan willen doen kan je misschien zelf de steentjes er weer opplakken? Vechten tegen de bierkaai vrees ik maar goed..
Ja absoluut! De wet schrijft voor dat je voor een hoog bedrag iets deugdelijks mag verwachten. Gewoon dreigen met de consumentenbond
Leuk zo'n kaartje, maar zo werkt het natuurlijk niet. Jij koopt gewoon een trui met steentjes en dan mag je best verwachten - zeker voor dit bedrag - dat ze langer blijven zitten dan 1,5 dag. Met zo'n kaartje eraan kan een verkoper zich echt niet indekken. Ik zou er gewoon mee terug gaan en zeggen dat je een deugdelijk vervangend product wil (dus dezelfde trui maar dan met goed bevestigde steentjes) en anders je geld terug.
Absoluut dit dus. De winkelier heeft je een 'ondeugdelijk' product geleverd (Eur 180,-/1,5 dag gedragen) en dan kunnen ze er elk willekeurig kaartje aanhangen wat ze willen, maar dat vrijwaart de winkelier NIET van zijn wettelijke verplichting! Laat je dus niet afschepen, je hebt recht op óf het volledige aankoop bedrag retour óf een nieuwe trui. Succes, laat je even weten hoe het afgelopen is?
Klopt! Neem die zeker niet aan. De winkel moet eerst proberen de klacht op te lossen. Dus iets nieuws aanbieden of repareren. Anders geld terug. Schandalig zeg, een trui voor zo'n bedrag en dan zo snel kapot. Ik krijg geen geld terug, maar een tegoedbon. Moet ik dit accepteren? | ConsuWijzer.nl
Zeker even mee terug gaan, lijkt me toch dat hier wel iets mee gedaan moet worden. Je verwacht voor zo'n prijs toch wel dat het langer dan 1,5 dag mee gaat. Wel handig als je moeder even mee gaat als ze daar veel kleding koopt, bekend gezicht kan wel schelen. Heb het zelf eens meegemaakt met een tuniek, die zat zo lekker dat ik er nog eentje in andere kleur bij ging halen. Zegt de verkoopster dat het tuniek ook zo mooi blijft. Dus ik merkte op dat degene die ik had al wel wat ging pillen. Toen moest ik ermee langs komen en heb ik een nieuwe ontvangen, en nog geld terug omdat het tuniek inmiddels was afgeprijsd
Je mag een bepaalde draagbaarheid van kleding verwachten, ongeacht de prijs. Nu zou deze prijs suggereren dat het van uitzonderlijke kwaliteit is en je dus helemaal geen problemen zou moet verwachten na zo'n korte draagperiode. Ze kunnen overigens erin plakken wat ze willen, maar dit is wettelijk bepaald. Bovendien heb je gehandeld volgens het etiket én nog een waszakje gebruikt. Gewoon geld terug of een tegoedbon dus.
Voor 180 verwacht ook dat de kwaliteit goed is. Nou dat kun je dus van jou shirtje niet zeggen. Dus terug ermee naar de winkel en of een tegoed bon vragen (als je daar nog meer leuke kleding had gezien) of geld terug vragen. Tip voor de volgende keer, koop geen shirtjes met van de plak steentjes voor 180 want ze vliegen er toch wel vanaf.