Bij de 20-weken echo bleek ik een laagliggende placenta te hebben. Binnenkort heb ik een echo (30 weken) om te kijken of deze omhoog is gegroeid. Is een laagliggende placenta gevaarlijk?
Hoi Elin 78, een laagliggende placenta hoeft op zich niet gevaarlijk te zijn. Het hangt er vanaf hoe ver de placenta van de uitgang af ligt. als dit min 3,5 cm is hoeft het geen probleem te zijn. anders zul je sneller een keizersnede krijgen.. De placenta kan ook nog omhoog trekken bij het groeien van je baarmoeder. dus wacht eerst maar af! Vraag wel bij de 30 weken echo of ze ook goed kijken naar de navelstrenginsertie! Bij mij kwamen ze er zo achter dat er sprake is van vasa previa (zie vasa previa.nl en onderwerp op dit forum daarover). Ik wil je niet ongerust maken, maar kans daarop is groter bij laagliggende placenta en dat wil je wel weten voor de bevalling! Succes en maak je zeker nog voor de 30 weken echo niet ongerust, omdat er nog van alles kan veranderen. bij maar klein deel blijft ie zo laag liggen of is er meer aan de hand.
Hoi, hier ook een laagliggende placenta bij 20 weken. Bij 30 weken was ie wat omhoog gegroeid: 2,5 cm van de BMM. KLein tipje nog voor de uitgang, maar als de kleine gewoon helemaal in gaat dalen, (waar het op dit moment wel op lijkt, maandag weer naar de VK, dus ben benieuwd), kan ik gewoon normaal gaan bevallen. In de meeste gevallen groeit ie gewoon nog mee omhoog, doordat je baarmoeder natuurlijk nog heel erg oprekt door de groei van je kindje. Gebeurt dat toch niet en die placenta ligt voor de uitgang, dan krijg je een keizersnee omdat normaal bevallen dan uberhaupt niet mogelijk is...
Lieve, moet ik dat ook vragen als de placenta omhoog is gegroeid of geldt dat alleen als ie nog laag ligt? En kunnen ze dat op een echo bekijken?
Hoi Elin, volgens mij kijken ze standaard waar de navelstreng zit hoor en hoe die eruit ziet. Hebben ze bij mij ook gedaan en die lag gewoon goed en de bloedstromen zagen er goed uit... Als die niet voor de BMM liggen, kun je gewoon bevallen volgens mij.
Hoi Elin78, Helaas kijkt nog niet iedere echoscopiste er standaard naar. Maar wel steeds meer gelukkig. Een laagliggende placenta is kansvergrotende factor alleen. als ie omhoog trekt kunt je wat de placenta betreft wel gewoon bevallen met geluk, maar zal er wel altijd naar vragen als ze het niet zelf al bekijken. Ze kunnen dit doen met een echo, waarbij ze de kleuren 'aanzetten' om de bloedstromen te bekijken.. Dan ben je al een heel eind als dan alles goed lijkt! Maar zoals ik al zei, is de kans erg klein dat de navelstrenginsertie niet goed is. Maar jammergenoeg ben ik er dus wel eentje van. Maar ook ik ga er vanuit nu ze het weten dat uiteindelijk alles goed komt! Succes!
Bij mij kon de echoscopiste de navelstrenginsertie helaas niet vaststellen, omdat de baby ongunstig lag. Mijn placenta was wel omhoog gekomen en lag nu 2 cm van de baarmoedermond af. Volgens de echosopiste voldoende voor een normale bevalling. Ze zei dat ik me geen zorgen hoefde te maken over de navelstrenginsertie. Moet ik nu nog aandringen op nader onderzoek?
Bij mijn vorige zwangerschap had ik ook een laagliggende placenta. Met 12 weken kreeg ik last van bloedverlies. Ik moest toen weken platliggen - het bloedverlies bleef aanhouden. Pas op het einde van de zwangerschap is de placenta alsnog naar omhoog gegaan en was alles in orde zodat ik toch normaal kon bevallen.
He Elin, beter, dat je placenta voldoende is opgeschoven. Ongeveer net als bij mij: die van mij ligt 2,5 cm van de BMM af, Ik denk niet dat je nu nog apart achter die navelstrenginsertie aan hoeft hoor... Vraag het je VK voor de zekerheid nog even, maar als het niet in de weg ligt, hoef je je niet zo'n zorgen te maken, dan kan die kleine er gewoon uit... mits ie indaalt dan, mijn VK vertelde dat als dat niet zou gebeuren, er alsnog een KS zou volgen. Maar de kleine ligt netjes ingedaald, (da's wel te voelen ook ), dus... nu is het afwachten hier,
Ja ik las wel dat 2 cm nog steeds laag is, maar dat ie wss nog verder groeit de komende weken. Ik ga me maar geen zorgen meer maken, maar gewoon lekker genieten van de kleine. Ik vraag het de VK nog wel, maar vertrouw ook wel op het oordeel van de echoscopiste. Rozemarijke, spannend hoor, je kleine kan nu elk moment komen!
Jep, kan bijna niet wachten, :-D Maar je hoort het wel en ook hoe de bevalling gegaan is dan... (hopelijk hoeven we daar niet lang meer op te wachten, )