Hij is leuk geworden! Vannacht wel goed geslapen? Of was je patroon aan het tekenen voor de volgende in je slaap?
Ik kon gisteren even geen naaimachine meer zien... Maar ik heb vanochtend stof gekocht. Dit is niet mijn kind, wel t model dat ik ga maken en de stof: Ik zag je blauwe glim tricot ook liggen trouwens! Mooi hoor, toch niet zo stug? Heel veel sterkte gewenst voor deze dagen he. Ik hoop dat je nog wat mooie momenten kan hebben.
Ik snap echt niets van mouwen inzetten en heb tig filmpjes bekeken hahahhaa. Uiteindelijk was ik zo gefrustreerd dat ik de oksels heb omgezoomd en nu is het een mouwloos topje https://www.dedromenfabriek.com/2014/02/gratis-patroon-tricot-shirt.html?m=1 Als je het zo doet zoals op het plaatje dan zie je toch geknipte stof zitten of ben ik nou gek. Zie het gewoon niet whahhahaha
Heb geen cilinder gelukkig, wel brildragend. Ik krijg tricot gewoon niet goed, wat een vervelende stof hahaha Dank je wel! Een rolmes staat ook op mijn lijstje
Als je het lijfje hebt genaaid, en de mouw ook: - trek het lijfje binnenstebuiten - houd de mouw "buitenste-buiten" - leg de mouw in het lijfje met de geknipte randen op elkaar, let op dat de naad van de mouw aansluit op de zijnaad van het lijfje - vastspelden, eventueel rijgen en naaien maar!
Als ik het niet begrijp spelen ik het gewoon vast zoals het staat. Zo heb ik ook de binnenvoering aan het vestje gekregen. Het leek wel hocus pocus en begreep er niks van uiteindelijk niet eigenwijs gedaan en misschien daarom wel gelukt haha Vond het juist grappig om te zien dat 116 is voor 6 jaar. Dan is onze knul wel erg groot
Haha. Hier is de knuffel die ik wilde maken ook mislukt. Ik heb hem nu maar gewoon gekocht. Maar, mijn man vond mij zo sneu dat hij een boek voor mij heeft gekocht: knuffels naaien. Wel beter hoor, dan iets proberen na te maken zonder ervaring, hahaha. Dit was echt een stapje te ver.
Shirt met 1 half aangenaaide mouw ligt in de kliko hahhahaha. Had daarnaast ook de stof geknipt met de elastische rek verticaal ipv horizontaal. Totale flop
Ik maak 116 voor die van ons van 3.5...Alleen de lengte korter. Tis net mij qua bouw. Korte pootjes maar wel forse bovenbenen en kuiten. Broeken zijn goddank iets minder rampzalig dan schoenen, dat is helemaal een ramp. Mama kan wel leerbewerken maar schoenmaker is ze toch nog niet. Met mouwen ben ik gewoon aan t spelden geslagen, zeker met nog voering erbij is t ook mn hobby niet. Ik geef de onderdelen wel altijd ff een knipje zodat ik de bovendelen echt op elkaar heb. Tig spelden (ik zet ze nu haaks op de lijn die ik naai, werkt voor mij beter) 4x controleren, schietgebedje en naaien maar. Ik draai mn hoofdpand ook binnenste buiten idd. Met jurken vind ik t dan weer makkelijker de mouw(tjes) er in te zetten als er nog geen zijnaden in zitten. Dan knal ik daarna de hele lijn door.
Ik ben laatst begonnen aan de ritsen en dat is heel wat mouwen komt nog wel. Ik steek ze er ook haaks op om zo makkelijker eruit te halen tijdens het naaien. Eerst altijd met de richting mee maar dit is toch vele malen makkelijker als je er eenmaal aan gewend bent.
Scheelt je ook de nodige spelden in je vingers als je ''ff snel" nog t laatste stukkie er doorheen jast. Sommigen naaien er gewoon overheen en halen ze pas uit wanneer de hele naad zit. Zal wel een schijtluis zijn, maar ik begin daar niet aan.
Hahaha inderdaad ik begin daar ook niet ( express) aan in ieder geval. Ik werk liever de spelden gelijk weg dan dat ik ze laat zitten en nog een keer het stof na moet lopen. Dat lijkt me meer moeite.
Aaahhh wat jammer joh, maakte het echt zo veel uit van die elasticiteit? Of was je er gewoon helemaal klaar mee? Niet ontmoedigd worden hé.
Ik heb dat 1x geprobeerd en toen mijn naaimachinenaald gebroken omdat ie OP een speld neerkwam (speld helemaal verbogen). Sindsdien haal ik ze er gewoon weer uit.
Oh dat heb ik in het begin ook een keer gedaan. Dacht zuinig te zijn met mn tricot en wist niet wat "recht van draad" betekende. Had de panden van een jurkje diagonaal uit de (rekbare) stof geknipt, da's ook niks meer geworden Van iedere fout leer je! Gewoon weer opnieuw proberen!
Knuffels maken lijkt mij ook best moeilijk hoor! Juist die kleine pietepeuterige dingen. Bij haken is het ook makkelijker om een flinke lap te maken dan een amigurumi met veel details.