Titel zegt het al. Mijn dochter is een enorme moeilijke eter. S'ochtends de borst dan rond half elf bied ik pap of brood aan. 9 van de tien keer eet ze paar hapjes en klaar. Met haar fruit en groente idem dito. Als ze weinig heeft gegeten bied ik mijn borst aan of maak een flesje of omdat ze toch wat binnen moet krijgen. Cb zegt dat ik moet stoppen met tussen door melk aanbieden en elke keer gewoon proberen vv te gevem. Dat heb ik geprobeerd maar kan haar moeilijk om de ochtend en avond voeding laten teren met een paar hapjes tussemdoor. Het ging even goed maar ze s nu verkouden en weigert elke vorm van vv. Ik hoop dat jullie wat tips hebben !
Geen tips, wel herkenning. Hier ook 11 maanden en hetzelfde verhaal, maar dan met fles ipv borst. Een maandje geleden ging het even ietsje beter, maar nu weer mis. Heb de theorie van jouw cb ook al overwogen, maar niet toegepast. Lastig he! Je wilt dat ze genoeg binnenkrijgt, maar ze moet toch ook eens "echt" gaan eten.
Ow jaaaaa, herkenning! Ik zit op dit moment ook echt met mijn handen in het haar. Ze krijgt nog drie flessen die meestal leeg gaan, maar fruit, brood en groenten is echt een drama. Ook zo bang dat ze te weinig binnen krijgt en ze is al zo mini. Zucht zucht zucht....heel soms eet ze wat dagen beter, maar over het algemeen is het drama. Ik hoop ook zo dat het snel beter gaat.
Niet wanhopen, het komt echt goed! Mijn dochter was precies zo, at nauwelijks vast voedsel tot een maand of 11. Maar ze dronk ook nooit veel flesvoeding, dus zelfs met nog maar drie flessen had ze waarschijnlijk maar nauwelijks iets extra's nodig. Het advies om minder melk te geven heb ik ook nooit opgevolgd, maar het is wel een goed idee om vaste eet en drink momenten aan te houden. Anders ben je de hele dag met dat eten bezig en dat Is voor geen van jullie tweeën goed. Ik zou zoiets doen: opstaan,melk, fruit, brood met melk, groente, melk, bed. En verder proberen het los te laten, ze pakt echt wat ze nodig heeft.
Dankjewel voor de bemoedigende woorden. Ik moet er soms echt van huilen, vind het zo stressvol. Steeds maar weer proberen, rustig blijven als ze weigert etc. Ik kan er soms echt niet tegen, zie er dan zo tegenop. Die vaste momenten houden we aan. Alleen zit einde middag snack nu soms wel dicht op avondeten, dus misschien wil ik die omdraaien. Dat ze om 16.00/16.30 warm eten krijgt, en rond 18.00 u nog wat yoghurt. Koek etc. moet ze niet dus haar late middagsnack is yoghurt, dat eet ze wel.
Hier hetzelfde probleem. Ze is nu 12mnd en krijgt savonds voor het slapen, snachts(zovaak ze wilt), sochtends nog bv. Rest heb ik afgebouwd maar om nu te zeggen dat ze super eet overdag....nah... Ik maak me er soms dus ook wel druk om aangezien mijn oudste dochter alles en veel at! Het is bij haar echt zoeken wat ze lekker vind en hoe. Papje lust ze maar als het afkoelt wilt ze het niet meer, fruit alleen uit het handjes niet in stukjes. En zo langzamerhand kom ik erachter wat ze wilt. Ik zou zeggen experimenteer ook een beetje en wellicht kom je er achter wat ze lekker vind. Tosti's gaan er hier ook goed in! (1 boterham max hoor maar daar ben ik al blij mee)
Ik zou me er niet te druk over maken, hier in NZ zeggen ze: "Food before one, is for fun" Melk is momenteel nog de hoofdvoeding, vast voedsel is voor de lol. Ze gaat vanzelf wel meer eten.