We hebben geen kind aan hem als we alleen met hem zijn. Gemakkelijkste kind ter wereld! Maar als we beiden thuis zijn vertoont hij jaloers gedrag. Vooral als we aan het praten zijn. Aan onze, op dit moment vooral mijn arm trekken en zeuren om een snoepje, al mijn vingers zijn al goed gekraakt,.. jengelen, zeuren en zodra eentje van ons boven is of weg is hij weer keilief! Ik was vroeger naar het schijnt ook zo Hoe kunnen we dit het beste aanpakken? Dit gedrag is nog maar een klein weekje maar omdat ik vroeger ook zo was wil ik niet dat dit escaleert en er dus op tijd bij zijn!
Niet te veel aandacht aan besteden. Hem goed aankijken en uitleggen dat je even bezig bent en dat je zometeen weer tijd voor hem hebt, daarna negeren. Als je klaar bent hem weer even aandacht geven.
+1! Dit doet schoonzus nu ook met haar 3 jarig zoontje en dat werkt super. Voorheen bleef het mannetje ook continu aandacht vragen en jengelen als ze in gesprek was met iemand.
Net wat hierboven beschreven wordt. Uitleggen op ooghoogte. Wij hebben het vooraf vertelt wat wij aan het doen zijn (in jouw situatie praten met iemand anders) en vertel daarbij wat je van hem verlangt (mama niet storen, lief spelen of whatever). Ik geef wel een tijd op wanneer mama weer gestoord mag worden, maar dit doe ik puur vanwege onze zoon (vermoedelijk autisme, grote behoefte aan duidelijkheid). Zet hiervoor ook een wekker, maar is voor dochterlief niet nodig.
Hij mag ons gerust storen of bij ons komen zitten. Enige probleem is dat hij de volledige aandacht wil en dat vraagt hij dan op een negatieve manier. Trekken aan onze arm, die die dieeeeee roepen, hij wil dan een snoepje terwijl hij weet dat hij dan geen krijgt. Of die die dieeeeeeee wijzend naar de auto. Meneer wil altijd dada doen, dat is zijn hobby, als we weg gaan en een halfuur in de auto hebben gereden wil hij weer dada doen, als hij maar in de auto zit haha. Maar daar zeurt hij dan ook om als we beiden beneden zijn en iets tegen elkaar zeggen. Of hij wil naar buiten, geen probleem maar op die momenten zeurt hij er alleen om als het regent, als het niet regent zeurt hij wel om iets anders zoals het snoepje of dada. Hij zeurt dan dus alleen maar om dingen die op dat moment niet kunnen Maar we gaan verder met uitleggen en hopen dat het een fase is
Jonge kinderen kunnen zich nog niet echt inleven in een ander. Ze willen alles nu en op hun manier. Ze denken dat de hele wereld om hun draait Oefenen en rustig blijven herhalen wat je verwacht werkt op lange termijn het beste denk ik.