Mijn 2-jarige zoon wrijft altijd uitgebreid in zijn ogen bij het insmeren. Dat irriteert natuurlijk, waardoor hij helemaal panisch is geworden voor zonnebrandcreme. Hij gilt, vecht en krijst als hij het flesje al ziet. Natuurlijk irriteert het dan ook, zeker als de tranen erbij komen. Ik heb al tig verschillende merken geprobeerd, omdat ik dacht dat hij allergisch was. Maar het ligt echt aan het wrijven, niet aan het merk. Einde van het liedje is dat hij met rode, opgezwollen ogen rondloopt en klaagt over "auw pijn oog". En nog meer gaat wrijven. Niet insmeren is geen optie. Hij is lichtblond, blauwe ogen en heel erg blank. Het gebeurd nu dus krijsend en gillend. Iemand de gouden tip?
Ik smeer daarom de bovenkant van de handen niet meer in. Alle zonnebrand irriteert, ook die zonder zooi, want die gebruiken wij zelf altijd.
Nu uiteindelijk weer kruidvat. Nivea, Garnier, allerhande andere merken geprobeerd. Als ik zijn wangen insmeer gaat hij direct met zijn handen erover wrijven en dan door zijn ogen. Handjes doe ik idd ook niet
Hier laatst een nivea roller gekregen.. Daar komt relatief weinig uit omdat het nogal dun is... En het trekt heel snel in. Dat wrijf je vast minder snel in je ogen. En ook niet te dik smeren rond de ogen en op de handjes.
Hem jouw gezicht laten insmeren terwijl jij het zijne doet? Dan is hij even afgeleid en kan de crème intussen intrekken.
Ik gebruik lovea. Erg fijn en irriteert veel minder. Mijn zoontje wrijft ook veel in zijn ogen door de zon en heeft hier geen last van. Ook laat ik hem een petje dragen. Doordat hij gevoelige ogen heeft, gaat hij bij vel zonlicht standaard in zijn ogen wrijven. Bij andere merken smeerdr ik zijn handen ook niet meer in, in hoop dat dit helpt. Maar als ze in het water zitten loopt het ook over hun handen. Bij Lovea smeer ik zijn handen gewoon in😊 kost behoorlijk wat maar is het echt waard. En bij de Tuinen het goedkoopst en kan je vaak in de aanbieding kopen.
Sommige kindjes/mensen zijn allergisch voor de chemische filters of de parfum in zonnebrandmiddel, die geven dan meteen irritatie bij de ogen. Klinkt alsof jouw zoontje dat ook heeft. Probeer eens een crème met alleen minerale filters, zoals Lovea, Ultrasun of Naïf.
Ik had begrepen dat ik de handjes van de kleine niet in mocht smeren, omdat hij zijn handjes in de mond steekt en ook in zijn ogen wrijft.
Ik smeer nietop de handjes. Maar hij veegt met zijn niet-ingesmeerde handjes de creme vanaf zijn wangen naar zijn ogen.