Mijn zoontje is 4 mnd em word s'nachts steeds eerder wakker sinds hij pepti gebruikt, lijkt dus honger te hebben, hij heeft reflux en koemelkallergie mag hij rijstebloem door de fles 's avonds? Weet iemand dat?
ja dat mag, maar je moet het langzaam opbouwen om te kijken wat zijn reactie is. 1 schepjes, dag erna 2 schepjes en daarna kan hij het onbeperkt hebben. Hier heeft het goed gewerkt, ik had de vanille en banaan smaak en die krijgt ze nu nog steeds.
hier heeft ons zoontje ook koemelkallergie en reflux en krijgt ook rijstebloem heb ook eerste keer een schepje en zo steeds opgebouwd en dat gaat heel erg goed en zo doe ik het ook met fruit enz
Ik zou ermee wachten. Rijstebloem valt onder bijvoeding en dat wordt de eerste 6 maanden afgeraden bij koemelkallergie. We hebben het met ons zoontje ook gehad dat hij niet verzadigd genoeg was met de voeding voor koemelkallergie. Wij hebben toen wel de rijstebloem uitgeprobeerd. Dit hadden we dus niet moeten doen, hij reageerde er gevoelig op. Pas na de 6 maanden ging het goed. Moet wel zeggen dat hij een sterk allergisch kind is. Zo ging ook de meeste fruit het eerste jaar niet goed.
Oja en ik zou het zeer zeker niet 's avonds geven de 1e keer. zo kun je namelijk niet goed bepalen of je kind er wel of niet goed op reageert.
doe je er vanwege de reflux niet al wat nutriton erdoor heen? (johannesbroodpitmeel) dat maakt de melk ook al dikker en zwaarder
Dit klopt niet meer... Ik ben gister naar de kinderarts/allergologe geweest ivm koemelkallergie. Hij mag nu met 4 maand gewoon bijvoeding krijgen. (potjes en rijstebloem, zei ze letterlijk) Ik reageerde ook met: dat werd toch afgeraden bij koemelkallergie?! Dan moet je toch wachten tot 6 maand?! Maar dat was achterhaald zei ze. In die voeding zit niks van koemelkeiwitten, dus dat wachten had geen zin meer. Ze denken nu dat hoe vroeger je een baby laat wennen aan ander eten, hoe beter hij het kan verdragen. Ze zei: straks komt het er nog op neer dat ze met 3 maand al op pinda's en andere noten lopen te knabbelen, haha! Dus...rijstebloem mag gewoon...! Liefs
Het is ook wat............ al die verschillende adviezen. Mijn dochter begint in ene ook steeds te huilen als de fles op is en ze krijgt al 210 cc water per fles + 7 schepjes en nutriton................ Ik durf toch nog niet te beginnen aangezien het meestal nog niet wordt aangeraden onder de 6 maanden
Ik vind het raar advies van je kinderarts. Mijn zoontje is nog niet zo oud, is nog niet zo lang geleden dat wij artsen en dietiste bezochten. Hier was het toch echt het geval dat als hij iets te vroeg kreeg, dan geadviseerd werd, hij erop reageerde. En dat is nog steeds. Noten wordt afgeraden tot 3 jaar. Pas toch maar cashewnoot geprobeerd wat resulteerde in huisartsenpost ivm hevige reactie. Het wachten heeft ook helemaal niks met koemelkeiwitten te maken, maar met eiwitten in het algemeen. Overal zit eiwitten in. Allergie komt omdat de darmen de eiwitten niet goed verteerd en te grote stukken door laat. Het lichaam kan hierdoor antisstoffen aan maken. Met 4 maanden zijn de darmen nog niet goed ontwikkeld.
Liever niet doen. Ook al zeggen sommige kinderartsen dat het kan (die weten heel veel over kinderen en ziektes maar minder over kinderen en eten!!!). Zeker als je kind EN reflux EN KEA heeft. Dat geeft toch een veel grotere kans op reacties op 'vreemde' stoffen als bij een kind dat dat niet heeft. Pepti is inderdaad lichter verteerbaar en daarom is het bij pepti ook minder erg om tijdelijk over het maximum van 30 schepjes heen te gaan, bijvoorbeeld als een kind nog in de wenfase zit of in een spurt zit of zo. Een beetje meer pepti geeft minder kans op nare effecten dan rijstebloem.
Oke dank je! Nou heb de rijstebloem geprobeerd, maar hij moet er niks van hebben hij drinkt 2 slokken en gaat dan huilen dus daarna ook niet meer geprobeerd!!!! ik wacht tot hij 6 mnd is en dan moet ik naar de dietiste toe en dan hoor ik wel wanneer hij bijvoeding mag etc!
Nooit geweten over dat tijdelijk over het maximum van 30 schepjes te gaan. Heb je enig idee of dit ook geld voor de Nutramigen AA. Onze dochter drinkt normaliter 6 x 120 cc, maar vorige week wou ze een week lang steeds 6 x 180 cc. Ze leek werkelijk uitgehongerd. Ik maakte mij toen erg druk over het maximale van "1liter " Inmiddels is het trouwens weer als vanouds,maar dan weet ik het voor een evt volgende keer.
Hier werd bijvoeden door de dietiste afgeraden,alleen mocht rijstebloem weer wel. ( hier ook koemelkallergie en reflux)
Hier koemelkallergie & Reflux, bijvoeding zijn we mee begonnen met 4,5 maand. Op advies van de kinderarts. En we lopen bij een dietist. Onze zoon had gewoon echt honger en niet meer genoeg aan de flesvoeding. Hij ging zelfs dik over de max heen en ging van 6 naar 7 flessen. nu gaat het goed met bijvoeding en krijgt hij 5 flessen. Hij kreeg met 4,5 maand ook rijstebloem, dit hebben wij opgebouwd en eerst in de ochtend gegeven, zo kun je zien hoe de reactie is in de loop van de dag.