Help, onze dochter van bijna 2 eet sinds een paar weken bijna niet meer. Fruit was al langer een probleem, maar sinds een week of 2 is het warme eten ook een probleem. We scheppen haar op en dan eet ze zelf, maar nu is alles ineen `poe` Haar manier om te zeggen dat ze niet wil. Hiervoor at ze eigenlijk alles en ook flink. Nu is het na een hapje of 3, als we dat er al in krijgen, gebeurd. Een toetje wil ze weer wel. `s Ochtends de pap is ook bijna nooit een probleem, en brood gaat meestal ook wel. Hebben meer kinderen hier last van? Ik maak me vooral zorgen over het feit of ze wel genoeg voedingstoffen binnen krijgt.
mijn zoon doet dit al bijna een jaar. Tomatensaus vindt hij wel heel lekker en dat is ideaal om groenten doorheen te blenderen. Dat eet ik dus minstens 2x per week, het bewaard ook erg makkelijk in de vriezer. ook een geklutst ei met wat bloem, melk, kaas en geraspte courgette erdoor mag hij graag eten. En gehaktballetjes vind hij lekker, ook een handig receptje om geblenderde groente in te verstoppen. Als hij wel wat eet prijs ik hem de hemel in, als hij niet eet ga ik meestal niet de strijd aan. Ik geef hem wel vitaminepilletjes maar verder maak ik me er niet al te druk om. Als hij echt honger heeft eet hij wel (ik probeer dus wel minstens 3x per week iets gezonds te eten wat hij lust). Sinds een kleine week wil hij af en toe weer fruit, dus hopelijk is die fase hier binnenkort voorbij. Over groenten verstoppen: ik wil natuurlijk dat hij ze ook 'gewoon' eet zoals ze eruit zien maar zolang hij dit niet doet verkies ik de voedingsstoffen boven 'pedagogisch correct koken' en blijf ik ze dus verstoppen.
Hier gaat ie al maanden regelmatig zonder avondeten naar bed, krijgt en eet wel altijd een toetje. Gewoon blijven aanbieden en als er iets is wat ze eigenlijk altijd wel eet dat ff wat vaker eten, wij eten bijvoorbeeld eigenlijk elke week wel verse groentesoep en een stamppot...en hij is gek op komkommer en snoeptomaatjes. Als je bij het voedingsgedeelte kijkt zal je zien dat het een bekende fase is
Hier ook bij tijd en wijlen zo'n bui. Geen druk op zetten, maar gewoon eten ja of nee en na een bepaalde tijd weghalen en toetje geven, net alsof hij gewoon gegeten heeft. Hier dol op verse erwtensoep (pakket van AH). Lekker veel groenten.
In die fase zitten wij nu ook een beetje. Gelukkig eet ze wel goed brood en fruit, maar avondeten is soms echt een hel. Ik vind het wel lastig wat betreft het toetje. Ik vind eigenlijk, dat als ze niet genoeg heeft gegeten, dat ze ook geen toetje "verdiend". Maar ik weet niet in hoeverre een kind van 16 maanden dit al begrijpt. Dus dan toch maar wel een toetje geven??
Ik wilde hier net een topic over beginnen... Hebben jullie kloontjes van mijn kind in huis ofzo??? Hier ook sinds kort ineens een slechte avondeter. toetje, appelmoes en heel soms een paar stukjes vlees lust ze wel, maar groente, aardappels, pasta of rijst ho maar!! Ik vind het ook moeilijk om haar daarna toch een toetje te geven, omdat ik soms denk dat ze me in de maling neemt en denkt, ZO nu heb ik lekker al mijn toetje!! Maarja anders eet ze helemaal niks savonds en weet ik zeker dat ik midden in de nacht met een huilend hongerig kind zit! Wat een gedoe he!!! Vanavond at ze voor het eerst sinds 2 weken weer wat groente.. 2 peentjes! Ik heb haar de hemel in geprezen alsof ze een olympische medaille had gehaald haha Je kan die kids toch niet dwingen, dus ik denk dat we maar moeten hopen dat het gauw weer over gaat? Als iemand dé gouden tip heeft, hoor ik het ook graag
hier krijgt hij gewoon een toetje als hij slecht eet. hoort bij de maaltijd. als ze geen soep eten, krijgen ze dan ook geen hoofdgerecht bij jullie? maar ik ga niks anders aanbieden, dit schaft de pot en anders pech. en tsja de tip... ik denk je eigen er zo min mogelijk druk om maken en geen strijd aan gaan. en evt de groenten enzo verstoppen