De regels van Matthijs: NCRV Dokument De regels van Matthijs: ma 8 okt 2012, 22:55 - Uitzending Gemist
Valentijn: di 30 okt 2007, 22:50 - Uitzending Gemist Valentijn Valentijn is lichamelijk een jongen, maar in hart en ziel een meisje. Negen jaar lang wordt Valentijn door de documentairemaakster Hetty Nietsch gevolgd op zijn weg naar vrouwelijkheid.
Wow dit bedoelde ik met dit topic te bereiken. Bedankt voor jullie interessante bijdragen, zal ze bekijken!
mercy mercy - VPRO Het lijkt zo mooi, een kindje uit kansarme omstandigheden halen en een betere toekomst bieden. De Deense adoptieouders staan dan ook te juichen als ze eindelijk het telefoontje krijgen dat ze hun adoptiekinderen in Ethiopië mogen ophalen. Tegelijkertijd zien we hoe aan de andere kant van de wereld de ouders van Masho en Roba verscheurd worden door twijfel en verdriet. Ze moeten dankbaar zijn, vinden de mensen van het adoptiebureau, en niet zo zeuren. Tenslotte hebben zij niet lang meer te leven door hun HIV-besmetting en is dit de beste oplossing.
In samenwerk met de gemeente Rotterdam is een drieluik 'Lost' gemaakt. Voor 'Lost Boys', het eerste deel van de serie, volgde Balogh de Bloods-bende in Rotterdam twee jaar lang. Jeugdzorg noch justitie hebben grip op de bende. Holland Doc - Lost Boys (Holland Doc) Het tweede deel van de serie schetst het portret van Nel; moeder van negen kinderen die allemaal onder toezicht staan of uit huis zijn geplaatst. Een unieke inkijk in haar leven en hoe zij de zorg om zich heen ervaart. Holland Doc - Lost Mother In het derde en laatste deel van de serie 'Lost' volgt Margit Balogh 'Lost Girl' Rebecca. Rebecca is licht verstandelijk gehandicapt en woont zelfstandig, maar is nauwelijks opgewassen tegen de vragen van het gewone leven. Holland Doc - Lost Girl Ik heb ze alle drie gezien, ze zijn mooi, heftig en laten je erg nadenken over de situatie in Nederland. Hoe krom die soms is. Ik heb ze voor mijn studie gezien en als je ze kijkt,word niet al te boos op jeugdzorg Ze hebben niet hun uitleg kunnen doen ivm privacy behoudt. Zeker bij de tweede docu over lost mom, die moeder is heel heftig in haar emotie. En jeugdzorg heeft zich niet kunnen en mogen verdedigen ivm het waarborgen van de privacy van de kinderen. Daarbij staat het niet los van dat er veel fouten zijn gemaakt. Veel plezier
Goede tips staan hier, heb ze tot nog toe allemaal gezien. Vooral Mercy Mercy heeft veel indruk gemaakt, was zo hartverscheurend! Vond de reeks van de kinderen van de Hondsberg ook erg interessant, van Document. Kijk verder zoveel documentaires dat er ik zo nog wel 20 zou kunnen noemen, ben benieuwd welke er nog meer hier naar boven komen!
Welke op mij ook veel indruk heeft gemaakt......Als we het zouden weten. Over de afdeling ic neonatologie van het UMC Groningen.
En al die kindjes die toen overleden zijn door die brand, aangestoken door hun vader. De kinderen van Roermond | Het drama van ... @ RKK.nl
Oh ja en deze nog, hier heb ik het boek ook van gelezen.Heel erg... Het Drama van Zoetermeer | Het drama van ... @ RKK.nl
Documentaire. De jonge Priscilla is erfelijk belast met een dodelijke ziekte. Ze wil geen lijdensweg en kiest op haar 26e verjaardag voor euthanasie. http://www.gemistvoornmt.nl/a.aspx/15728132/0 En deze docu heeft zoveel indruk gemaakt: Het leven van Sam ging vanaf zijn vijfde bergafwaarts. Hij werd door een progressieve spierziekte doof en blind, kon niet meer lopen en niet zonder beademing. Negentien jaar volgde Ria Bremer het zwaar gehandicapte jongetje Sam, doof en blind door een spierziekte. Een film over de worsteling van zijn ouders, het dilemma van de dokters en de levenslust van Sam. Ria ontmoette Sam voor het eerst in 1992 voor het programma Vinger aan de Pols. Zijn levensverwachting was dan minder dan een jaar. Bij het maken van de film was het uitgangspunt negentien jaar geleden: het volgen van de beslismomenten in een leven dat nog maar een paar maanden kon duren, volgens de artsen. Maar Sam was er na al die jaren nog steeds en zijn vreugde won het nog steeds van zijn verdriet. De documentaire gaf een beeld van een leven dat geleefd werd tegen alle verdrukking in. Home | sam | AVRO
De docu mercy mercy is bij mij heel lang blijven hangen. Ik wilde dat kindje wel door de tv hierheen halen om haar vervolgens naar haar echte ouders te brengen.
Ohja en deze vond ik ook heftig! NCRV document: do 28 mrt 2013, 21:39 De 36-jarige Alain lijdt aan paranoïde schizofrenie. Zijn moeder trekt tevergeefs aan de bel bij de GGZ. Op een kwade nacht steekt de zoon zijn moeder dood. Zus Linda spant een tuchtzaak aan NCRV Dokument: do 28 mrt 2013, 21:39 - Uitzending Gemist En hier alle NCRV document NCRV Dokument - Uitzending Gemist
Ik zoek nog een link van een documentaire ook van de eo geloof ik. Ging over een opvangtehuis waar ouders met kinderen werden opgevangen en daar werden begeleid bij de verzorging. Daar was sprake van verwaarlozing of mishandeling. Dit was hun laatste kans om te laten zien dat ze het konden en anders werden de kinderen uit huis geplaatst. Bij sommige gezinnen gebeurde dit ook helaas. Bestond uit 2 delen dacht ik en is ongeveer 2 jaar oud.