genant probleem

Discussie in 'Na de bevalling' gestart door Druif78, 14 jul 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Mijn bevalling ligt alweer zo'n 5 maanden achter me, maar waar ik nu pas tegen aan loop:
    Ik verlies soms wat druppeltjes urine!
    Ik merk het nu pas , nu ik weer actiever ben met werk, sporten en uitgaan.
    Laatst op een feestje waar ik iets teveel had gedronken voelde ik het ineens lopen :)
    Of als ik onwijs de slappe lach heb..... Ik ruik mezelf soms en vind t zo genant!
    Ik weet dat t met slappe bekkenbodemspieren te maken heeft, maar wat voor oefeningen kan ik thuis doen zonder meteen naar een fysiotherapeut of iets te gaan?
    En hebben meerderen hier last van? Gaat t nog over?
     
  2. pinguin72

    pinguin72 VIP lid

    7 jan 2006
    7.832
    1
    38
    Ik heb er geen last van. Had juist dat het te strak in plaats van te los was.
    Maar goed mijn advies is toch naar een bekkenbodemspecialiste te gaan.
    Zij kunnen je zo gericht helpen dat het binnen no time verholpen is.
     
  3. elmo28

    elmo28 Fanatiek lid

    11 apr 2009
    2.803
    0
    0
    Allereerst sterkte,

    Ik heb er geen last van maar weet wel dat je je bekkenbodem kunt oefenen om tijdens bijv. het tv kijken o.i.d je bekkenbodem aan te spannen ( alsof je je plas ophoud) even aangespannen houden en weer loslaten, dit kun je meerdere keren per dag doen, zelf tijdens het lopen.
    Niemand die het ziet.
    kleine moeite hopelijk veel plezier.
    Succes
     
  4. Paarse80

    Paarse80 Fanatiek lid

    5 okt 2008
    4.473
    1
    38
    Vrouw
    Thuis
    Je schaamt je e voor, maar er zijn er een heel hoop die dit hebben. Heb dit zelf ook. Ik ben naar een bekkenfysio gegaan en heb hier oefeningen voor gekregen. Bij mij is door bevalling met tangverlossing gekomen. Hele bekkenbodemspier is uit zijn fatsoen. Een bekkenfysio kan je hier bverder mee helpen. Er zijn oefeningen voor, maar hij/zij kan je persoonlijk advies geven en de oorzaak onderzoeken. Hioe sneller je erbij bent hoe makkelijker je er vanaf komt!
     
  5. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Hier een heftige vaccuumpomp bevalling die er wrs de oorzaak van is. Ik had eigenlijk nergens last van, kan mn plas ook goed ophouden en soms kom ik er zo ineens achter dat ik al 8 uur niet ben wezen plassen bv! Maar bij heftige inspanning merkte ik ineens dat ik toch wat verloor...
    Vind het zo genant...
    Kun je zonder verwijskaart naar zo'n bekken fysio?
    Doet een gewone fysio dat ook? En hoe onderzoeken ze je dan?
    Heeft t nog wel zin na 5 maanden?
     
  6. Popkoorn

    Popkoorn Niet meer actief

    ik heb er zelf ook geen last van..
    maar ik heb wel een dvd tijdens de zwangerschap gekregen
    waarmee kunt trainen voor na de zwangerschap om weer een plat buikje te krijgen :p en de bekken weer te trainen

    op de achterkant van de dvd staat:
    voordelen van de pelvicore techniek
    - plattere buik
    -betere houding
    -soepeler bewegen
    -vermindering van rug en gewrichtsklachten
    -meer seksueel comfort
    - voorkomen van ongewenst uringe verlies

    ik heb de dvd gratis besteld op Bestel de gratis DVD

    zelf had ik hem binnen 2 weken in huis. ( heb het nog niet gebruikt dus kan je niet zeggen of het werkelijk helpt :p )
     
  7. Puppy78

    Puppy78 Fanatiek lid

    16 apr 2008
    2.099
    0
    0
    Natuurlijk heeft dat nog zin! Je kunt zonder verwijzing een afspraak maken, en dan houden ze eerst een intake-gesprek. Ik zou wel naar een fysio gespecialiseerd in bekkentherapie gaan, die weet er àlles van en zal je klacht echt niet vreemd vinden.
     
  8. Paarse80

    Paarse80 Fanatiek lid

    5 okt 2008
    4.473
    1
    38
    Vrouw
    Thuis
    je kan zonder verwijzing naar een bekkenfysio. Zij (bij mij een zij) heeft eerst een intakegesprek gedaan. De keer daarna kreeg ik een onderzoek. Zij voelde op mijn kont om te voelen of ik de juiste spier aanspande. Ook kijkt ze naar je vagina (beetje genant, maar na een bevalling maakte het mij niks meer uit) en litteken. Ze kan nog, alleen als jij dat wilt een inwendig onderzoek doen. Bij mij was een inwendig onderzoek niet nodig. Ze kon zo vanuit de "buitenkant" zien dat mijn bekkenbodemspier niet sluit en ze vond mijn litteken erg stug. Dus ik heb nu oefeningen en moet mijn litteken masseren om het soepel te maken. Tja echt fijn is het niet, maar ik wil wel van het urineverlies af.
     
  9. Paarse80

    Paarse80 Fanatiek lid

    5 okt 2008
    4.473
    1
    38
    Vrouw
    Thuis
    o ja en wel echt naar een bekkenfysio gaan, niet een "gewone" fysio. Een bekkenfysio is meer kundig echt een specialist. Een "gewone" fysio kan ook tegenstrijdige adviezen geven heb ik in mijn omgeving gemerkt.
     
  10. vruchtje24

    vruchtje24 VIP lid

    2 jan 2007
    13.204
    432
    83
    Vrouw
    home sweet home
    Inderdaad even naar bekkenfysio gaan dan ben je er waarschijnlijk zo vanaf. Ik had er last van nadat ik had geplast. Dacht dat ik klaar was met plassen, maar druppelde nog na wat ik niet voelde. Dit is met oefeningen ook overgegaan.
     
  11. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Wat voor oefeningen kreeg je?
    Kun je dat ook gewoon thuis doen?
    Vind het weer zo'n drempel om naar een specialist te gaan...
     

Deel Deze Pagina