Voor degenen die de vlag hebben gehangen: wel even binnenhalen nu. Ik vind dat altijd zo'n slordig gezicht, vlaggen die blijven hangen. 't Is maar een klein dingetje hoor, maar wat vlaggen betreft ben ik persoonlijke erg van het protocol!
@ LadyDaisy, met schaamte, ongeloof en afgrijzen lees ik jou reacties.... 4 mei is de dag dat we de doden herdenken, dat heeft niets te maken met de politiek. Dit gaat niet alleen om de doden van de 2e wereldoorlog, maar ook de mensen die tijdens een uitzending in de voorgaande jaren zijn omgekomen, Raviv van Rensen bijvoorbeeld. Voor de doden, omgekomen vechtend voor het land moet men het respect hebben of stil te zijn, of reacties zoals de jouwe voor je te houden!!! Ik ben niet schijnheilig, ik heb jarenlang bij defensie gewerkt en kende Raviv en Jeffrey, als ik stil ben, doe ik dat in eerste instantie voor hen. Hoe maakt mij dat hypocriet? Na WOII zijn de NAVO en de VN opgericht, om op die manier te voorkomen dat zoiets als wat er toen is gebeurd, nog een keer zou kunnen gebeuren. Dat heeft als consequentie dat je als militair in Nederland uitgezonden kan worden. Ten behoeve van Militair Toezicht, Orde Handhaving, Bescherming van de onschuldige mensen, en vrede bewaren. Dan zou het kunnen gebeuren dat mensen, in de uitoefening van hun beroep, het leven laten, en dat is ronduit verschrikkelijk. Echter, als in Nederland oorlog zou uitbreken, zou de NAVOen de VN ook troepen sturen, om ONS te beschermen, zodat de rassenhaat en genocides voorkomen kunnen worden. Daar heeft de Nederlandse politiek vrij weinig mee te maken! Je zou je wat meer moeten verdiepen in hoe de zaken in elkaar steken in plaats van ongefundeerde, kwetsende en beschamende posts te maken op een forum. Je bent respectloos, niet omdat je geen 2 minuten stil bent geweest, maar dat je niet kan begrijpen dat mensen dat WEL doen en daar respect voor kunt opbrengen! Dan doel ik ook op het feit dat het forum 2 minuten dicht is gegooid! Voor de mods en beheerders, Respect!
WOII: te lang geleden, ver van mijn bed, noem maar op. Het wordt je van jong af aan door je strot geduwd dat WOII zó erg en zó verschrikkelijk was, op de middelbare school hadden we het tijdens geschiedenis zelfs nergens anders over dan die stomme oorlog. Bestond er dan geen wereld voor die oorlog... Volgens mijn geschiedenisboeken schijnbaar niet. Sorry hoor, maar er zijn oorlogen geweest die veel langer en veel meer verschrikkelijk waren dan WOII. Maar omdat die in een ver verleden gebeurt zijn, hoor je daar niemand over. En niet alleen in oorlogen gebeuren verschrikkelijke dingen. In het leven van alle dag van alle tijden staat bol van de drama's en verschrikkingen. Vanaf het begin van de mensheid tot nu.
@ LadyDaisy ik vind dat 18 miljoen doden, puur gebaseerd op geloofsovertuiging, genoeg reden is om te herdenken! Heb tot dusver nog steeds niets gelezen over oorlogen met een dergelijke "omvang" Je moet geen appels met peren vergelijken!
En dat betekend dat we maar helemaal niemand moeten herdenken? Als ik herdenk, herdenk ik niet alleen de slachtoffers van de WOII maar alle slachtoffers van welke oorlog dan ook. De mensen die nu nog steeds leven in oorlog en nog steeds dierbaren verliezen.
Het gaat ook niet alleen om slachtoffers uit WO II. Ook slachtoffers uit alle andere oorlogen en vredesmissies worden vandaag herdacht.
Kan dit berichtje niet vaak genoeg quoten. Ben het helemaal met je eens. En LadyDaisy.... Ach nee, laat ook maar... Ga ik niet eens moeite voor doen
@ Ladydaisy: Jou reactie's zijn zo respectloos maar eigenlijk ook vreselijk om te lachen. Zie zelden zulke domme mensen! Onvoorstelbaar!
Eigenlijk moet ik er ook niet meer op reageren en overheen lezen. Wist niet dat er zulke domme en kortzichtige mensen bestonden!
Meiden het betuigd ook niet van respect dat wij hier een medeforummer gaan lopen afkatten.... En dat mag nooit maar al helemaal niet als we allemaal spreken over respect naar de slachtoffers van oorlogen.... laten we dan hier ook wat respect tonen voor elkaar ajb.... Je mag ervan denken wat je wilt en reageren is ook prima, maar espect een beetje en niet iemand gaan volschelden.... Sorry ben geen moderator maar voelde me even verplicht dt te zeggen.....
Vanaf nu graag ontopic en niet meer heen-en-weer gesteggel met onze ladyD. Ik ga de berichten vanaf dus ook verwijderen die over haar uitspraken gaan. Nee, niet als kleuterjuf maar omdat ik het al pagina's probeer aan te geven. Dit was niet de bedoeling van dit topic en al helemal van de keus het forum 2 minuutjes te sluiten. Elmo
Daar ben ik het wel mee eens. Het is gezegd en daarmee wel klaar. Elmo heeft al wel 3x gewaarschuwd dat we daarmee moesten stoppen.
Wij doen het elk jaar. Vroeger als kind kwam ik naar binnen als we aan het buiten spelen waren, om samen met mijn ouders en broer 2 min stil te zijn. Dit zal ik met mijn kinderen ook doen als ze oud genoeg zijn om dit te begrijpen. Ik herdenk alle doden uit WOII, maar ook de mensen die in andere oorlogen gedood zijn. De militairen maar ook de burgerslachtoffers die er helaas altijd zijn. Ook denk ik aan mijn opa die ondergedoken heeft gezeten omdat hij weigerde te werken op een trein die naar de kampen reed. En mijn andere opa die zijn leven op het spel zette door groenten en fruit te gaan brengen bij arme gezinnen en gezinnen waarvan hij wist dat er mensen ondergedoken zaten. En alle andere mensen die zo moedig waren/zijn om voor hun vrijheid op te komen. En ik hoop dat we er van leren, maar helaas... Er zijn nog te veel oorlogen klein en groot, meer dan die, die wij op het nieuws te zien krijgen... En dan hoop ik voor onze kinderen dat ze zoiets nooit hoeven mee te maken.
zo dan ga weer even ontopic. natuurlijk doen wij ook mee aan de 2 min stilte. waarom niet? je kan toch wel even 2 min stil zijn om de oorlogs slachtoffers te herdenken..
Ja het is gezegd, maar het is toch wel te begrijpen dat zulke opmerkingen reacties oproepen. Tenminste bij mij wel, oorlog ligt bij mij gevoelig door de heftige verhalen van mijn opa wat ie allemaal heeft meegemaakt,maar ook door de oorlog die mijn man heeft meegemaakt en wat er nog steeds is in zijn land van herkomst en de effecten daarvan op hem. Als iemand daar recpectloos over praat, kan ik ook geen recpect opbrengen voor hem/haar.