Doktersassistentes hier? Oogontsteking

Discussie in 'De lounge' gestart door Boordevol, 22 mei 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    1 aug 2016
    38.191
    45.331
    113
    Ja zeker pas ik op. Nu lijkt het net of ik het maandelijks gebruik en dat is gelukkig niet zo. Ik denk dat ik zelf eens in de 5 jaar oogontsteking heb ofzo, de laatste keer was echt lang geleden.
    Maar mijn jongste wil nog wel eens oogontsteking hebben en door het vele wrijven en op de buik slapen kan ik poetsen en warmwatercompressen wat ik wil. Die blijft zichzelf infecteren en na een paar weken is hij het ook zat.
     
    Iertje81 vindt dit leuk.
  2. Boordevol

    Boordevol VIP lid

    26 jun 2009
    6.169
    4.321
    113
    @Nina Sanders dat zalfje wordt dus niet meer zomaar gegeven vanwege resistentie en omdat het vaak zelf geneest alleen kost het wat tijd.
     
  3. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    1 aug 2016
    38.191
    45.331
    113
    @Iertje81 dat klopt. Mijn vader is Hindoestaans (zijn ouders komen oorspronkelijk uit India)/
     
    Iertje81 vindt dit leuk.
  4. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Hebben ze geen PI-laser aan je andere oog gedaan? Dan is de kans op een acuut glaucoom aan dat oog nihil.

    En de wachtlijsten zijn nog steeds absurd lang. We doen ons best, maar bij ons lopen ze alleen maar op helaas.
     
  5. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.496
    4.332
    113
    Vrouw
    Een flinke ontsteking. Ze weet (nog) niet waar die vandaan komt. Ze behandelt hem nu als een bacteriële ontsteking, omdat er ook zoveel bloed in haar oog zit, worden haar bloedplaatjes gecontroleerd (geteld). Mijn dochter heeft/had nl ITP. Ze moet nu 4x per dag zalf en vanaf dinsdag 3x per dag minimaal 5 dagen in totaal.
    Er is gelijk een allergietest aangevraagd om dingen uit te sluiten.
    Gelukkig wel een goed gesprek gehad met de huisarts. Ook over dat het bijna onmogelijk is om een afspraak te maken in HvH en veel mensen nu dus uitwijken in het weekend in Nldwk. Dat kan toch niet?
     
  6. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.953
    33.624
    113
    Mijn linkeroog is -7. Dat was m’n andere oog ook. Sowieso vanaf 12 lenzen gaan dragen. Zachte.
    Ik heb altijd wel ontstekingen gehad en dan vooral aan m’n rechter als ik er achteraf aan terug denk. Ik vond het vreselijk als ik weer eens iets had waardoor ik m’n lenzen niet in mocht een paar weken of maanden. Nu boeit me dat niet meer zoveel en soms doe ik uit mezelf m’n bril op als ik iets voel aankomen. Vooral als ik naar de rechtbank moet ;) Staat zo intelligent hè :roflmao:
    Ik wou dat ik terug in de tijd kon gaan. Dan had ik bij wijze van spreken 5 jaar m’n bril opgehouden als ik daarmee het zicht had kunnen behouden. :(
     
    Nina Sanders vindt dit leuk.
  7. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.953
    33.624
    113
    Ik zal dat eens bespreken met mijn oogarts. Dankjewel voor de tip. Ik druppel preventief met Monoprost.
     
  8. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.953
    33.624
    113
    Glaucoom komt in India het meeste voor. Ik kom er ook vandaan. Geadopteerd dus.
     
    Nina Sanders vindt dit leuk.
  9. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam

    Bij twee ogen is het eigenlijk bijna altijd viraal en heeft AB niet zoveel zin.

    Qua ab denk ik dat je fucithalmic bedoelt, ipv fucidin (dat moet je namelijk niet in je oog doen). Wij geven zelf meestal niets of anders chlooramphenicol als eerste keus en trafloxal als tweede keus.
     
  10. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Zo n laser heeft vooral zin bij een nauwe kamerhoek (het afvoerputje van het oogvocht). Met de laser schieten ze dan eigenlijk een extra afvoerputje erbij in de iris.
     
  11. Do1981

    Do1981 VIP lid

    9 dec 2016
    5.483
    3.341
    113
  12. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam

    Het dragen van een bril of lenzen heeft geen invloed op glaucoom, dus daar hoef je echt niet druk om te maken.
     
  13. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam
    Tobradex is idd geen onschuldig goedje. Het is ab met dexamethason en van dat laatste kan je oogdruk oplopen. Van AB niet.
     
    Iertje81 vindt dit leuk.
  14. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.194
    16.527
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Inderdaad heel rot zo 'n oogontsteking. Mijn jongste heeft eens een hele erge gehad toen ze 5 jaar was. Haar ogen waren echt bloeddoorlopen. We kregen toen Chlooramfenicol maar hier kreeg ze huiduitslag van. Ik wist geeneens dat dit kon. Na 2 dagen zag ze eruit alsof ze de waterpokken kreeg, allemaal felle rode pukkels in het gezicht. Kind zag er niet uit en vreselijk jeuken. Gelukkig kreeg de apotheek toen snel Fucithalmic geleverd en konden we deze gaan druppelen en toen herstelde het snel.
    Hopelijk knapt het snel op bij je dochter. Ik vind het er altijd zo naar uitzien.
    Ook bizar dat jullie amper een afspraak kunnen maken. Hier hebben we gelukkig altijd ruimte en anders maken we ruimte.
    Sterkte met je dochter.
     
    Youtan vindt dit leuk.
  15. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.194
    16.527
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Tobradex heb ik in het verleden ook meerdere malen gehad via de oogarts maar mijn oogdruk is voor zover ik weet nooit gecontroleerd. Ik heb tijdens een vakantie in Frankrijk ooit eens een virus aan mijn ogen opgelopen en sinds die tijd allerlei klachten aan vooral mijn linker oog. Ik heb toen zoveel soorten druppels gehad waardoor ik uiteindelijk een deel van mijn wimpers verloor. Zo raar, is gelukkig weer teruggekomen maar bij mijn linker oog zijn er veel minder wimpers aanwezig.
    Gelukkig is het al heel lang rustig maar heb er erg lang last van gehad.
     
  16. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.953
    33.624
    113
    Nee weet ik. Maar ik bedoelde meer dat ik het vroeger vreselijk vond als ik een bril op moest als ik weer eens een ontsteking had in m’n oog. Dan vond de huisarts het bijvoorbeeld niet aan te raden om lenzen te dragen als ik een zalfje of druppels moest. Dus dan moest ik even m’n bril op voor een poosje. Niet dat ik me nu afvraag of ik geen glaucoom had gekregen als ik vaker m’n bril op had gehad. Meer om een vergelijking te maken van wat ik vroeger erg vond en nu niet meer.
    Stond er niet zo duidelijk denk ik.
     
  17. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam

    Wij meten altijd de oogdruk als men steroid druppels gebruiken, omdat die ongemerkt kan oplopen.
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  18. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.953
    33.624
    113
    Ik heb in m’n rechteroog wel een buisje gekregen of zoiets. Moest geopereerd worden 4 weken nadat Ies geboren werd.
    Mijn oogarts is glaucoom specialist en die zegt dat de kans op glaucoom in m’n linkeroog nihil is nu ik druppel. Maar ik moet over 2 weken weer en zal het vragen.
    M’n rechteroog is ook veel groener dan m’n linker. Wat dan wel weer geinig staat bij m’n donkere huidskleur :D
     
  19. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.194
    16.527
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Het is bij mij ook al lang geleden dus wellicht is het wel gedaan maar weet ik het niet zo goed meer.
     
  20. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    1 aug 2016
    38.191
    45.331
    113
    Ben in de war. Fucidin kreeg hij voor een ontstoken naveltje. Ik bedoel idd fucithalmic.

    Toch merk ik dat de gel helpt bij gebruik :). De meningen zijn er uiteraard over verdeeld, maar ik ben geen voorstander van dingen wekenlang aankijken, zeker bij kleintjes. Die voelen zich dan al ellendig genoeg. Als je ze verlichting kan geven - mits verantwoord en in overleg, waarom niet. Maar iedereen moet natuurlijk doen wat goed voelt.

    Even ter vergelijk: ik hoest nu al 10 weken aanhoudend. Meerdere malen huisarts assistent gebeld en me telkens af laten schepen. Met pijn en moeite enkele codeïnefosfaat gekregen. Ook nog eens hele lage dosering en hielp niet (ben heel erg bekend met hoest en luchtweginfecties, sinds kind al). Telkens hetzelfde.. je moet maar gewoon aankijken. Afgelopen vrijdag was ik het zat. Ik kán gewoon niet nog langer met 3 uur per nacht slaap en die hoest wordt nog altijd niet minder. Ik dus eindelijk een consult. Zegt de huisarts: begrijpelijk. Na zo'n tijd is het toch niet te doen. Ik check je waardes, prik maar bloed. Ik vermoed kinkhoest, als het moet krikg je gewoon een AB mee. Oh en laten we de dosis codeine kortdurend verhogen.
    Wtf?! Eindelijk iemand die wel meedenkt. Mijn boodschap: niemand wordt blij van iets waarvan een algemene opvatting heerst dat je het maar zo lang mogelijk moet aan kijken omdat het beter zou zijn. Soms is verlichting gewoon beter en kun je beter gewoon op tijd(!), binnen een veilige termijn, aan de bel trekken (ik snap dat vlak voor mn bevalling dit anders is).
     

Deel Deze Pagina