Mijn huisdier zit bij mijn ex thuis en deze weigert deze terug te geven. Wie moet ik hiervoor bellen en word hier iets mee gedaan? Ik heb de eigendoms papieren in bezit
Helaas gelden eigendomspapieren niet altijd als bewijs dat jij het baasje bent Kun je aantonen dat jij voor het dier zorgt? Dus het voer betaald, de dierenartskosten, staat het dossier bij de dierenarts op jou naam? Is ie gechipt en geregistreerd op jou naam? Alleen dan kun je wat bewijzen maar helaas is dit een erg lastige zaak hier in nl, omdat de wet dieren als voorwerp ziet, en het niet makkelijk is om aan te tonen dat ie van jou is... Ik weet uit ervaring hoe erg dit is, ik wil je dan ook veel sterkte en kracht wensen, en ik hoop dat je je dier terug kan krijgen!
Ik zou de politie bellen. Wat een kwal zeg die vent alsof die nog niet genoeg gedaan heeft de afgelopen weken bij je. Sterkte
Je zou aan de politie kunnen vragen om te bemiddelen. Echter kunnen ze de hond daar niet zomaar meenemen naar mijn weten valt dit onder het civiele recht en niet onder het strafrecht. *edit, hond wordt door de wet gezien als roerend goed, dus idd een civiele zaak*
Hier was mijn hondje gestolen en werd letterlijk door de politie gezegd, haar woord tegen het jouwe. Achteraf had ze hem zelfs al doorverkocht. Wel aangifte gedaan maar ze zeiden bij voorbaat al dat hij op de stapel met onvoldoende bewijs zou belanden. En dat was ook het antwoord wat ik schriftelijk kreeg.
Ook dan niet. Ik was zelfs 24 uur daarvoor nog met de hond bij de dierenarts geweest. Chip stond op mijn naam. Had de fokker achter mij staan. Ik had zelfs via whatsapp een bekentenis van de dader. Maar de dader beweerde hem gekocht te hebben. En nog was er echt onvoldoende bewijs volgens de politie omdat er op het moment dat het gebeurde geen 3e persoon bij was als getuige.
Ik zou gewoon de papieren aan de politie laten zien. Gezien je andere topic ligt er al wel een dossier bij de politie. Misschien kan de dierenpolitie je tips geven. Telefoonnummer 144. https://www.politie.nl/themas/dierenpolitie.html
Als op alle papieren jou naam staat en de politie doet nog niks dan zou ik met de media dreigen. Hoeveel bewijs hebben ze nodig? Met voorwerpen doen ze toch ook wat, zou wat zijn als iedereen alles mee kan nemen en de politie doet niks!
Je kan dus zomaar een dier meenemen, want zo te lezen doet de politie niets. Ook al heb je alle papieren. Bizar dit.
Een dier is tegenwoordig geen zaak meer. Dus aan papieren alleen heb je niet meer genoeg om te bewijzen dat een dier van jou is (anders dus dan bij bijv een auto). Als jij degene bent waar het dier langdurig verblijft, jij alle kosten betaalt etc dan is het dier van jou, ook al heeft een ander de papieren. Vriendin had een hond, haar hele leven draaide om dat beestie. Toen kwam haar ex (een jaar later) aanzetten dat het zijn hond is en die graag terug wou hebben. Hij had tenslotte ook de papieren en heeft de hond destijds gekocht. Zaak is voor de rechter gekomen. Hond blijft bij vriendin! Bij jou is het dus net andersom, het ligt er dus volgens mij aan of je huisdier normaalgesproken bij jou verblijft of bij je ex (denk ik hoor, gezien de uitspraak bij vriendin haar zaak).