Mischien een hele domme vraag, maar ik vraag t me echt af : Krijg je om de 4 weken een echo in het begin van de zwangerschap? Zie bij heel veel meiden echo foto`s van +/- 7 weken en 12 weken in hun album staan. Alvast bedankt , Tan
Hoi Tanja, Als de zwangerschap goed verloopt en er geen reden toe is krijg je 2 echos in je hele zwangerschap. 1 maal om te kijken hoever je precies bent en dan de 20 weken echo als je daar voor kiest. natuurlijk kun je ook voor de nekplooimeting gaan en dan krijg je zo rond de 12 weken weer een echo. Maar standaard om de 4 weken een echo is er niet, mits je bij een gyna loopt.
Je krijgt meestal maar 1 echo in het begin. Als je bijv. veel miskramen hebt gehad krijg je er vaak meer. Je zult waarschijnlijk moeten wachten tot de 20 weken echo.
Net wat voorgaande dames zeggen, als je meerdere echo's krijgt is daar echt wel een reden voor. Ik had mijn eerste echo met 6 weken en 5 dagen, dat kwam omdat ik hiervoor een MK heb gehad en heel onzeker was. Omdat ze toen niet goed de termijn konden bepalen moest ik terugkomen bij 10 weken en 5 dagen. Daarna nog een echo in Bilthoven gehad (daar krijgen verloskundigen les in echo maken) en daarna met 19 weken en 5 dagen een 20 weken echo. Al met al heb ik dus 4 echo's gehad.
Domme vragen zijn er niet. Je krijgt er idd twee, alleen als er aanleiding voor is kun je meerdere echo's bijvoorbeeld als er bij de eerste echo 2 of meer vruchtjes gevonden worden
Hier bij ons in België krijg je elke 4 weken een echo. Ik blijf het zeggen: ik snap dat Nederlandse systeem écht niet...
Als een zwangerschap normaal verloopt is denk ik niet iedere 4 weken een echo nodig, we zouden daar in nederland ook helemaal de capaciteit niet voor hebben om al die echo's te laten maken. De VK heeft hooguit 5 minuten de tijd voor je.
Amper 5 minuten? Gatver :-s Hier uitgebreid onderzoek elke keer je bij de gynae langsgaat, echo met alle uitleg die je wenst. Je komt er pas na een half uur buiten (bij de mijne dan toch, en was bij m'n vorige gynae ook zo)
Bij mij is het hartje luisteren, baarmoeder voelen, bloeddruk meten, verder nog klachten, nee, dan tot over 4 weken.