Hoho, relax.... laat ik voorop stellen dat ik helemaal voor het donorschap ben, en dat ik een discussie daarover niet afkeur. Ik zag de opening van ts niet als uitnodiging hierop, sorry. Ik liet me meeslepen in mijn gevoel waarin het mij vreselijk lijkt dat de ouders van dit veel te vroeg overleden meisje te lezen krijgen dat anderen vinden dat het dan maar "pech" is (in directe reactie op hun bericht). Sorry dat dit evt geïnterpreteerd kan worden als flauw en toon zetten.
Draagmoeder Je reactie was al geplaatst, dus ik reageerde daar op. Op het moment dat ik mijn reactie geplaatst had, had jij je post aangepast. Dus toen sloeg mijn berichtje weer nergens op. Tevens kon je jouw opmerking "Laat maar" op allerlei verschillende manieren opvatten. Het kwam negatief over en onduidelijk wat je ermee bedoelde. Dus in mijn opvatting verwees je terug naar wat je eerder geschreven had, daarom heb ik het geplaatst. Ik ben inderdaad ook van mening dat wanneer je geen donor wilt zijn, dat je dan ook geen donororganen moet kunnen ontvangen. Of je staat er volledig achter of je kiest ervoor om er op geen enkele manier gebruik van te maken. Niet geven en wel willen ontvangen, vind ik een kromme redenatie. Het is het een of het ander. Sommige mensen mogen of kunnen geen donor zijn vanwege medische redenen, dat vind ik een uitzondering. Ik ben sinds mijn 15e donor geweest, maar helaas mag ik sinds 2009 niks meer geven. Geen organen en geen bloed. Hopelijk geldt dit over een aantal jaar wel weer. Dus ik blijf gewoon donor. Ik ben ook voor een systeem waarbij iedereen automatisch donor is. Wil je dat niet, dan moet je je kunnen afmelden. Op die manier dwing je mensen om een keus te maken. Nu willen de meeste mensen er niet over nadenken.
Het is niet per sé mijn bedoeling om een discussie over donorschap uit te lokken met dit topic. Ik vind alleen wel dat dit vreselijk verdrietige bericht laat zien hoe belangrijk het is dat er genoeg mensen zijn die donor zijn. Natuurlijk zijn er situaties waarin donororganen geen oplossing bieden en is het niet gezegd dat dit meisje het wel had gered met een donor hartje, maar het is een feit dat donororganen vaak genoeg wel levens redden en in ieder geval levens verlengen. Ik weet zo even niet meer wie het zei, maar ik ben het eigenlijk wel eens met het idee dat alleen donoren donororganen zouden mogen ontvangen (medische gevallen en situaties waarin mensen niet zelf kunnen/mogen beslissen daargelaten natuurlijk).
En toch: Nu gaat het over een baby'tje - ik kan me herinneren dat het voor een aantal toch wat moeilijker lag om hun (jonge) kindjes donor te laten zijn. Voor jezelf, ja, maar aan een volwassen hart heeft had dit kindje ook niets. Voor je kindje... ai.. je mooie perfecte baby'tje om daar in te laten snijden... Natuurlijk red je dan het liefste en mooiste van iemand anders - maar het is wel jouw kindje, waar je al afscheid van hebt moeten (gaan) nemen. Tenminste dat waren qua gevoel wat dingen die toen naar voren kwamen.
Omdat het anders of verbrand of wegrot als je dood bent Beter iemand anders een aantal jaar extra bieden met die organen
Een triest verhaal. Discussie! Hier in zullen nooit (winnaars) uit komen. Als het om jonge kinderen gaat en zware verhalen betekend dat daar achter vaak ook een zwaar verhaal zich verschuilt. Donorschap op zich! Laat iedereen automatisch maar donor zijn. Wil je het niet dat je het kan laten veranderen. Blijven altijd trieste verhalen.
Omdat 1 van die ingewanden een jong leventje hadden kunnen redden.... Wat een middeleeuwse opmerking zeg pfffft. Sterkte aan de nabestaanden... verschrikkelijk...
Oh wat erg! Mijn jongste is ongeveer net zo oud. Geloof trouwens dat ouders van overleden baby's/kinderen, mits ze al geschikt zijn, altijd worden gevraagd. Dus ook als je je kind nog niet als donor hebt aangemeld. Moet bekennen dat wij geen donoren zijn. Inderdaad omdat, wat al gezegd is, het eng is om over na te denken. Stom eigenlijk...want eigenlijk is het ook wel wweer een mooie gedachte dat uit jouw verdriet toch weer enorme blijdschap kan groeien wat jouw pijn misschien daarom ook een heel klein beetje verzacht.... Ouders en grote broer: Heel veel sterkte. Xxx
Heel triest voor de ouders. Maar wat ook gezegd wordt: het aanbod is heel klein, en het is een verschrikkelijke vraag aan een ouder. Jouw perfecte kindje wiens hartje op een kille operatiekamer stopt met kloppen, in plaats van in jouw armen, en in wie gesneden gaat worden. Diep respect voor de ouders die dit toch aangaan in het belang van andere, anonieme kindjes.
nou zo kwam het bij mij wel over. Ts, begon er gewoon zo mee. dus was het topic ook zo bedoeld Je had alleen maar 1 zin geschreven dus kon ik uit die zin niet opmaken dat je dit allemaal bedoelde natuurlijk. Daarom leek het als even een toon neerzetten.
Vreselijk.. Een nachtmerrie.. Veel sterkte voor de ouders en andere familieleden met dit enorme verlies Doneren idd laat iedereen automatisch donor zijn en zich er voor afmelden als ze dit niet willen...
Precies, het is niet zo makkelijk als "iedereen moet maar donor zijn". Probeer maar eens op tijd een ander babyhart te vinden, die kans is heel klein.
En daarbij, stel dat je wel open staat voor donatie. Niet iedereen die pas een babytje heeft verloren zal zo makkelijk in z'n eigen kind laten snijden. Ook al weet je dat je daarmee een ander kind zal redden.
Natuurlijk is het niet zo makkelijk, maar als niemand donor is weten we 100% zeker dat we het bij orgaan-falen wel kunnen vergeten... De aanwezigheid van donoren maakt de kans dat iemand het wel redt nét weer iets groter. Je kunt jezelf afvragen of dat 'nét weer iets groter' voldoende is om jezelf te confronteren met zo'n enorm pijnlijke en vreselijke beslissing. Dit is een vraag die iedereen voor zich moet beantwoorden en het antwoord zal voor iedereen anders zijn. Ik vind echter wel dat je het ergens aan het leven - jouw leven en andermans leven- verplicht bent om de tijd te nemen om hier serieus over na te denken.