We hebben net de 2e IUI behandeling gehad vorige week en zitten nu in de wachtweken. Zowel deze als de vorige keer had ik maar 1 eitje. Iemand ideeen hoe we een volgende keer 2 eitjes kunnen hebben? Voor mijn gevoel is de kans op slagen dan toch groter of niet?
Idd, meer fsh spuiten. Al moet ik zeggen dat dat bij mij nooit is gelukt. Het was er of 1 of te veel om de iui door te laten gaan. Ik vond dat 'gokken op twee eitjes' maar rem stressvol gebeuren.
Lastig, want bij een hogere dosis is de kans op meer dan 2 follikels ook weer groter. Bij ons prikte ze follikels weg zodat de IUI alsnog door kon gaan en namen daarom weleens een risico. Bij mij werden het er meteen 5, en de volgende ronde ben ik weer terug gezet op 75 eh. Het is een beetje trial and error. De kansen zijn inderdaad wel groter met 2 follikels. Op welke dosis zit je nu?
Ik spuit 75 inh puregon en had vorige maand 2 eitjes ......maand daarvoor had ik 1 eitje met 50 inh ,dus net dat ene beetje meer zorgde ervoor dat ik er 2 had ......Moet vrijdag weer voor een fm voor poging 3 dus ben benieuwd of er weer 2 eitjes zitten .... suc6
Eerste ronde met clomid 50mg had ik 1 follikel, tweede ronde 150mg had ik er 3. Dus ik zou zeggen je dosis verhogen van medicatie. Als je er 3 hebt wordt er trouwens wel in veel ziekenhuizen afgeblazen terwijl dit denk ik onterecht is want ken best veel meiden waaronder ikzelf die wel een iui met 3 follikels gedaan hebben en die er niet zwanger mee zijn geworden.
Ik ben de eerste IUI poging met 50 eenheden begonnnen, maar omdat het prikken niet goed ging en er te weinig groeide zijn we halverwege overgestapt op 75 eenheden. Uiteindelijk 1 eiblaasje hierdoor gekregen, maar totaal wel 7 of 8 weken over gedaan. De tweede keer ben ik direct met 75 begonnen en had ik in 1,5 prikken weer 1 eiblaasje. Dus ik moet zeggen dat ik daar nog niet veel wijzer van werd voor mijn gevoel. Maar als deze poging niet lukt, toch maar eens vragen of ik niet omhoog mag in dosering.
Je schrijft dat je er niet veel wijzer van bent geworden, maar je cyclus is er wel.significant mee verkort. In de periode dat je normaal 1 iui zou hebben gehad, kun je er nu twee hebben. Dat is.toch winst? Twee keer zoveel kans, maar niet het risico van een meerling-zwangerschap....
Een hogere dosis spuiten wil niet zeggen dat er dan ook meer follikels ontstaan. Het kan zijn dat het bij één blijft en dat deze alleen wat sneller groeit. Het streven bij IUI is één of maximaal twee follikels, dus ze zullen niet snel een veel hogere dosis adviseren vanwege het risico op overstimulatie. Succes!
Ik ga nu voor mijn 3e IUI iets hoger spuiten. De 1e 2 IUI's heb ik 75 eh Gonal-F gespoten en nu ga ik naar 87 1/2 eh. Ben benieuwd... De 1e 2 x had ik dus ook maar 1 ei. De 1e x was de arts daar heel blij mee vanwege mijn PCOS liggen er heel veel eitjes namelijk (zo'n 20 a 25 aan iedere kant..) en dat er maar netjes 1 gegroeid was, vond hij super. Nu voor de 3e x (ik had ook weer een andere arts), vond ze het beter iets omhoog te gaan met de dosering zodat we hopelijk 2 eitjes oogsten (en niet meer!...) om de kansen te verhogen.