Hallo allemaal! Aangezien ik het plaatsen van de mirena best pijnlijk vond, vraag ik me af hoe het met het verwijderen zal gaan..zie er best tegenop eigenlijk! Het plaatsen is bij een gynaecoloog gebeurd. De afspraak om te verwijderen staat bij de huisarts (ik had gebeld om me te laten doorverwijzen, toen werd me gezegd dat het ook bij de ha gedaan kon worden, dus dacht waarom niet?). Nu begin ik me toch af te vragen of het dan geen gepruts zal worden haha....best erg ik weet het, als ze het niet zouden kunnen zouden ze het niet doen lijkt me Wie van jullie heeft hem ook bij de huisarts laten verwijderen?
Verwijderen van spiraal stelt echt niets voor tov het plaatsen, is mijn ervaring . Ze vragen je een keer te hoesten en dan voel je even iets trekken en dan is hij er al uit... Deed absoluut geen pijn (bij mij althans). Het inbrengen van eendenbek duurt langer en is vervelender. Succes!
Bij mij kreeg ze m niet meteen te pakken, touwtjes waren blijkbaar te kort, maar geen enkele pijn hoor! Hooguit wat ongemakkelijk
Ik sluit me aan bij de vorige reacties: het plaatsen vond ik pijnlijk, het verwijderen was alleen wat ongemakkelijk.
Ik heb bij plaatsen en verwijderen geen last gehad en heb meerdere keren spiraal gehad. Iedereen ervaart t anders denk ik. Succes!
Idd even hoesten en weg was hij, ik heb het ervaren als een klein krampje maar idd plastsen vond ik vervelender.
Bij mij is ie er zelf uitgekomen, voelde er niks van. Voelde uiteindelijk de touwtjes prikken, trok zachtjes en had hem in mijn handen. Was niet helemaal de bedoeling.. Kans dat dat gebeurd is overigens 1 op de zoveel miljoen.. Zetten was in ieder geval (veel) pijnlijker.
Nou ik ben dus gisteren geweest. Een hoop gedoe, omdat ik nogal gespannen was. Zei die assistente: doet het echt zoveel pijn? Je moet toch ontspannen anders lukt het niet. Dus ik voelde me al zo'n zeikerd Maar eenmaal binnen kon ze geen touwtjes vinden dus nu moet ik toch naar de gyn. En later viel me ook in dat ze nog zei: om te kijken waar ie zit, als hij er nog zit. Dus nu zie ik er al helemaal als een berg tegenop..
Mijn spiraal in oktober laten verwijderen na een week hevige buikpijn bleek de spiraal een stukje vast gegroeid in m'n baarmoederwand Dus ik zag er ook als een berg tegenop.. Maar zelfs dit deed helemaal geen pijn!!! Ik was stom verbaasd dat d'r huisarts (zelfs nu deed hij het zelf) de spiraal er al uit had voor ik het door had... Succes!!
Stelt indd niks voor! Ik heb die van mij zelf verwijderd (graag geen negatieve opmerkingen) Ik heb er echt helemaal niks van gevoeld,tampon uithalen voel je meer! Nu 4 dagen later begonnen met bloeden, vermoed een ontrekkings bloeding. Success!
Geen oordeel hier hoor (jouw lijf, dus moet je zelf weten ) maar wel oprechte nieuwsgierigheid waarom je dat zelf zou doen?
Meestal als de huisarts m niet te pakken kan krijgen dan lukt het bij de gyn meestal makkelijk. Bij mij was hij jammergenoeg door m'n baarmoederwand heen gegaan en zat ergens al lekker in m'n buikholte genesteld. (Al een tijdje) Dat is vastgesteld met een röntgenfoto. Moest er uit gehaald worden met een kijkoperatie, ben toen meteen gesteriliseerd.