hallo mama''s ! vraagje : hoe maken jullie het neusje schoon van de kleintjes , ( snotjes ) ? deed het eerste altijd met een wattestaafje maar dat gaat nu niet meer , ze heeft het nu echt door en wordt ze helemaal wild ! bestaan er speciale neusspray ? alvast thnx !!! xx trotse mama
Hihi ik met mn vinger Dan voel ik wat beter wat ik doe. Daarvoor wel eens met een pincet, want dan zat er echt een enorme bonk hard snot in. Zoo.. dan zag hij er daarna ook echt opgelucht uit. Ik ben toen steeds bezig geweest met neusspray, ortrivin ofzo. Hij had constant dichte neus. Nu heb ik al 1-2 maanden geen spray gebruikt en af toe haal ik er wel een snotje uit, maar nooit meer zoals toen. Voor mij dus geen neusspray meer! Maar misschien als ze slaapt even met je pink ofzo? Je hebt ook zuigertjes voor snot, maar dat vond ik helemaal niets. Bij iets grotere babys is dat misschien wel handig.
Haha Jayro heeft een wat groter neusje denk ik dan, en hij vindt het niet echt een vervelend iets. Hij gaat er vaak even goed voor liggen met zn oogjes dicht Net als met zn oortjes schoonmaken, dat vindt ie al helemaal fijn hehe. Maar goed, dat ik het met mn vingers doe komt misschien door die grote proppen in zn neus van in het begin, toen moest ik wel met mn vingers gaan pulken, want hij kon amper door zn neus ademen. Dan doe je wat er ook maar nodig is En met pincet vond ik eng, met wattenstaafje duw je het dan alleen maar vaster.
je heb speciale zoutoplossing voor baby's gewoon te koop bij drogist ... ik gebruik lieve reen neuspeertje te koop bij de hema enzo die maak je nat knijp je in elkaar stop je in de neus en zuigt alles er ui. ook makkelijk als de melk bij het spugen uit dr neus komt
ik gebruik ook de neuspomp van de hema. En als ik die niet bij de hand heb dan draai ik een puntje aan een tissue, daar blijven ze ook lekker aan plakken, maar niet tediep, das vervelend voor ze. Miek
Ik probeer het ook altijd met een wattenstaafje (vochtig gemaakt met fysiologisch water). Ze wordt ook wel al wild bij het zien van dat wattenstaafje, maar als het moet dan moet het. Duurt ook nooit zo lang. Zo'n pompje heb ik ook geprobeerd, maar daar kreeg ik echt niets mee weg (en ze vond dat ook helemaal niet leuk).
Als je kleine verkouden is is het ook aan te raden om een zoutoplossing te gebruiken. Dat zorgt nml er voor dat je minder snel kans hebt op oorontsteking (keel oren en neus zitten nml in verbinding met elkaar) Gewoon om het voor te zijn. En als je dat gebruikt kan je daarna mooi dat neuspeertje gerbuiken (wat niet van de HEMA is maar gewoon standaard baby spul is wat in de meeste drogisten wel te koop is ) Harde bonken viste ik er ook met mn vinger uit als het kon of zoog ik vast met dat peertje om ze er zo uit te halen. Wel goed zorgen dat je dat peertje eerst helemaal inknijpt voor je ermee in je ukkies neusje komt want anders blaas je er lucht in. En niet te diep anders zuig je je kindje vast. Beiden vinden ze geen lolletje Wendy had na n weekie snotteren in de gaten dat de spray en het peertje hielpen en ging er voort mooi voor zitten (Maar toen was ze al 5 a 6 maanden hoor)
Dat neuspeertje heb ik weg gegooid, wat een onding zeg... mijn zoon werd er helemaal overstuur van. Nee dat ding gebruik ik nooit weer. Harde stukken haal ik er met mijn vinger uit... en soms gebruik ik een wattenstaafje, maar dat leidt ook tot protest. Zoutoplossing gebruik ik alleen als hij verkouden is.