Dopen zonder peettante?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Bianca88, 23 jul 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bianca88

    Bianca88 Fanatiek lid

    17 feb 2011
    2.665
    8
    38
    Wij willen onze dochter laten dopen binnenkort, maar wat ik mij nu afvroeg is.
    Normaal zijn de Peter en de Meter bij de doop aanwezig, maar nu is mijn zusje de peettante van onze dochter.
    Wegens omstandigheden heb ik geen contact meer met haar.
    Ze staat ook geschreven als de 2e naam van de voorletters van onze dochter.
    Heb al gekeken om deze te laten veranderen, maar dan ben ik 800 euro kwijt excl advocaat kosten en dan vind ik beetje belachelijk.

    Is het nodig om de peettante er bij de doop bij te hebben?
     
  2. ashleyp

    ashleyp Niet meer actief

    Volgensmij KAN ze nog niet eens gedoopt worden zonder peetoom en peettante. Ik weet het niet zeker, ons ventje word volgend jaar pas gedoopt. (Ze schelen 3 dagen zie ik :D)
    Echter, peetoom en peettante staat nog nergens vast gelegd dus je kunt nog iemand anders kiezen. Het is alleen jammer dat in haar namen dan de naam van je zus staat.
     
  3. Jessie80

    Jessie80 VIP lid

    3 okt 2009
    6.203
    266
    83
    Inderdaad, er moeten (in elk geval in de katholieke kerk) peetouders zijn. Maar die leg je inderdaad pas op dat moment vast.

    Staat je zus wel op het geboortekaartje als peetouder?
     
  4. Porsche

    Porsche Niet meer actief

    Jeetje meid wat vervelend dat je geen contact meer hebt met je zus ondanks dat ze de peettante is ..
    Kan je niet een vriendin vragen haar taak over te nemen ?
     
  5. Gizziemo

    Gizziemo Lid

    22 sep 2012
    64
    0
    0
    NULL
    NULL
    1 Peet ouder is genoeg
     
  6. Bianca88

    Bianca88 Fanatiek lid

    17 feb 2011
    2.665
    8
    38
    Ze staat nog nergens indd vast dat ze peettante is.
    Maar ze staat wel in haar geboortenaam en die kan ik helaas niet meer veranderen.

    Ja het is een erg vervelende situatie, maar het is niet anders :(

    Mijn schoonbroer is de meter van onze dochter, kan evt mijn vader ook peter zijn? Of moeten het een man en vrouw zijn?
     
  7. Jessie80

    Jessie80 VIP lid

    3 okt 2009
    6.203
    266
    83
    Twee mannen (of twee vrouwen) kan ook hoor. Dat maakt (in onze (RK) kerk) niet uit!
     
  8. AnkeM

    AnkeM Fanatiek lid

    21 mei 2011
    2.278
    1
    0
    Twee mannen of vrouwen mag ook! Hier zijn de tantes op (daar hebben we er maar 1 van) dus zoonlief krijgt 2 peetooms.
    In de RK kerk moet een van de peetouders katholiek zijn, de ander maakt niet uit. Hoeft ook geen familie te zijn trouwens.
    Peettante hier is ook niet katholiek.
     
  9. Kiwi2013

    Kiwi2013 Actief lid

    8 feb 2013
    269
    1
    0
    NULL
    NULL
    Wat vervelend!
    Zoals hierboven al eerder gezegd is liggen de peetouders vóór het kindje gedoopt is niet vast voor de kerk. Je mag dus iemand anders vragen. Dit mogen 2 vrouwen/mannen zijn (de peetouders van onze zoon zijn zijn opa's), maar 1 persoon is ook mogelijk hoor!
     
  10. Bianca88

    Bianca88 Fanatiek lid

    17 feb 2011
    2.665
    8
    38
    Dus het maakt niets uit als het twee andere namen zijn dan haar namen die bij de gemeente vast staan?
    Haar voorletters dan zeg maar?
     
  11. sunshineS1976

    sunshineS1976 Niet meer actief

    Hier is dat helemaal niet nodig??? We hebben ons meisje in de protestantse kerk laten dopen en ik heb geen meter/peter/peettante of hoe dat ook mag heten...
     
  12. Marvb

    Marvb Fanatiek lid

    17 dec 2012
    1.518
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben peettante maar bij de doop niet aanwezig geweest omdat ik toen zwanger was en vanwege hg zwangerschap in t zh lag. Dienst kon gewoon door gaan!
     
  13. Patrijs1981

    Patrijs1981 Fanatiek lid

    22 dec 2011
    2.011
    1
    36
    Draagdoekconsulent
    Woerden
    Bij onze RKK hoeft er helemaal geen peter/meter te zijn. Ik zou het gewoon ff aan de Pastoor vragen.
     

Deel Deze Pagina