De titel zegt het al: mijn zoon is bijna 4 en doet nog steeds een middagslaapje. En ook nog vaak 2 tot 2,5 uur. Hij heeft het gewoon ook echt nodig. Heel af en toe laat ik het wel eens er vanaf maar dan heet hij een week nodig om daar weer van bij te komen. Wat kunnen we doen straks met de basisschool in het vooruitzicht?
Onze dochter heeft hier ook tot 4 jaar een middagslaapje gehad. Heerlijk . Toen ze naar school ging af en toe op woensdag middag nog of in het weekend, maar al snel had ze daar geen behoefte meer aan. Heb haar nooit thuisgehouden om te slapen, dan maar bijtijds naar bed. Komt helemaal goed
Ik zou kijken wat school doet, maar als de mogelijkheid er is desnoods voor halve dagen gaan. Aan een oververmoeid kind heeft de juf niks. En hijzelf ook niet. Je kan natuurlijk gaandeweg proberen om de slaapjes in te korten en hem bijvoorbeeld na een uur of na anderhalf uur wakker te maken. Maar als hij nu al reageert op 1 middag niet slapen ... zou ik hem die rust toch gunnen.
Hier was dat ook..men in het begin ging dat ook niet met school. Dus na 2 weken school besloten dat ze alleen halve dagen ging. En steeds een middag opgebouwd. Ze ging vanaf eind oktober naar school en toen ze het gewone programma draaide was het wel februari/maart. Sowieso sliep ze woensdagmiddag, vrijdagmiddag en zaterdag en zondag. Maar dat is ze heel lang blijven doen. Pas vanaf dit schooljaar niet meer.
Ik zou willen dat onze knul dat nog deed. Zijn vader moest de eerste tijd van de kleuterschool ook nog slapen en bleef in de middag dus thuis. Hij viel tussen de middag in slaap en dan kregen ze hem niet meer wakker. Ons zoontje slaapt nu al bijna niet meer in de middag. Alleen als we in de ochtend hebben gezwommen (2 uur lang).
Zoon doet ook nog precies zo'n slaapje (4 eind mei), en oudste dochter toendertijd ook. Toen ze naar school ging, deed ze s'middags nog wel eens een dutje. Even een powernapje. Nou ja, als ze het nodig hebben....niet erg toch?
Ik zou beginnen om de slaapjes eens in te korten van 2 1/2 naar 1 uur of zo. Als ik iedere middag op bed ga liggen slaap ik ook. Daar wen je aan. Het is een gewoonte. Kinderen wennen doorgaans snel aan een nieuw ritme
Ik zou hem op maandag een halve dag naar school doen. Dan kan hij op maandag, woensdag en vrijdag 's middags slapen (hier zijn ze de vrijdagmiddag in ieder geval vrij). En dan even kijken hoe het gaat en eventueel nog een extra middag thuis houden of juist eraf halen als het erg goed gaat. Ik ken een kindje die ook lang nog sliep overdag, maar volgens mij wel alle dagdelen naar school ging.
Hier net zo, maar toen ze naar school ging, leek ze er weinig behoefte meer aan te hebben. Tot die tijd deed ze een keer of drie per week nog een middagslaapje van 1,5 tot 2 uur. Mocht je kind het nog niet trekken, dan zou ik het 2 middagen in de week ofzo thuis laten. Je doet je kind er geen plezier mee als het oververmoeid in de klas zit en de juf ook niet.
Als hij goed uitgerust is van 't weekend kan je natuurlijk ook net proberen om hem maandag een hele dag te laten gaan. En dan bijvoorbeeld dinsdagmiddag hem thuishouden. En wie weet vindt hij het wel zo leuk dat hij zelf elke dag hele dagen wil gaan net zoals de rest van de klas (groepsdruk doet op die leeftijd wel iets). Alleen ga je bij een kind dat nu nog 2 uur of meer slaapt na 3 dagen dan wel met een totaal oververmoeid kind zitten. Stel dat hij om 3 uur gedaan heeft, is het dan een optie om hem dan nog 1 à 2 uur te laten slapen? Of slaapt hij dan gewoon 's nachts niet meer?
Onze oudste is bijna 4 en gaat nu 3 dagen kdv en 2 ochtenden school. Half jaar terug zijn we gestopt met slapen op kdv, mede door een bijkomend probleem. Hij kan daar de bedjes open maken en maakte (van binnenaf) zijn bedje open en daarna ging hij andere kindjes uit bed halen. (Gelukkig waren de leidsters alert genoeg en werd hij dus tegen gehouden) Toen sliep hij thuis nog wel. Nu slaapt hij zeker 1x maar vaak nog 2x per week thuis. Ik heb het geluk dat onze school kindjes geboren na 1 januari tot aan de zomervakantie halve dagen laat komen. Maar ik hoor op school ook meer kindjes die van voor 1 januari zijn en ook halve dagen gaan omdat het gewoon te vermoeiend is. Dus kijk het aan. Kijk of je kan afbouwen door of minder slapen (wat hier niet werkt) of bijv om de dag .
Dat geloof ik niet hoor, een (bijna) kleuter die niet moe is gaat echt niet slapen. Mijn dochter ging toen tussen 6 en half 7 naar bed en viel alsnog midden op de dag in slaap op school.
Het verschilt ook enorm per kind, mijn zoontje was een jaar eerder van zijn middagslaapjes af. Volgens mijn moeder was ik ook zo'n marmot op die leeftijd, terwijl mijn zussen dat nooit zo gehad hebben. Mijn dochter sliep er 's nachts ook niet minder om.
Mijn dochter slaapt sinds 18 maanden niet meer overdag maar trekt toch de hele dagen naar school nog niet hoor. Slapen doet ze echt niet overdag, ik ga wel regelmatig even met dr op bed liggen. Ze is bleek, dr oogjes staan afwezig als ik dr tussen de middag kom halen. Als ze 's middags ook nog naar school gaat, krijg ik een huilend, gillend meisje mee terug na school, zo moe... Halve dagen - en op di en do soms een hele dag - is hier de oplossing.
Hier ook zo. Mijn zoon gaat sinds januari naar school, maar gaat meestal halve dagen, ondanks het continurooster. Thuis lekker slapen en over een paar weken gaan we het wel langzaam uitbreiden. Ze zijn toch nog niet leerplichtig. Gewoon lekker kijken naar je kind!
Ik vind het knap dat jullie scholen zo flexibel zijn met die halve dagen. Hier is de schooltijd heilig, vanaf dag 1. Van 33 kinderen in de klas heeft er geen 1 een afwijkende rooster gehad. Zou ook moeilijk zijn omdat je dan elke keer een schriftelijke aanvraag obv afwezigheidsformulier moet invullen. Ook in groep 1. Ot: mijn zoon sliep ook overdag totdat ie naar school moest. Hier gingen ze direct na de zomervakantie voltijds naar school. Geen wendagen gehad oid. En ik maakte me ook zorgen. Maar hij vond de school zo leuk, dat ie de moeheid is vergat. De eerste 3 weken sliep hij nog op woensdag- en vrijdagmiddag. Maar toen begonnen de afspraakjes en judo op woensdagmiddag, en was dat ook zo over.
Heerlijk, hier 3,5 en elke dag wordt er nog geslapen. Van een half uur tot 2 uur. Het eerste jaar zijn ze nog niet leerplichtig, dus kijken we gewoon naar het kind. En uiteraard school ook.
School zal toch wel moeten als een kind in slaap valt?? Wat willen ze daarmee dan? En ook al waren ze niet makkelijk erin...dan is het pech...kan er toch niks aan doen? Ben blij dat ze hier de kleuters echt laten wennen. Maar wow ook 33 kinderen...dat had ze sowieso niet getrokken denk ik.Hier 22 met max 25.
Hier ook nog een middagslaapje van 1,5 a 2 uur. Ik moet wel eerlijk zeggen dat ze ook wel zonder kan en dat ik haar vooral laat slapen, omdat ze dan s avonds net iets later naar bed kan en het iets meer ruimte en rust in ons drukke avondschema geeft. Bij onze dochter werkt het dus zo dat als je van het slaapje af wilt ze s avonds gewoon eerder naar moet, bijvoorbeeld om 19.00u ipv om 20.00. Misschien werkt het bij jouw dochter hetzelfde? Daarnaast doet mijn dochter haar slaapje heel vaak pas na 15.00u, soms zelfs pas om 16.00u en dat gaat prima. Ik ben hier mee begonnen omdat we zo net wat langere en leukere uitstapjes konden maken en het werkt prima voor haar. Vandaag werd ze pas om 17.00u wakker bijvoorbeeld. Mocht ze dus nog moeten slapen wanneer ze straks naar school moet dan kan dat gewoon na school, hoewel ze in theorie wel drie dagen naar de bso zou moeten (en daar doen ze vast niet aan dutjes...).