Ik was net in de folder aan het lezen die ik van het ZH heb gekregen voor als ik daar ga bevallen. Er staat in dat als ik FV ga geven (ga ik geven) dat ik op de kraamafdeling dan medicijnen krijg zodat de BV niet op gang komt. Ik heb hier nog nooit van gehoord, weet iemand er wat van?
Ik denk dat je het medicijn Dostinex bedoel of niet. Zie hier. http://www.geneesmiddelenrepertorium.nl ... 15375.html Kwebbel
Dank je wel! Ik weet het niet of ze dit bedoelen. Ik wist niet eens dat dat bestond. Ik dacht altijd dat de BV dan evengoed op gang ging komen. Maandag moet ik naar de gyn, zal eens vragen!
Ik dacht dat Dostinex tegenwoordig niet meer werd gebruikt in "normale" gevallen? Vind het nogal schokkend dat sommige ziekenhuizen het toch nog steeds "zomaar" voorschrijven. Zo ver ik begrepen heb, zitten er behoorlijk wat nare bijwerkingen aan, werkt het vaak toch niet zoals het hoort (na het stoppen met de pillen toch stuwing) en er zijn aanwijzingen dat dit middel iets te maken heeft met knobbeltjes in de borst. Volgens mij wordt door onderzoek naar gedaan. Niet bedoeld om je bang te maken hoor Sweetangel, maar dit lijkt me wel info die belangrijk is.
Bij de eerste 2 kreeg ik dit middel ook, je krijgt dan wel stuwing maar minder erg en veel korter. Nooit last van bijwerkingen gehad. Bij de 3de wilden ze het niet geven, na 3 dagen niet te kunnen bewegen van de pijn van de stuwing ( kon nieteens zelf de baby in bad doen of de fles geven!) heb ik het nadat ik eerst heb gesmeekt en vervolgens erg boos geworden ben toch gekregen. Ga nu ook al van te voren zeggen dat ik het wil. Prima als ze het niet meer zomaar verstrekken, maar het is mijn lichaam dus als ik erom vraag vind ik dat ze het wel gewoon moeten geven. Geen zin om weer dagenlang pijnlijke stuwing te hebben.
Maar zeg je dat ook nog als later blijkt dat er dus wel een samenhang is met knobbeltjes in de borst en borstkanker? Ik bedoel het echt niet lullig. Er zijn trouwens vele manieren om zonder deze middeltjes de stuwing te verlichten. Het lijkt me dat zoiets toch de eerste voorkeur zou moeten hebben?
Op de borstvoedingssite kun je ook hierover vragen stellen hoor, er zullen dan mss wel een paar maffiosi reageren maar advies zul je wel krijgen. Of via een lactatiekundige die weet alles van lacteren dus ook wat het stopt je zou ook eens kunnen bellen met een consulente van BVN of LLL die telefoonnummers staan op de http://www.borstvoeding.nl. De medicatie staat idd niet goed te boek dus ik zou het niet als eerste keus gebruiken iig.
Raar dat ze daar dan zo 'nuchter' over doen in die folder he... Alsof het allemaal geen kwaad kan enz...
Ja dat zeker, maar het is de folder van 'bevallen in het ziekenhuis' ... dat zou dus betekenen dat mijn ZH iedereen automatisch de medicijnen geeft als je geen BV geeft...
Lijkt mij ook het geval te zijn, ze doen denk ik liever geen moeite om de vrouwen op een andere manier te helpen, is voor hun natuurlijk veel makkelijker om iedereen maar een pilletje te geven.
Ik heb ook geen borstvoeding gegeven toen, maar heb dat medicijn nooit gehad. kreeg op dag 4 iets van vochtverlies, strakke BH aan kreeg ik als advies. Heeft geholpen dat wel.
Ja dat advies heb ik ook al gehoord. Ik ging er ook vanuit dat dat normaal was, dat de BV wel op gang komt. Ik vind het heel raar. Maandag toch maar eens vragen...
Het is normaal dat de bv op gang komt, dat gebeurd bij 98% van de vrouwen die net bevallen zijn automatisch. Daar kun je niets tegen doen. De pilletjes zorgen er gewoon voor dat de aanmaak sneller stopt. Het afbinden van de borsten, dat kan iedere kraamverzorgende heel goed moet voldoende zijn, ook kennen zij allerlei truukjes om de stuwingspijn te verminderen. Ik zelf heb dit natuurlijk nooit ondergaan dus heb er persoonlijk geen ervaring mee.
Ik lag toen met ijscompressen op mijn borsten, dat hielp ook niet echt. Heeft iemand andere suggesties of ervaringen die dan wel helpen?
Het afbinden van de borsten is juist niet echt aan te raden. Dat kan een borstontsteking veroorzaken. En ik denk dat geen enkele kraamvrouw met 40 graden koorts in bed wil liggen. Gekneusde koolbladeren in je BH, kwarkcompressen in je BH, lekker onder de douche staan en het weglaten lopen, zijn vrij effectieve methodes om de stwuing wat te verminderen en minder pijnlijk te maken.
Je kan ook Salvia druppels van dr van de Hoog gebruiken tegen de stuwing. e.d ..heb ik ooit als Tip gekregen van een kennis. (Ik heb bij Lisa nl ook 2 tabl. Dostinex gekregen en heb nergens last van gehad. )