Ik was even nieuwsgierig of jullie je kleintjes (in de winter) extra vitaminen geven en zoja welke? Ik hoor vaak over vit D maar ik woon in Spanje en hier wordt dat niet geadviseerd. Zoontje gaat naar het kdv dus wat extra weerstand kan geen kwaad, dacht ik? Ik hoor graag reacties en ervaringen. Bedankt!
Vanaf zijn geboorte geef ik ZL vitamine d in druppelvorm. Ik geloof dat als kindjes borstvoeding krijgen dat ook vitamine K wordt geadviseerd.. maar dat weet ik niet zeker omdat ik nooit bv heb gegeven.
Ja de mijne wel. Vit D en elke dag een zakje pediaperm. Dat is een zakje met probiotica en allerlei vitamines. Hij krijgt ook nog bv maar kwakkelt wat met zijn gezondheid
Hier niet.het zijn goede eters en we zijn dagelijks buiten. Vitamine k is alleen de 1e 12 weken en vitamine d word de 1e 4 jaar aangeraden.
Ik heb me redelijk netjes aan adviezen gehouden, dus vit K gedurende 12 wkn bij de BV, en vit D tot 4e jaar. Daarna nooit meer vitamine gegeven, ze eten goed en gevarieerd (ook groente, fruit, zuivel e.d.). Neem zelf overigens ook geen vitamines. Ik heb niet het gevoel dat het zin heeft. Gezondheid/weerstand van kids is prima.
vitamine D wordt hier geadviseerd omdat de zon minder schijnt, en het zonnebrand-smeer-beleid vrij streng is.. Ik zou daarvoor even kijken wat in spanje aangeraden wordt, maar ik denk eigenlijk dat het niet nodig is daar. Er is genoeg zon, ook als je ze in de schaduw houdt. Als hij naar het KDV gaat, komen de kinderziektes, verkoudheden etc toch wel langs. Daar doe je weinig aan denk ik. Als een kind normaal eet, en genoeg buiten is, dan denk ik dat je niks extra's nodig hebt. Je kunt namelijk ook teveel vitamines krijgen en daar zou ik ook voorzichtig mee zijn.
als je gewoon gevarieerd eet zijn extra vitamines niet nodig. alleen vit d hier in nl hebben heel veel mensen een tekort aan. gisteravond was er een programma op over vitamines waar ik een klein stukje van heb gezien. zelfs de astronauten van nasa krijgen naast vit d geen extra vitamines mee in de ruimte. ze slikken het alleen als ze het zelf graag willen hebben maar niet omdat het nodig is
Ik geef hier vitamine D, vitamine K moest de eerste 12 weken gegeven worden bij BV. Volgens mijn huisarts zijn andere vitaminen geldverspilling en totaal onnodig. Ze moeten alles halen uit gezonde voeding.
Hier ook alleen vitamine d (en k de eerste weken). Zoon heeft wel een periode een multi vitamine gehad, maar die had toen eetproblemen door zijn autisme, inmiddels eet hij wel goed. Zelf heb ik al meerdere keren een vitamine d tekort gehad, dus gebruik zelf ook vitamine d.
Ik ben ook wel heel benieuwd. Mijn zoontje krijgt wel vitamine d. Verder is het een slechte eter, eet weinig, met maar weinig variatie. Als hij ook maar eventjes niet lekker is (nogal vaak deze winter), verliest hij direct zijn eetlust. Welke vitamines zouden dan goed zijn?
Ik geef wel extra vitamines. Natuurlijk krijgt zoontje gevarieerde voeding en groentes en fruit. Maar ja, het is een eigenwijze dreumes en soms heeft hij geen zin om te eten of stopt hij na drie hapjes. Dan vind ik het wel fijn als hij toch wat vitaminen krijgt. Zeker in de winter. In de vitamines die ik geef zit ook niet 100% van de adh (muv vitamine d) dus ik zal zo ook niet te veel geven.
Nee hoor alleen vitamine d. In Spanje zit je in een ander spectrum van uv licht, wellicht dat je lichaam daar zelf genoeg vitamine d aan kan maken in tegenstelling tot het nl zonnetje in deze maanden. Komt kb veel buiten? Zo ja dan is het niet nodig denk ik. Als hij verder gevarieerd eet en nog melk krijgt ( helemaal bij bv) dan zijn extra vitamines echt niet nodig
Hoi Madelein Ja hij krijgt nog bv en eet gevarieerd (lust alles). Gyn zei destijds dat vit D hier niet nodig is.
Ik heb dus ook geen idee . Neem voor mezelf trouwens nog wel een multivitamine omdat ik bv geef bedenk ik me nu. Maar nav deze reacties besluit ik dus dat hij geen extra vit hoeft . Bedankt iedereen!
Geen vit k gegeven maar wel vit d van Bonusan (die is zonder toegev. suikers etc) en ik geef dagelijks een kwart schepje vit c in poedervorm. Maar dat adviseerde mijn antroposofisch arts omdat ze niet wordt gevaccineerd.
Davitamon mutivitaminen in vloeibare vorm, frambozen smaak, puur als extra ondersteuning, kan nooit kwaad. Ze vind het nog heerlijk ook. Je kunt het onverdund zo van een lepeltje geven of in melk, pap of wat dan ook. Ik leng het aan met water, smaakt net als limonade en ze drinkt het achter elkaar op, en extra vocht en extra vitaminen binnen, win, win situatie