Hoi meiden, ik ben morgen 23 weken zwanger van onze eeneiige tweeling, 2 meiden. en sinds 2 weken ben ik gestopt met werken i.v.m. teveel harden buiken, nu ik niet meer werk merk ik dat het wel wat beter gaat. nu had ik i.p.v. elke 2 weken elke week een echo en in de afgelopen 2 weken is het vruchtwater van onze ene uk echt behoorlijk afgenomen. de ene heeft ca 9 en de ander 2.9. nu heeft de arts aangegeven dat we met een dreigende TTS zitten. ik ben nu wel weer thuis moet me buik goed in de gaten houden en heb as maandag weer een extra controle en nu maar hopen dat het vruchtwater of stabiel of verbeterd is maar de kans bestaat ook dat dit weer afgenomen is en dat we dan in stadium 1 zitten..ppff ik vind dit zo moeilijk vooral omdat ik zelf helemaal niets kan doen. ik ben benieuwd of er andere meiden zijn met ervaringen? groetjes alexandra
Ik ben vorig jaar mijn eeneiige tweeling verloren aan TTTS. In het kort: dit was bij mij al zichtbaar bij 12 weken, toen had het ene kindje een verdikte nekplooi de ander niet en was er al verschil in vruchtwater zichtbaar, maar nog niet zorgwekkend. In de weken erna veel controles en uiteindelijk bij 15 weken gelaserd in Leiden. Helaas was dit voor de kindjes te zwaar en waren ze een week later overleden. Ben je al in Leiden (LUMC) geweest? Daar zitten de enige specialisten van Nederland. Hoe het allemaal gaat lopen weet je niet en helaas niet te voorspellen. Wij hadden goede vooruitzichten en toch ging het mis. Jij bent al een stuk verder en elke dag dat je hebt, is een dag winst. Duim heel hard voor je dat het verschil niet groter wordt. Veel rust houden is echt heel belangrijk. Als je er behoefte aan hebt, op Facebook is een besloten tweeling transfusie groep. Met allemaal mensen die dit hebben meegemaakt. Misschien dat zij nog andere tips voor je hebben.
Hier ook ervaring maar in minder erge mate. Dit is uiteindelijk zelf bijgetrokken. Ik hoop dat dit bij jullie ook zo zal zijn! Veel sterkte en hou moed!
Geen ervaring mee, maar ik wil je wel veel sterkte wensen en ik duim voor je dat het allemaal goed komt!
@tulpblaadje: oef heftig zeg! maar ik zie dat je nu weer zwanger bent, nog wel gefeliciteerd! ik hoop dat alles nu goed gaat? ik sta inderdaad onder toezicht van het LUMC gelukkig. bedankt voor je advies betreft de rust en de groep op facebook, ik heb me meteen even aangemeld. @pinky: wat fijn dat het bij jou bijgetrokken is, bij hoeveel weken kwamen ze erbij jou achter? @ natasjee: dankjewel! en jij gefeliciteerd ook he! wow een 3 ling!! hoe gaat het bij jou?
Dank je wel! Bij mij gaat alles goed, mag niet klagen tot nu toe! Behalve over die hitte, maar daar hebben we denk ik allemaal last van!
Fijn dat het goed gaat! Pf ja de warmte heb ik.ook last van hoor.. blij als het wat gaat afkoelen binnenkort