Hey allemaal Mijn zoontje is nu 4 maanden en best een grote boef. Weegt zo een 7900 gram bij 68 a 70 cm. Groeit echt als kool en eet ook als een bootwerker hihi. Hij krijgt nutramigen ivm kma en krijgt 4 flessen van 180/6 en de laatste 210/7. Hij laat zelden wat staan en als hij wat laat staan is het een slokje of 2, meer niet. Hij geeft wel steeds vaker een flinke mond terug maar hij is ook niet rustig na een flesje. Interesse in vast voedsel heeft hij niet en wij wachten ook tot 6 maanden om dan te gaan rapley-en. Nou slaapt hij de laatste tijd wat moeilijker doordat hij echt nog in een sprong zit (hij is vaak wakker en gaat dan kwebbelen, en is voor zijn doen een stuk vroeger wakker). Nou heb ik wel heel leuk een pak rijstebloem gehaald maar ik sta in dubio. Is dit nou zinvol? Hij heeft nog genoeg aan zijn flesjes, en groeit gewoon mooi volgens het lijntje. De laatste fles (210/7) moet ik altijd wel echt uit zijn mondje trekken en dan kijkt hij wel beteuterd. Maar of dat dan echt honger is of gewoon lekker liggen en drinken...geen idee (tis geen spenen kind) Vraag is dus, geven jullie rijstebloem en waarom? Ander vraagje: hij wilt steeds meer gaan zitten merk ik, liggend doet hij ook niet zo veel en ondanks dat hij super goed kan rollen doet hij dit niet meer en dan ligt hij maar een beetje trappelen. In badje en bij ons wilt meneer zitten! Maar mag dit al? Is dit niet slecht voor zijn rug? Hij zit nooit in een kinderstoel, maar was benieuwd naar jullie mening. Zittend speelt hij trouwens wel een beetje met speelgoed, liggend op de grond js hij een beetje lui denk ik
Volgens mij mogen ze pas zitten als in bijv spelen met speelgoed op de mat, als ze uit zichzelf gaan zitten (hier met 8mnd). Zo lang hij gesteund zit (op schoot bijv) dan liet ik hem ook zitten tegen mij aan bijv. Maar ook oefenen met buikliggen, omrollen etc.
Oh ja, en qua rijstebloem: ik heb het geprobeerd maar het hielp hier niet tegen de honger. Leverde alleen stress op met verstopte flesspenen etc. Hier ook een periode dat hij meer honger had en alles opdronk. Mijn zoontje had pepti en pepti verdere soorten voor KMA zijn natuurlijk lichter verteerbaar en dus was daar meer honger... Ik heb toen een hele tijd 5x 210 gegeven en dat werkte beter. De 6maandenpap gaat wel het laagje beter vullen maar dan moet je nog even wachten
Rijstebloem: ik heb het geprobeerd om in de vierde fles te doen. Ik vroeg me af of hij de nacht doorkwam met rijstebloem of zonder. Beide geprobeerd en hij kwam gewoon de nacht door zonder rijstebloem. Dus ik gebruik het niet meer. Het heeft geen toegevoegde waarde voor ZL. Jij vraagt je af of hij nig honger heeft. Als de kleine na de fles niet meer komt voor een fles, zou ik het zonder rijstebloem doen. Van de dames op het forum heb ik geleerd dat er lege calorieën in zitten en dus geen meerwaarde is voor zijn voeding. Zitten: onze kleine man zit in de kinderstoel can Chico. Je kunt hiervan de rugleuning verstellen, zodat hij dezelfde houding heeft als in de wipstoel. Ik merk nu dat ZL elke keer rechterop wil gaan zitten dus nu wil ik de rugleuning iets omhoog doen. Een nadeel van deze stoel is dat hij best veel ruimte in beslag neemt. Ander voordeel: je kunt de poten eraf halen en dan is het soort wipstoel. In het begin het de hapjes zo gegeven, omdat de wipstoel net te laag was voor mijn rug. De Chico is wat hoger en was beter voor mijn rug. Met het spelen zit ZL tegen mij aan. Als hij zelf overeind probeert te komen laat ik hem zijn gang gaan of ik help hem. Hier is het vreemde dat de kleine al stabiel zit en ik kan hem zelfs loslaten en dan blijft hij zitten (nog niet zo lang). Alleen het rollen doet hij niet zelf. Hij doet pogingen, maar het lukt nog niet.
Ik durf op dit moment geen grotere flessen te geven, wil het ook niet. Hij geeft namelijk steeds vaker flinke monden terug dus heb eigenlijk het idee dat het teveel aan het worden is. Geen idee of hij nu minder behoefte heeft aan voeding ofzo... Hoopte aan de ene kant ook dat het met de rijstebloem beter in zijn buikje bleef...maar dat is misschien een onlogische gedachte 🤔 Blijf zo lekker tobben met voeding. Maar we zitten nu ook wel echt in een drama sprong jak!
Rijstebloem gaf ik wel.. hielp hier wel een beetje had ik het idee. Echt minder honger kreeg ze pas toen ze meer vast voedsel ging eten en naar nr 2 voeding ging. Zitten: nou dochter kon met 7,5 - 8 maanden goed los zitten maar zelf tot zit komen deed ze pas met 11,5 maand. Ik liet haar gewoon zitten hoor vanaf een maand of 8, niet te lang in het begin maar als ik haar niet had laten zitten tot ze het zelf kon was het ook een saai liggend leven voor haar geweest
Poeh ik vind 8m5 nog laat ook. Niet dat ze kon zitten hoor maar meer omdat we met 6 maanden hopen dat hij aan tafel kan zitten voor het eten!
Wij hadden als regel als hij niet gaat hangen in zijn stoel dan kan hij zitten en dat was met 6 maanden, ging twee weken later wel zelfstandig zitten trouwens. 4 maanden is echt veelste vroeg, gewoon lekker tegen je benen aan laten zitten en in wipper. En gewoon op zijn buik laten liggen heel vaak, dat is toch beste voor ontwikkeling van rug en nek spieren.
Oh sorry misschien was ik niet duidelijk maar we laten hem echt nog niet in de kinderstoel zitten. Maar vroeg me juist af of het zitten tegen ons aan ook kwaad kon! We hebben nu nog geen kinderstoel ook. Wel een schommelstoel (mamaroo), maar deze heeft een mooie bolling en staat grotendeels in ligstand
Nee hoor dat kan geen kwaad, dat deden wij vanaf dag een volgens mij, is ongeveer zelfde houding als in een wipstoel, dus niet helemaal rechtop zetten.
Oké gelukkig tis soms zo gek om hem te zien zitten. Ik vind het ondanks dat het een grote vent is nog echt een baby. Hij speelt ook amper met speelgoed, is veel drukker bezig met gekke geluidjes maken hahaha