Hallo dames, Het onderwerp zegt het al.... Mn zoontje drinkt absoluut geen thee zonder dat het maar iets gezoet is. Weet wel dat zonder beter is maar het mot het echt niet. Heb aardig wat smaken al geprobeerd ook de kauwgomballenthee van de AH, die zou mieroet zijn. Nou moet ik zeggen dat ik dat mierzoete behoorlijk vind tegen vallen. Maargoed nu krijgt hij dus wel deze kauwgomballen thee omdat er geen theïne in zit maar zonder suiker weigerd hij dat. Heb ook al alleen melk erbij geprobeerd maar ook dat wil ie niet. Nu krijgt ie dus dagelijks een beker van 150 cc thee met een half schepje suiker en een klein scheutje melk en dat vind ie heerlijk en klokt ie achter elkaar weg. Nu vroeg ik me af of een zoetje evt ook zou mogen of misschien beter is dan een half schepje suiker. En nogmaals ik weet wel dat helamaal zonder het allerbeste is maar dat is dus geen obtie. Moet wel zeggen dat onze zoon absoluut geen dikbil is, volgt wel netjes zn eigen lijntje maar zit onder het gemiddelde. Dus voor hem is die suiker geen extra dikmaker.
Ik zou geen zoetjes geven, dan is suiker nog altijd beter. Misschien zou je ipv bewerkte witte suiker er bruine rietsuiker door te doen.
Honing wilde ik ook aanraden inderdaad . Smaak is even net iets anders maar ik wil nu het liefste met honing, vroeger altijd suiker er in gehad.
Dank jullie wel voor jullie reactie Panter: rietsuiker is idd een goed idee. is idd beter dan gewone witte suiker. had ik eff niet bij stil gestaan.. Amezen: over honing was ik idd ook aan het twijfelen of hij dit mag hebben. Hij is nu bijna 20 maanden. Misschien een domme vraag hoor, maar wat is Stevia?
Stevia is een natuurlijke zoetstof. Beter dan de gewone zoetjes die je kent volgens mij. En honing mag (liever) niet onder een jaar dus bij 20 maanden lijkt me het geen probleem?
ik denk dat ik dan idd maar op honing over ga. Nog adviezen welke honing ik het beste dan kan kopen? Of maakt dat niet uit?
Gewoon een beetje suiker. Rietsuiker is nergens voor nodig, dat is ook gewone suiker, niets gezonder of beter dan bietsuiker. Alleen maar duurder. Honing, smaakt echt heel anders, dat moet hij ook maar lekker vinden.
Naast honing kun je ook Kokosbloesem suiker kopen. Het heeft een glycemische index van 35. Honing heeft 48 en gewone suiker heeft 68. Hoe lager, hoe minder het de suikerspiegel beïnvloed. Plus verder heeft het meer voedingswaarde. Er is ook poedersuiker van en suikerklontjes. Je kunt ook hem het zoete wat afwennen door er steeds iets minder zoetstof van je keuze in te doen. Gula Java biologische kokosbloesem suiker van Amanprana
Juist die zoetstoffen met een lage glycemische index zijn minder goed voor je, omdat ze niet de verzadiging geven die andere suikers wel geven, waardoor je de neiging krijgt er van door te eten. Juist in junkfood zit veel fructosesiroop, wat een lage glycemische index heeft. Dat maakt het zo verslavend. In sommige reformwinkels verkopen ze ook agavesiroop, wat ook erg ongezond is.
Liever suiker dan een zoetje, die zijn gewoon niet zo geschikt voor heel kleine kinderen. Stevia zou wel mogen denk ik, maar dat moet je ook maar lekker vinden. En welke suiker maakt inderdaad niet uit, riet- of kristalsuiker is even goed of slecht. Maar wat is er erg aan als hij geen thee wil drinken? Voor mij zou dat geen reden zijn om dan maar thee met suiker te geven, ze mogen ook water... of wil hij dat ook niet?
Water wil hij idd ook niet. We zijn hem thee gaan geven omdat hij teveel melk binnen kreeg per dag wilde hem ook niet constant diksap geven.
hebben al tig smaken geprobeerd..... Medrea; Kabouterthee ben ik nog niet tegen gekomen. kauwgomballenthee wel. Zou ook meer zoet zijn maar dat vind ik zelf behoorlijk tegen vallen en dat wil ie ook niet zonder suiker. Waar zou ik die kabouterthee kunnen kopen? Zogelukkig; hoeveel scheppen suiker denk je dat ik er doorheen doe? Het gaat me niet zo zeer omdat ik denk dat thee met suiker beter is dan diksap hoor. Het gaat erom dat onze kleine man meer van warme als van koude dranken houd Melk drinkt hij ook liever warm dan koud. En aangezien ie dus minder melk moet krijgen, hebben we die vervangen door 1 x per dag thee.
Ach so! Geef je toch warme diksap! Doe ik ook hoor, mijn zoon houdt dus ook helemaal niet van koud eten en drinken. Ja, van ijs, dat dan weer wel. Diksap maak ik serieus aan met lauwwarm water. Thee met zoethout, venkel en anijs zijn lekker zoet. Idd de Sprookjesboomtheeen van Pyramide Sterrenmix met of zonder munt ( biowinkels) Morocco van Lipton
haha, dat schoot me net ook door mn hoofd... Moet ik die diksap dan weer op gaan warmen?? Wilde hem eigenlijk daar niet meer aan laten wennen. In het begin heeft ie het idd ook warm gedronken. Het duurde bij de kleine man ook best lang voordat ie koude dranken dronk. Hij is vorig jaar pas koude dranken gaan drinken toen het vorige jaar eff een periode echt warm weer buiten was. maar nu met die kou buiten geeft ie toch weer de voorkeur aan warme dranken. En tja geef hem eens ongelijk hoe eet jou zoontje trouwens fruit? aangien ie niet van koud eten houd? Dat is namelijk hier om die reden ook een drama. Hij neemt een hap of een stukje wat ik hem dan geef, spugt het gelijk weer uit en doet dan vervolgens echt zn mond niet meer open. Het is zelfs zo erg dat ik nog steeds van die fruitmoesjes moet maken en vooral niet koud moet geven..... Het liefs een beetje warm pffff Voor dat probleem zoek ik ook nog een oplossing.... Ik word er somd niet goed van. Ik kleine man is niet zo makkelijk met eten en drinken enzo tja wel als het pap en melk betreft
ohja over ijs gesproken..... Heb hem 1 keer een ijsje op een stokje gegeven.... 2 likjes en hij moest het ijsje niet meer. Laatst kwam ik met een ijsje aanlopen wat ik zelf lekker op wilde gaan eten.. Kleine man dacht dat het voor hem bedoeld was en hij begon bij voorbaat al heel hard nee te schudden met zn hoofd hahahaha
Is het een idee om je zoontje geleidelijk aan water te laten wennen met behulp van melkpoeder of diksap? Dat je dan steeds minder ervan door het water doet, totdat hij op gegeven moment alleen maar water krijgt.