Ik ben meer een meelezer hier in dit hoekje maar als ik Piccolina zie staan scroll ik sowieso door. Ik dacht al dat het aan mij lag maar fijn dat velen dezelfde fruatratie delen hahaha
@ts Zolang jij je kindje wel taal aan blijft bieden zal het wel goed komen en denk ik niet dat je je daar nu al zorgen om moet maken. En taal aanbieden is praten tegen hem (met hem) klanken oefenen, boekjes voorlezen memorie kun je doen en dan benoemen wat je ziet en je kindje hetzelfde laten zoeken maar dat kun je met veel dingen toepassen. Overigens liep hier het cb er ook moeilijk over te doen maar zijn woordenschat was wel goed. Mijn zoontje liep met 9 maanden los, het enigste woordje voor zij. Tweede was waf waf en daar schrok hij van dat er daarna niks anders meer uit kwam als eeeeehhh huh etc. Uiteindelijk lag er bij hem wel een oorzaak, zijn amandelen zaten in de weg. Dus meiden helaas brabbelen heeft hij niet gedaan maar de ochtend van zijn amandeloperatie zei hij nog geen woord en 's middags praatte hij de oren van je kop. Het kan wel zonder brabbelen... Hij was overigens 2 jaar en 3 maanden de dag van de operatie. En net als zijn mama een ongelofelijke kletskous ondertussen 😂
Niet druk maken. Ook niet over het cb, ene oor in, andere uit. Hier 19 maanden en zegt ik denk 12 verstaanbare dingen waaronder ook papa mama broer en nog wat familieleden. Namen van dieren en op. Verder wel dingen die ze voor hetzelfde gebruikt maat nergens op slaat. Maak me echt geen zorgen. Ze begrijpt wel heel veel en dat is ook belangrijk.
Ladies, schieten we niet een beetje door? Ik lees de topics ook, maar je kunt ook gewoon negeren, zoals sommigen ook al opperen. Als Nederlands niet je moedertaal is, dan kun je er juist extra op gebrand zijn dat je kind het perfect leert. Je wilt namelijk het beste voor je kindje en niet dat het dezelfde achterstand gaat krijgen als jijzelf als moeder hebt. Ik denk ook dat juist door die taalbarrière we soms dingen ook anders interpreteren dan ze overkomen of bedoeld zijn. Ja, de meeste posts van P. gaan inderdaad over hoe goed haar dochter het doet. Ze is natuurlijk trots en wil dat delen. Aan de andere kant denk ik ook dat P. onzeker is, dat is toch elke moeder/ouder? Misschien vindt zij dat lastiger om te tonen of te uiten. Ik oordeel zelf ook nogal snel, maar zeker op een forum, waar je elkaars intonatie lastig kunt inschatten, probeer ik toch altijd een wat voorzichtiger te zijn. Dus laten we het niet te veel opblazen...
Laat maar. Lees zelf haar advies na of voel jezelf onzeker en krijg van haar te horen hoe goed haar dochter is. Open dan een eigen topic.
Dit, maar ook de dingen die piccolina roept die gewoon níét waar zijn en die anderen wél ongelooflijk onzeker maken. Net als dat topic van een paar dagen terug, van de moeder die zich zorgen maakte omdat haar kindje zich anders ontwikkelde dan een ander kindje binnen het gezin en waardoor de moeder zich afvroeg of dat misschien door IVF kwam. Volgens piccolina was dat niet meer dan logisch, want tja, IVF is onnatuurlijk en zorgt ervoor dat kindjes die ongezond zijn en normaal gesproken nooit geboren zouden worden, nu wel geboren werden. Ze heeft zelfs geopperd dat haar kindje, wat overleden is aan een erfelijke afwijking, misschien wel was blijven leven als het door IVF was ontstaan, want na IVF krijg je middelen die een zwangerschap in stand houden. Oók als het om ongezonde kindjes gaat. Kom óp zeg. Zulke onwaarheden en bankmakerij zou niemand hier op het forum mogen verspreiden.
Lieve meiden, Even een dagje weg geweest en wauw wat veel berichten. Super! Ik heb ze allemaal gelezen en wil iedereen bedanken voor de tips en ervaringen. Ik weet nu dat ik mij totaal geen zorgen hoef te maken. Ik maak het voor mijn kindje ook geen probleem omdat ik niet wil dat hij dadelijk denkt dat hij iets MOET maar omdat het mijn eerste kindje is ben ik nog een beetje onzeker, vooral als ik zie dat het ergens anders veel vlugger gaat of als het cb zegt dat iets vlugger zou 'moeten'. Ze waren in het begin ook zo met zijn gewicht bezig. Hij was te zwaar en ojee wat gaf ik hem allemaal wel niet. Maar eenmaal hij liep ging het dr weer af dus ik weet dat het cb gewoon soms wat overdrijf en dat ze naar elk kindje moeten kijken. Super voor de tips meiden, blij ermee. En over de reactie van piccolina? Sorry ik weet niet of ik de naam goed zeg maar kan even niet terug scrollen. Ik maak me er niet druk om hoor. Ik heb nog niet eerder van haar posts gezien maar weet je, ik denk altijd, mensen die altijd opscheppen over hun kinderen en nooit om hulp vragen of toegeven dat hun kindje in sommige dingen wat trager zijn zijn zelf denk ik heel onzeker. Daarom moeten ze hun kindjes heel hoog prijzen. Daarom doen sommig ook mee aan die achterlijke beautydingetjes in amerika. Gewoon omdat ze zelf zo onzeker zijn en daarom hun kinderen over de top belangrij moeten laten zijn. Ik zeg niet dat piccolina zo is hoor, echt niet want ik ken r niet maar even over het algemeen. Dus lief van de meiden die daarop reageerde maar ik voel me door al jullie reacties niet onzeker door 1 andere post
Mag ik dan ook niet meer reageren in Baby/dreumes?? Heb al een puber en een kleuter. T.s Zoon praten heel laat zij pas met 18 maanden voor het eerst mama of papa. Daar voor brabbelen. Dochter nu ga ik opscheppen Praten ook voor haar eerste verjaardag met maand 9/10 begon het al los te komen. Ik heb een filmpje ze is daar 15 maanden en zingt vol uit slaapkindje slaap... Ze kletst nu nog de oren van mijn kop haha. Verder bemoei ik me niet met het topic verder ik denk dat je een lieve ( vrouw) bent maar idd onzeker en het klinkt wat opschepperig je mag trots zijn. Zeker. Probeer het anders te brengen. En dit is een goed bedoelde tip je Nederlands is zelfs beter dan het mijne maar. Probeer te begrijpen wat er gevraagd word. En dan pas antwoorden soms staat er bij jou iets anders idd dan wat er gevraagd word. Ik ook hoor ik klets ook verder over andere dingen maar kom tot de kern ( meestal)
Niet druk om maken hoor! Ieder kindje volgt zijn/haar eigen lijn... uiteindelijk leren ze allemaal goed praten De één doet dit al met 12 maand terwijl die ander past de eerste woordjes zegt met 24 maanden. Ons zoontje zei ook niet zoveel rond de 15 maanden, papa en bumba en daar hield het wel mee op Nu heeft hij de grootste praatjes en benoemd hij dingen en probeert hij ons duidelijk na te praten (wordt in mei 2) dat komt zo ineens uit het niets Die van jouw komt er ook wel! hij is absoluut nog niet traag.