Hoi hoi allemaal.. Sinds de geboorte van mijn zoontje spuugt hij al. Hij is nu 20 weken (4.5 maand oud). IK was me bewust van het feit dat spugen redelijk normaal is bij baby's en was een beetje allergisch voor het feit dat overal direct de naam reflux aan werd gegeven. Al met al ging het goed. Onze zoon dronk goed, groeide goed, sliep wat slecht overdag, maar niks wat verder op reflux zou wijzen. Nou... een paar weken geleden toch maar weer naar de huisarts omdat het spugen steeds erger werd, de rust overdag ver te zoeken is en het drinken nu ook gepaard gaat met veel onrust, overstrekken en een fles die constant verstopt zit door de jbpm. Grotere speen geprobeerd... gaat TE snel! Op advies van de huisarts 2 weken zantac geprobeerd. Werkte wel, maar het opkomen van voeding was nog niet weg. Vrijdag weer geweest en toen kreeg ik nieuwe medicatie (Losec heet dat geloof ik). Deze medicatie werkte minder goed en ik besloot contact op te nemen met de kinderarts. Deze kinderarts sloot alle ernstige zaken uit. Het "enige" waar onze zoon last van heeft is het omhoog komen van de voeding. De maagzuurremmers worden verhoogd en ik moet proberen zo gauw mogelijk van de 5 naar de 4 (en dan ook naar 3) flessen te gaan. Ook kunnen we de melkvoeding als pap geven volgens de KA. Hoe ga ik dit aanpakken? Ritme is nu ongeveer zo: * 07.30 - 180/6 * 09.30 - fruithapje (nog niet zoveel) * 11.30 - 180/6 * 15.30 - 180/6 * 17.30 - groentehapje (80/100 gram nu) * 19.30 - 180/6 * 23.00 - 180/6 (laat de laatste tijd 30 -70 ml staan) Die laatste fles kan er misschien wel af.... zeker als ik de groente en fruithapjes wat opbouw.... maar wat nog meer? Bambix is pas vanaf 6 maand.. dus eerst de fles maar verdikken met rijstebloem en op een gegeven moment zo dik maken dat hij het van een lepel kan eten? Wie denkt er met ons mee?
Je hebt rijstebloempap vanaf 4 maand, dus dat mag hij. Overigens zegt dat nog niets. Mijn dochter haar fles was bijna als cement en nog kotste zij. Alleen vast voedsel hielp. Het wordt beter ooit. Succes!
Nee, maar misschien helpt het toch een beetje. Deed jij dit bij elke fles of allleen de laatste fles.
Rijstebloem mag vanaf 4 maanden inderdaad, maar dat gaat dan wel goed en jbpm niet? Dat zou namelijk wel mijn eerste keus zijn. Hier ook reflux problemen gehad en jongste heeft 1 keer een fles met nutriton gehad en dat ging gewoon goed, af en toe even in de speen knijpen maar daarna kon ze gewoon weer verder drinken.
Ik zou toch op zoek gaan naar de juiste speen (of fles) bij jbpm. Rijstebloem verdikt net zo goed en daar zal je ook je speen op aan moeten passen. Maar rijstebloem wordt in de maag weer vloeibaar en helpt niet tegen spugen. Om van 4 naar 5 flessen te gaan moet je kindje er wel klaar voor zijn. Maar misschien de laatste fles langzaam aan wat verdunnen en verkleinen tot hij hem niet meer nodig heeft. Dus bv eerst 180/5 en dan 180/4 en dan 150/4 etc. Rijstebloem in de fles van 19u30 is ook een optie, maar er zijn zat kindjes die daar juist onrustig van worden 's nachts en alsnog honger hebben om 23u. Maar wie weet is dat de truc bij jouw zoontje om die late fles te laten vallen.
Indikken met rijstebloem heeft geen zin. Wordt weer dun in de fles. Nutriton helpt bij de ene wel bij de ander niet. Truc bij reflux is juist meer flesjes en minder inhoud. Vind het advies van je arts beetje dom eigenlijk, maar misschien lees ik het verkeerd. Kijk even op internet naar de leefregels van reflux en op fb heb je een pagina voor reflux waar je veel kan leren.
Dat was ook mijn eerste gedachte, juist geen grotere maar kleinere hoeveelheden gaan geven Indikken met jbpm werkt bij de een goed en de ander niet, bij ons hielp het heel goed. Er is op facebook ook een baby reflux groep, zoek daar even naar om je aan te melden en daar tips te vragen
Rijstebloem wordt inderdaad terug vloeibaar in de maag, dus heeft geen enkele zin tegen spugen. Verder: zantac maakt enkel de terugstromende melk minder zuur, maar doet niets aan het feit dát de melk terugkomt. Het vermindert dus de reflux niet, wel de pijn die zure melk veroorzaakt. Dus wellicht werkte die medicatie wel, maar verwachtte jij er verkeerde dingen van. En tot slot: bij reflux liever vaker kleine flessen geven ipv grote. Een vaste voeding levert nu nog niet voldoende calorieën, dus kan geen melk vervangen.
Elke fles! Wek opletten of jou kleine geen krampjes ervan krijgt. Je hebt ook natuurlijk nog speciale voeding waar "nutriton" inzit, bij sommige helpt dat.
Wat hierboven ook gezegd wordt, juist naar meer kleinere flessen ipv meer grotere. Dat wordt volgens mij altijd als advies gegeven bij reflux. En het linker-rechterzij voeden: https://www.amc.nl/web/Het-AMC/Afdelingen/Medische-afdelingen/KindergeneeskundeEKZ/EKZKindergeneeskunde/In-het-AMC-Magazine/De-anatomie-van-spugen.htm na de voeding eerst een uur op de rechterzij en daarna op de linkerzij Ook het op de zij drinken is veel fijner voor refluxbaby's. Naast de medicatie (hier omeprazol) was dit het beste advies dat we gekregen hebben. Wij hadden trouwens een snoozz om hem op de zij te laten slapen.
Voor ons werkte zij ligging absoluut niet helaas. Voeden doen we hIer bijna zittend. Dus ik zit met opgetrokken benen en finn zit tegen mijn benen aan. Dat scheelt al onwijs is het terug geven van melk. Ik doe per fles van 180 ml ongeveer 1 klein schepje jbpm. Ook dat scheelt enorm. Finn krijgt wel nexium van de dokter (5 mg per dag) en dat gaf hier de meeste rust. Nou zal ik wel eerlijk zijn, medicatie voor een mondje terug geven is er volgens mij niet eb lijkt mij ook zinloos. Doel weegt dan niet op tegen de middelen (of hij moet zijn hele voeding eruit gooien). De reflux die finn had is verborgen reflux en dat is echt naar. Continue zure lucht en boeren hikken slikken hoesten en enorm veel huilen. Non stop huilen....gillen zelfs! De jbpm deed zonder nexium echt geen ene ruk behalve dat hij dik zuur terug gaf. Nog pijnlijker! Uit jouw verhaal begrijp ik niet perse dat je kindje het zuur heeft, maar meer flink terug geeft. Dan kan jbpm echt wel helpen. Advies van mij is wel om het lekker op te bouwen, hier gaf het veel krampjes en bij teveel jbpm enorm veel poep luiers (8 per dag). Wij laten finn trouwens na het drinken nog een minuut of 20 zitten op onze schoot en er kan niet "wild" gespeeld worden. Dan komt het direct naar boven. Hopelijk helpen alle adviezen je hier een beetje!
Dankjullie wel voor het meedenken. Iedere keer merk ik dat ik toch niet volledig ben... als denk ik dat ik al best veel beschreven heb, hihi! Natuurlijk heb ik mij verdiept in al die leefregels van reflux en voeren we dit ook uit. We hebben ook nutriton geprobeerd, maar daar kreeg mijn zoontje vreselijk last van. Toen ben ik opzoek gegaan naar pure JBPM. Dat werkt een stuk beter. Op de een of andere manier helpen de zuurremmers toch tegen het spugen. Apart, maar wel waar. De KA zei ook al dat het alleen tegen het zuur helpt en niet tegen het spugen, maar goed.. hier toch wel haha! Het zijn geen mondjes teruggegeven. Voor de medicatie waren het echt constant giga- golven. VOeden doen wij ook bijna rechtop... dat is het best voor hem, maar toch probeert hij zich dan enorm te overstrekken. Zo sneu! CB adviseert overigens om niet rijstebloem te doen, maar dan bambix voor 6 maanden rustig op te bouwen...