Fijn je je goed voelt en dat je nog goed slaapt op het draaien na - ik sliep die laatste weken max 2 uur achter elkaar, lag vaak uren wakker s nachts :-/. In de laatste week zelfs een keer medicijnen gehad, maar daar sliep ik dan 3 uur mee, haha, schoot niet echt op. Op naar de 34 weken!!
Hoi allemaal, Hoe is het met jullie? Afgelopen dinsdag op controle geweest, gewichten zijn nu 1050, 1108 en 1250. In de groeicurve was een lichte daling te zien, twee zaten er onder het lijntje. Er is toen een flometing gedaan van de navelstrengetjes en die bevestigde ook dat die bij twee kindjes wat lager was. Moet morgen weer voor een flometing en dan de week erna alweer voor een groeiecho. Gyn zei dat mijn placenta waarschijnlijk te weinig voeding geeft, iemand hier ervaring mee? Groetjes Vera
Vera, hoeveel weken ben je nu? Bij mij bleef I erg klein en zat op de onderste lijn. Zij zakte ook een keer naar beneden. Alles nagekeken, maar bij mij was er niets te vinden. De meting erna zat ze ook gewoon op de onderste lijn. Vanaf toen mocht ik maar door bepaalde,mensen geechood worden. I is trouwens oh steeds klein, maar ik denk gewoon dat dat genetisch is. Mijn placenta functioneerde goed, dus daar kan je niet over vertellen. Ik weet alleen dat echometingen niet altijd nauwkeurig zijn.
Hè, Vera, toch vervelend dat het - ookal doen de kids en jij het nog steeds heel goed! - even wat minder zonnig is. Noor heeft wel een heel slechte flow gehad, zelfs een vergroot hartje toen en drie weken groeichterstand, maar dat kwam door de TTS (Anna kreeg dus meer bloed van Noor via de placenta dan dat ze teruggaf). Ik heb in de weken nadat de placenta gelaserd was om de directe bloedbanden dicht te maken ook elke week twee keer een flowecho (eerst zelfs elke dag) en om de week een groeiecho - maar dus met een andere oorzaak. Wat geeft de arts aan, kan het stabiliseren of verbeteren of is die kans klein? Zolang ze in elk geval maar genoeg voeding krijgen , al groeien ze weinig, zijn ze voorlopig toch echt het beste af in je buik, hè doet het super!
Duda: ik ben a.s. zaterdag 30 weken en voel mezelf nog goed lichamelijk. Natuurlijk is alles wel zwaarder (vooral savonds kom ik niet veel van de bank af) maar verder kan ik nog autorijden en kleine dingen ondernemen. Dus dat valt niet tegen! Miepie: Ik was dinsdag toch een beetje van slag en ben vergeten die vragen te stellen, morgen moet ik weer terug dus ga dan inderdaad vragen of het weer kan toenemen of stabiliseren. Ik vind het groeien (ongeveer 200 gram in 2 weken) ook nog niet echt tegenvallen. Toen Noor een slechte flowmeting had, hebben ze daarna je placenta gelaserd? Voor de doorbloeding of ook om naar de voedsel toevoer te kijken? Gelukkig ben ik al bijna 30 weken, dat scheelt mochten ze besluiten dat ze de kindjes eerder gaan halen. Ik hoop zelf dat ik nog over de 32 weken kom, want dan mag ik hier in het ziekenhuis bevallen/keizersnede. Maar van dat eerder halen ga ik nog niet uit, probeer wel positief te denken. De gyn heeft wel gezegd dat de mogelijkheid er is mocht m'n placenta echt te weinig voeding gaan geven. Of evt. een ziekenhuisopname zodat ze de kindjes iedere dag goed kunnen monitoren. Het is dus afwachten. Zelf heb ik er geen invloed op (voedsel/rust).
Vera, ik heb nog eens teruggekeken. Op 14 januari is er in dit topic ingebroken door inmiddels tweelingmama Belle1978. Zij stelde ongeveer dezelfde vraag. ze heeft vandaag een geplande keizersnee gehad met 38w. Misschien kan je haar verhaal een beetje volgen?
Inderdaad een soortgelijk verhaal! Hieruit maak ik op dat de flowmeting dus ook weer kan verbeteren, geeft wel wat hoop! Op naar die flowmeting morgen dan maar, ik laat het jullie weten.
Vera, dat is zeker fijn te weten! En verder kan je inderdaad weinig anders doen dan rustig aan .... Dat lazeren was omdat onze meiden samen 1 placenta hadden. Ze hebben een aantal aders doorgelaserd zodat ze geen directe bloedband met elkaar meer hadden - heel ander verhaal dus .
Zo weer een hoop gebeurd hier. Vera, V van mij had een slechte flowmeting en die is niet verbeterd. Daardoor ook opgenomen en iedere dag 3x daags een ctg om V in de gaten te houden of haar energie nog goed is. Opgenomen met 26.4 en ze zijn geboren met 31.5. Ze heeft het dus nog goed uitgehouden. Ze grepen pas in toen ze geen energie meer had. Dus kan je er nog wel even tegen. Mooie gewichten in ieder geval allemaal boven de kilo dat is super! V is bij mij geboren met 980 gram, volgens mij woog ze met 29w ongeveer 740gr. Volgende mijlpaal 32 w. als je dat haald is het super! Tip om ze te laten groeien, veel zitten op de bank en weinig inspanning. Gaat alle energie naar de kleintjes en groeien ze het beste. Wij zijn 2 weken geleden bij de oogarts geweest. Alleen gekeken en moesten een lampje volgen, ging allemaal prima geen gekke dingen gespot. In september mogen we terugkomen en moeten we thuis 2 dagen van te voren en de ochtend van de afspraak druppelen. Dan gaan ze kijken of er een afwijking is in het zicht. V loopt nu steeds beter, heerlijk om te zien. J en L nog niet, maar gaan nu ook steeds meer los staan. Verder loopt alles prima, niet ziek, wel wat pieperig zitten denk ik weer ergens tegenaan te hikken, wachten het maar af wat er gaat gebeuren. Duda, Jeetje, was zeker best lastig om een brilletje voor ze te vinden die leuk is en praktisch. Hopelijk houden ze hem op. Wanneer krijg je de brilletjes. Zal leuk zijn als ze dan ook een grote sprong maken in hun ontwikkeling/motoriek.
Karen, fijn dat het bij jullie zo goed gaat. En kleine V die maar mooi even als eerste aan het stappen is... super! V was inderdaad licht dan zeg, bij geboorte. N was bij ons dus de kleinste en lichtste (had wel 1 week achterstand weer ingehaald); zij was bij geboorte met 29.1 ietsje zwaarder dan V (997). Mooi om te zien hoe snel ze dat ook weer inhalen... D, ik ben ook heel benieuwd naar de brillen. Fijn dat jullie geslaagd zijn in elk geval! Hier over een week naar de oogarts, ben benieuwd of er wat uitkomt (vooral bij R). Hier 3 enorme snotkoppies; A en N hebben allebei snotoogjes, zit regelmatig helemaal dicht met snot. Maar ik vind het ook zielig het vaak schoon te maken, ze protesteren enorm (met schorre huiltjes; ook de keeltjes doen duidelijk pijn) en het is helemaal schraal rond de oogjes en neuzen. R is gelukkig tot nu toe alleen wat verkouden. A wil ook gaan staan - ze staat regelmatig in de 'downward dog' op handen en voeten met de billen in de lucht, maar heeft nog niet door dat ze zich op kan trekken. Op de knietjes zitten met de handen op een kistje of broer- of zuslief doet ze wel veel. Ben benieuwd wanneer de andere twee volgen. R is heel aandoenlijk (en een beetje zielig); hij probeert heel hard te gaan zitten.... terwijl hij nog nieteens los kán zitten, hahaha.
Net terug uit het zh en de flowmeting was iets verbeterd met afgelopen dinsdag. De kleinste heeft als enige een goede doorstroming, dus ik denk dat die nu een groeispurtje gaat maken Een kindje zit boven de lijn, maar wel iets minder hoog als dinsdag en een kindje zit net onder de lijn en die zat er dinsdag nog boven dus ook iets verbeterd! Toch een opluchting! Nu a.s. donderdag de groeiecho en hoop dat ze dan toch goed gegroeid zijn. Miepie: wat grappig om te lezen over het staan/zitten van je kindjes. Ik hoop dat de verkoudheidjes snel minder worden. Gcsluimer: Ik doe m'n best om zoveel mogelijk m'n rust te houden! Alleen je wordt zo snel stijf van al dat zitten/liggen dus lastig om een balans te vinden. Ik ben tot nu toe nog iedere keer alleen op controles geweest (behalve een paar keer dat manlief mee is geweest) maar heb nu besloten dat ik vanaf volgende week toch maar iemand mee ga nemen. Autorijden wordt ook wat lastiger en als de gyn vanalles uitlegd hoor je met twee toch altijd meer als alleen. Fijn paasweekend allemaal!
Miepie Jeetje, hopelijk knappen ze snel op. Schrale neusjes en oogjes zijn erg vervelend, misschien kan je er calendula op smeren dat verzacht misschien een beetje! Leuke momenten zijn dat he, als ze op de knieen zitten, zelf denk je kom op het is echt niet zo moelijk, toemaar... J bij ons probeerde zich aan de armpjes op te trekken, ipv zijn benen te gebruiken. Op een gegeven moment onverwachts staan ze ineens. Dan ben je zeer verbaasd en blij. Vera, Ik kan me voorstellen dat het vervelend is om op de bank te blijven en dat je er stijf van wordt. Ik heb 5 wk in het ziekenhuis op bed moeten blijven, alleen douchen en naar de wc mocht ik lopen verder niet. Het is wel in het belang van de groei van je kindjes en dat je zo lang mogelijk thuis kan blijven. Het is makkelijk praten, want je bent snel geneigd om iets te gaan doen. Tot nu toe gaat het goed, dus volhouden zo. Duimen voor een goede groeimeting. Duda, We zijn zo nieuwsgierig naar de brilletjes, misschien een foto op fb als je ze hebt?
Goed nieuws! Net een groeiecho en controle gehad en ze zijn alledrie goed gegroeid. Gewichten zijn nu 1200, 1360 en 1540 gram, best netjes volgens mij voor 30w5d. De gyn vermoedt dat er de vorige keer een meetfout is gemaakt, omdat ze nu de groeicurve weer lijken te volgen en er bij 2 de vorige keer toch wel een flinke daling zat. De flowmeting was stabiel gebleven en omdat ze wel alledrie goed groeien is het ook minder zorgwekkend op het moment. Ik sta wel onder strenge controle, moet dinsdag weer voor een flowmeting en over 10 dagen voor een groeiecho. Maar pff wat een opluchting zeg! Heb me de afgelopen dagen toch wel veel zorgen gemaakt. Op naar de 32 weken nu, dan mag ik hier in Goes bevallen. Miepie, de verkoudheid bij de kids al wat minder?
Vera wat goed! Bij geboorte waren mijn kids 1234, 1350 en 1385 gram. En ze vonden het allemaal mooie gewichten. Dus die van Jou hebben ook mooie gewichten! En fijn dat het maar een meetfout leek te zijn. Dat was bij mij ook zo. Ik werd vanaf toen alleen door hele kundige mensen geechood. Hopelijk blijven ze nog lekker groeien en zitten ze nog zeker een maandje bij je!
Super, Vera! Het komt met die metingen best nauw en hoe voller het wordt, hoe moeilijker het allemaal op te meten is. Zijn inderdaad echt mooie gewichten! En fijn dat de 32 weken in zicht zijn! Duda, aan het genieten in het noorden? Wanneer zijn de brillen klaar? Wij zijn vandaag op controle bij de oogarts geweest. Druk op de oogzenuw bij de meiden was goed, hadden we ook niet anders verwacht. Het moest gemeten worden omdat hun hoofdjes erg groot zijn, maar dat hebben ze van hun vader, die had dat als kind ook. Bij alledrie moest ook het netvlies bekeken worden en bij R zou worden gekeken of hij wel goed ziet. Beetje jammer dat er al gedruppeld was voor het netvliesonderzoek, waardoor er geen meting gedaan kon worden . Met R moet ik woensdag dus nog terug. Hij heeft in elk geval 'blonde ogen'; heel lichte ogen waardoor hij erg veel last heeft van licht. Ben benieuwd wat er volgende week uit komt....
Vera, Heel mooi, volhouden zo. Op naar de 32 weken, weer een mijlpaal in je zwangerschap, die ga je gewoon halen. Miepie, Dat wordt woensdag wel spannend, fijn dat verder alles goed is. Wat zijn `blonde ogen`? Bij ons is er weer een die loopt, Jelmer heeft vrijdag zijn eerste stapjes gezet. Lise die heeft nog niet zo`n behoefte om te lopen, ze zoekt zekerheid en veiligheid voor ze haar eerste stapjes zet. We wachten af wanneer ze gaat lopen. Vandaag even naar buiten geweest met de kinderwagen. Hopelijk nog een week of 2 a 3 dan komt de bakfiets. Ik heb al zin om te gaan fietsen.
Pff de tijd gaat wel langzaam hoor, totdat ik zaterdag de 32 weken heb gehaald.. moet er eigenlijk niet zo mee bezig zijn, maar onbewust doe ik dat natuurlijk toch. Ik heb nog een vraag, waar ik verder geen antwoord op kan vinden op internet en vergeet het bij de gyn steeds te vragen. De baby's drukken zichzelf nog al eens omhoog tegen m'n buikwand, ruggetjes en kontjes denk ik, waardoor mn buik soms vreemde vormen aanneemt of er ineens een bobbel verschijnt. Alleen terwijl ze dat doen heb ik ook altijd het idee dat m'n buik heel hard wordt, moet ik dit dan ook zien als harde buik of komt het door de spanning die erop komt te staan doordat de baby's zich zo omhoog drukken? Soms heb ik zelfs een beetje buikpijn bij, wie weet herkennen jullie het gevoel wel.. Zodra de babys weer terug zijn gezakt voelt mn buik ook niet meer gespannen aan. (beetje raar omschreven misschien, maar weet niet hoe ik het anders moet formuleren.) Miepie, succes woensdag, ben benieuwd. Gcsluimer, leuk een bakfiets!
Vera, ik had twee enorm bewegelijke dames bovenin mijn buik zitten en herken wat jij omschrijft heel goed. Ze draaiden tot het einde bijna dagelijks helemaal om (ook van hoofd- naar stuitligging en weer terug) en dan zat er een enorm gespannen bult aan één kant en bijna een gat aan de andere kant. De echoscopiste was altijd verbaasd dat ik precies wist hoe ze lagen, maar ik voelde precies wie wat deed. Volgens mij zijn het niet echt harde buiken, zolang niet je hele baarmoeder er wat door verkrampt zeg maar. Het was bij mij dan echt aan één kant dat ik een heel strakke, pijnlijke buik had. (Allervervelendst was Noor die rechtop ging staan en mij kopstoten tegen mijn ribben en longen gaf - heb haar regelmatig terug geduwd omdat ik anders niet normaal kon zitten). Succes ermee - en elke dag is er één! Suzanne, nog geen beweging in de verkoop? Slopend.... Karen, 'blonde ogen' noemde ze ogen die erg gevoelig zijn voor licht (heel licht blauwe ogen heeft hij). Wat stoer dat er inmiddels twee rondstappen bij jullie! En fijn vooruitzicht, de bakfiets. Ik heb ook al enorm veel zin in lekker rondfietsen met de fietskar vd zomer. Duda, aan het genieten van jullie vakantie? Hier nog steeds snotkoppies en vooral veel gehoest 's nachts. Was vandaag dus erg blij met wat hulp 's middags zodat ik gelijk met de kinderen even een uurtje kon bijslapen. R is ook flink verkouden, maar blijft gelukkig goed eten en drinken - al spuugt hij wel weer wat meer dan normaal. N kan inmiddels ook van zit naar kruipen, dus zal niet lang meer duren voor die ook zelf gaat zitten. A is erg uit haar hum, gefrustreerd dat ze niet de hele dag kan staan (hoe ze dat zelf moet doen snapt ze nog niet). Ga mijn bedje in!
Miepie, fijn om te lezen dat je het herkent! Ik voel ook wel goed hoe ze liggen en bij mij draaien ze niet meer helemaal (van stuit naar hoofdligging) maar duwen dus lekker hun rug/kont omhoog. Hoe was het in het ziekenhuis gisteren? Dinsdag flowmeting gehad was weer aan de hoge kant, maar de gyn durfde het wel aan om tot maandag te wachten met groeiecho. Zolang ik ze maar goed voel bewegen en dat doe ik tot nu toe gelukkig!