ik denk dan maar zou je je pasgeboren baby een slokje wijn of zo geven. Ik niet de hersenen zijn nog zo in ontwikkeling en dat is tijdens de zwangerschap ook zo. Beetje raar dat alcohol tot 18 jaar ontraden wordt en verboden is te verkopen aan kinderen en je wel zou drinken als je zwanger bent?
Achteraf bekeken natuurlijk, staat ook in het artikel. Als ze zeker zouden weten dat 1 glas alcohol per week niet schadelijk zou zijn, zouden ze het onderzoek wel onder zwangeren doen, maar zoals Antje al terecht opmerkte, kan 1 glas alcohol al FAS veroorzaken.
Precies, ik zou het risico nooit lopen. Hetzelfde geldt voor rauw vlees. Niet iedereen loopt daar listeria door op maar enkelen wel. Dat risico loop je toch ook niet?
En als ze diezelfde kinderen over 7 jaar weer testen blijken ze 70% meer gevoelig te zijn voor licht en poepen ze aanzienlijk vaker in de week dan kinderen waarvan de moeder nooit een glas wijn dronk tijdens de zwangerschap Let maar op...
Ik lust geen wijn/bier, maar ik kan alcohol in het algemeen prima missen. Zeker als er een kindje in mijn buik zit.
Het verbaast mij eigenlijk niet. in alles wat ik over FAS heb gelezen, wordt aangegeven dat 1 glas per dag schade kan geven. Over een (veel) lagere frequentie wordt nooit gesproken. Zolang je het bij maximaal 1 glas per week houdt kan ik mij niet voorstellen dat het problemen geeft, en daar heb ik ook echt nog nooit iets over gelezen. Zelf trouwens 1 glas gedronken. Niet per dag of per week, maar per 9 maanden.
Ik heb pas een cursus gehad waarbij FAS kort aan het bod kwam. De psychiater vertelde dat 1 glas al FAS kan veroorzaken als dit glas net in de verkeerde periode wordt gedronken. Ze zei dat in bepaalde weken van de zwangerschap alcohol zeer schadelijk is en in andere weken weer net niet. Maar dat men niet weet welke weken dit betreft. Lijkt mij toch dat ze wel weet waar ze over praat een geen info geeft wat niet kloppend is.
Je moet gewoon de drank laten staan als je zwanger bent! Echt; als je rookt of drinkt als je teer leven in je draagt dan ben je gewoon dom en egoïstisch bezig! 9 maanden geen drank, is dat nu echt zo moeilijk? Er zijn gewoon geen excuses voor! Kan ik alcohol drinken als ik zwanger ben? Nee. Drink geen alcohol als je zwanger bent. Als jij drinkt, drinkt je baby mee. Een beetje kan toch wel? Huidig onderzoek wijst uit dat zelfs een avondje drinken blijvende schade kan veroorzaken. Geen enkele hoeveelheid alcohol is bewezen veilig te zijn. Neem geen risico met de gezondheid van je baby. Drink geen bier, wijn of mixdrankjes. Mijn vriendin dronk tijdens de zwangerschap en haar baby is gezond! Iedere zwangerschap is anders. Sommige baby's zijn meer beschadigd dan andere door alcohol. Geef jouw baby de beste kans op een gezond leven. Drink niet als je zwanger bent. Ik ben zwanger en ik heb alcohol gedronken. Stop nu. Geef jezelf en vooral je baby een kans op een gezond leven. Ik vind het moeilijk om te stoppen met drinken. Zoek hulp bij je huisarts of het maatschappelijk werk of bel de Alcohol Infolijn 0900 500 20 21 (10 cent p/m). Beslis dat je een beter leven voor jou en je baby wilt. Ik heb gedronken. Hoe weet ik of mijn baby al beschadigd is? Er is geen test om er achter te komen of de baby al beschadigd is. Veel vrouwen hebben echter hevig gedronken en toch een gezonde baby gekregen! Stop met drinken om te voorkomen dat de baby (nog meer) beschadigd wordt. Ik drink graag maar ik geef ook borstvoeding. Via de moedermelk krijgt de baby ook alcohol binnen als jij gedronken hebt. Wil je toch persé een glaasje drinken doe dit vlak na een borstvoeding, zodat de alcohol alweer is "verdwenen" als je gaat borstvoeden. Meer weten?
Tsja. In het EMC, waar ik onder behandeling stond tijdens de zwangerschap van D. waren ze feller op alcohol als roken. Dit omdat het direct effect heeft op de hersenen net zoals alcohol direct effect heeft op je eigen hersenen overigens. Dus nee. Ik dronk niet. Geen druppel. Ook al had ik nog zo'n trek in een ijskoud biertje met een schaal bitterballen. Ik rookte overigens wel, dus nee ik was niet heilig en ja ik was dom en nee ik ben er nog niet trots op en nee het is ook niet goed te praten.
Ik meen ook dat alcohol slechter is dan roken. In die zin dat je van drank een verstandelijk gehandicapt kind kan krijgen. Of een kind met autisme, concentratiestoornissen, sociale en leer-problemen. Bij roken is de kans op kind met een laag geboortegewicht en astma groter. En nee, natuurlijk is beide niet goed.
Al die verschillende onderzoeken....de een zegt het kan niet zoveel kwaad een enkel glaasje (het kan zelfs goed zijn), terwijl andere onderzoeken het tegendeel bewijzen. Deze onduidelijkheid is voor mij des te meer een reden om niet aan alcohol te beginnen tijdens een zwangerschap. Ik neem persoonlijk liever het zekere voor het onzekere.
Nee natuurlijk is beide niet oké. Maar wat je zegt klopt inderdaad. Het is zelfs zo dat 1 glas alcohol al direct effect heeft op de hersenontwikkeling van je kind. Daarbij genomen dat de hersenen van een buikbaby nog volop in ontwikkeling zijn.
Dat zal toch te maken hebben met hoeveelheden? Iedere dag een pakje sigaretten lijkt me erger dan een keer in de week een glas wijn. Dus om echt te kunnen vergelijken moet je de hoeveelheid en frequentie ook meenemen, al zou ik allebei niet doen of aanraden. Overigens wordt roken in de zwangerschap ook in verband gebracht met bijvoorbeeld schizofrenie en andere aandoeningen die hun oorsprong in de hersenen hebben.