Hallo allemaal, Onze zoon krijgt sinds hij 7,5 maand is tussen de middag brood. We doen er boter op op plantaardige basis en jam of stroop. Ook leverpastei vindt hij erg lekker, maar dit mag maar 1 of 2 keer in de week ivm vitamine A... Mijn vraag is...wat kan en mag ik hem nog meer op brood doen!? Smeerkaas kan dus niet...maar om nou elke keer iets zoets op brood te doen (buiten die ene keer leverpastei om) lijkt me ook niet echt verstandig! Wie heeft er tips?! Alvast bedankt! Liefs Loesie
lekker fruit op brood, een banaantje prakken bv. Dan denk ik dat je met de smeerworst, jam en stroop genoeg variatie hebt hoor. Als hij wat ouder is kun je ook plakjes vleeswaren gaan geven bv.
linnie, mag dat met bijna 9 maand ook al? Is dat wel makkelijk te kauwen? (hij heeft nog geen tandjes) Tulip, hij krijgt maar 1x smeerworst, dus 6 dagen appelstroop of jam en dat vind ik een beetje veel zoet... banaantje is misschien een idee!
Ik zou persoonlijk geen varkensvlees geven bij KMA. Dan kun je beter voor kalkoenfilet/kipfilet gaan. Bij de natuurwinkel kun je ook verschillende soorten spread op brood vinden, lust ze hier ook wel. Alleen boter kan ook prima, vooral een geroosterde boterham met boter gaat er hier ook goed in. Fruit kun je ook prima op brood doen, al wil ze dat hier niet.
kip/kalkoenfilet roomboter geprakte avocado ik geef mn zoontje ook maar heel weinig zoet op brood, maarja heeft geen kma natuurlijk dus hier rigjt ie sowieso elke dag plak kaas en een boterham met kipfilet of boter en af en toe jam en appelstroop, rundersmeerworst
Als je al een allergie hebt (koemelk in dit geval) zou ik nog even wachten met noten. Ik weet niet of het bewezen is, maar gevoelsmatig denk ik dat je dan ook meer kans hebt op andere allergieën, en noten zijn niet alleen sterk allergeen, een notenallergie kan ook gevaarlijk zijn. Roomboter lijkt me ook geen goed idee met KMA. Kijk heel goed op de verpakkingen van alles wat je overweegt. Koemelk zit in zo veel meer producten dan waarin je het zou verwachten. Of vleeswaren goed te kauwen zijn verschilt per kind. Mijn dochter at zonder kiezen makkelijker vlees dan mijn zoon die z'n gebit al compleet had. Kwestie van uitproberen. (kauwen doe je niet met je tanden maar met je kiezen)
Tja Bri, haha, dat snap ik ook, maar aangezien hij geen tandjes heeft, kon je misschien nagaan dat hij ook nog geen kiesjes heeft... kipfilet dan maar eens proberen... Kijken hoe dat gaat! Noten ben ik ook nog wat huiverig voor. Even afwachten dus, want heb zelf ook een notenallergie! Zogelukkig...hoezo mar-ga-ri-ne...we snappen toch wat red bedoelt?! Ei mocht ik nog niet proberen van kinderarts. Eerst test van 14 maanden afwachten en daarna verder uitproberen... Bedankt voor de reacties!
als je zelf een notenallergie hebt, zou ik er zéker mee wachten (ik heb zelf gewacht tot 2 jaar, en toen bleek ineens dat meneertje erg allergisch reageerde op cashew... was nog per ongeluk ook dat hij het binnenkreeg) ei-allergie schijnt ook vaker samen te gaan met KMA. goed dat je advies hebt van de KA. overigens heb je met plakjes vleesbeleg veel kans dat ze die eraf pulken, eerst het vlees eten en daarna pas het brood. nou ja, ook niks mis mee, toch? met 9 mnd kreeg m'n dochter een plakje worst of kipfilet echt wel weg!
Cashews en amandelen zijn beide geen noten en een allergie voor een van beide is vrij zeldzaam. Een cashew is het zaad van de vrucht van de cashewstruik. Een amandel is het zaad van de steenvrucht van de amandelboom. Een rauwe cashew kan wel huidirritatie veroorzaken door het gif dat erin zit. In de Nederlandse voedingsindustrie worden alleen bewerkte cashews gebruikt en die zijn gifvrij.
Een pinda is eigenlijk ook geen noot...botanisch gezien... Maar toch zijn daar ook veel kinderen allergisch voor. Dus wil de gok toch niet nemen! Bri, oh oke, dan ga ik kipfilet proberen!
is er eigenlijk wel soja boter!? ik klap de boterham altijd dubbel en plet het broodje een btj, zodat hij de kipfilet niet zo snel eruit zal pulken er schijnen ook van die vega- smeersels/pate's te krijgen bij de bio/natuurwinkels ...dat is ook allemaal hartig
loesie, appelstroop is dan wel zoet, maar veel belangrijker is dat het vol met ijzer zit dat heel belangrijk is om binnen te krijgen. Het is gezonder dan smeerworst hoor. En rozebotteljam ook trouwens.
Boter is wat anders dan margarine.. vandaar.. Niet iedereen kan 'ruiken' dat er margarine bedoeld werd (ik niet hoor)