Hoe ging het afbouwen @ciprilla? Vraagt je kindje er nog vaak om? En gaan jullie nu dan actief voor de 4e? Spannende tijden weer Ik heb de nachtvoedingen afgebouwd. Jongste is nu 1.5 jaar, dus op zich mocht dat ook wel een keer Ik was er helemaal klaar mee. Wat na 1.5 jaar ook niet zo gek is. Mijn vorige cyclus had nog steeds een korte LF (4 dagen oid), dus ik ben benieuwd wat het stoppen met de nachtvoedingen daarmee gaat doen. Mijn ervaringen bij mijn andere kinderen is dat het daarna wel redelijk snel herstelde. En anders maar niet, ik heb ook geen haast. Soms wil ik heel graag nog een kindje en soms absoluut niet. Niet weer 8 maanden lang moe, misselijk en angstig zijn en daarna een kindje met krampen en geen ruimte voor mezelf. Maar mijn middelste is net 4 jaar geworden en gaat na de zomervakantie ook naar school, dus we gaan ook maar eens kijken hoe het dan voelt.
@JupitR ik ben eerst gestopt met overdag voeden, want hier had hij zelf ook nog heel weinig interesse in. Dit heb ik wel pas gedaan toen die echt goed at en dronk. Daarna heb ik een aantal avonden de avondvoeding gaan overslaan, toen dit goed ging ben ik ook de nachten gestopt. In de avond wieg ik hem nu in slaap, omdat zelf in slaap vallen zonder borst gewoon niet lukt. En in de nacht krijgt die een flesje water. Soms blijft die dan zeuren dan neem ik hem bij me. Sowieso slapen we nog even samen snachts dus kan ik hem makkelijker gerust stellen. De avond slaapt die in zn eigen bedje. Mn borsten voelen niet vol, dus het afbouwen is gewoon mooie geleidelijk gegaan. Het is zo vanzelf gegaan dat ik dus ook niet bewust een laatste keer borstvoeding heb gegeven, maar het is goed zo. Nu kijken wat mijn lichaam doet. Ik hoop op een regelmatige cyclus. En dan gaan we wel actief voor het zwanger worden inderdaad. Maar ik heb ook wel eens hele lange cyclussen gehad, dus ben benieuwd. Nog even geduld.
Ik snap trouwens volledig wat je zegt @JupitR. Het was echt heel pittig afgelopen jaar met J. en nu krijg ik eindelijk weer wat ademruimte, wat tijd voor andere dingen. En dan begin ik weer van voor af, ik verklaar mezelf soms voor gek.
@ciprilla spannend, hopelijk heb je snel een regelmatige cyclus! Komen jullie kindjes nog vaak s nachts? Ik herken ook wel wat @JupitR zegt, onze middelste zit nu ook op school. Geeft me voor nu echt wel wat meer rust. Als de jongste s middags slaapt heb ik nu gewoon 3 dagen 2 uurtjes rust. Moet zeggen dat ik daar echt wel even aan toe was. Hier gaat het verder goed, wel al sinds vorige week maandag allemaal om de beurt niet helemaal fit. Dan zijn de nachten ook gelijk slecht. Nu zelf flink verkouden en niet fit, dan denk ik wel 3 is voor nu genoeg! Ik verlang nu ook echt niet naar zwanger zijn en nog een kindje. Terwijl ik dat bij de andere 3 wel had. De wens blijft er wel voor een 4e. Ik weet ook zeker als het ons gegeven is dat de 4e er komt. Maar eerst wat meer rust en weer wat meer energie krijgen!
@Mammavantwee ik heb hele slechte slapers helaas.. dus de kleinste wordt met regelmaat wakker, zeker wel een keer of 4/5. Vaak slaapt die dan ook weer snel, dus dat scheelt. De peuter die wil ook nog wel eens een keer of 2 roepen. En de kleuter slaapt wel door, maar met warm weer staat ze gerust 1x per nacht naast mn bed dat ze dorst heeft. Die sliep ook pas rond 3,5 jaar door. In principe slaap ik dus al sinds de oudste geboren is geen nacht meer door. Ben het inmiddels gewend, dus wat dat betreft maakt een vierde nachtbraker voor mij weinig verschil.
@ciprilla klinkt wel pittig!! Wel fijn dat hij dan snel weer doorslaapt. Hier was de middelste tot 13 maanden een erg slechte slaper, had ook koemelkallergie en reflux. De jongste begint nu met 16 maanden wat stabieler te slapen, komt alleen tussen 4/5.00 een x, geven ze dan een flesje melk en dan slaapt ze wel weer verder. Ik kan dus heel slecht tegen weinig slaap, baal ik soms best van! Dus nu de middelste naar school is, slaap ik regelmatig even een klein uurtje met de jongste mee
Ik ben zwanger.. wisten wel dat we wat risico namen, maar echt niet gedacht dat ik zo snel zwanger zou zijn, moet er zelf nog heel erg aan wennen! Hoe is het met de rest van de dames?
Gefeliciteerd! Meteen eerste ronde raak? Hier nog aan het wachten op een ei.. duurt lang, frusterend. Tweeënhalve week geleden gestopt met de borstvoeding maar er gebeurd nog niks.
Weet het niet precies, waren namelijk niet echt met zwanger worden bezig, probeerden zo te timen dat het niet vlak voor m’n eisprong zou zijn. Maar met een nog opstartende cyclus dus niet gelukt.. denk dat dit “ronde” 2 was. Ja, wachten is vervelend hè? Maar nu wel echt een actieve wens voor een kindje dus? Spannend hoor!
@flothe wat een mooie verassing! Ja het is echt afwachten wanneer ik weer een cyclus ga krijgen. Want we willen nu wel heel graag weer gaan proberen of het lukt voor een vierde.
Hoi meiden, Ik dacht dat ik dit hoofdstuk als afgesloten beschouwde...maar de 3de is nu bijna 20 maanden...en steeds als ze de 2 naderen begint t toch weer te kriebelen. Ik heb nu bijna mijn rijbewijs dus dat zou het auto probleem oplossen. De oudste 2 7 en 4,5 jaar slapen graag op 1 kamer ( nog wel) en ik heb een vaste baan. Tis alleen dat ik het wel lekker vind het idee dat we straks alleen maar overbrugging nodig hebben wat oppas betreft..en dat oma dan 1,5 uur hoeft te komen. Maar als we overnieuw beginnen dan heb ik weer 3 hele dagen oppas nodig. Mijn man vind t ook goed zoals het is. Mijn hoofd vind het ook goed zo, maar mijn hart zou best nog wel willen. Heb trouwens veel babyspullen al verkocht
Hoi dames, Ik ben zwanger! Het is nog heeeel pril, maar al mooie testjes gehad en de kwaaltjes beginnen nu ook te komen merk ik. Het is dus meteen raak, dat is nog nooit gelukt. Ben er gewoon van slag van. Duimen dat het allemaal goed mag blijven gaan.
Van harte aan alle zwangeren! Ik ben stil “jaloerssss”! Zo graag nog 1 x zwanger willen zijn en een kindje/gezinslid toevoegen. Zo enorm grote droom! ik zit me hier op dit forum te verlekkeren aan al die positieve testen enz….
Gefeliciteerd aan alle zwangeren. Leuk!! Hoe voelen jullie je? @roever hoe staat jouw man erin, wil hij ook graag nog een kindje? Hier nog steeds het gevoel een 4e te willen, maar nu nog niet. Wil eerst ook wat meer op orde hebben, moeten dan toch een grotere auto. Dakkapel aan de achterkant om een volledige 5e kamer te realiseren. Weet wel dat het na m'n zoontje ook pas na bijna 2 jaar op kwam het gevoel. Ben benieuwd, de jongste is nu 17 maanden!
Mijn man staat er ook voor open.. maar nu even niet haha 4 redelijk kort op elkaar mogen krijgen dus eerst even door de drukte heen van nu de enigste twijfel is ook daadwerkelijk m’n lichaam….. maakt de keuze zoveel moeilijker dan bijv nieuwe auto/huis oid maar toe maar, het is nog niet aan de orde. Voor nu volop dromen… en wegzwijmelen bij verhalen hier!
Gefeliciteerd zwangeren! Dat is snel gegaan dan nog, voor mijn gevoel iig Ik ben nog steeds wat ambivalent over mijn wens. Wil af en toe heel graag en andere momenten, dat het met mijn oudste 2 zo makkelijk gaat en mijn jongste echt nog niet uit het oog kan verliezen, en dat dan dus nog weer een paar jaar. Dan twijfel ik. Ook of ons huis wel groot genoeg is. Maar we vrijen onbeschermd, en ook niet zoveel overigens. Mijn jongste krijgt nog steeds borstvoeding, en slaapt nu met maar 1 voeding tussendoor 's nachts. Dus mijn cyclus raakt wat op orde. Een kans is er dus wel. Ergens wil ik de keuze niet zelf maken en dat het ons gaat overkomen. Of niet dus. Meer leeftijdsverschil lijkt me aan de ene kant wel wat, maar met oog op uitjes voor iedereen leuk, lijkt het me weer niets. Een nieuwe auto evt vind ik niet zo'n ding. Dat moet dan maar. De kamers lossen we ook wel op. Maar 4 grotere jongens (er vanuit gaande dat een 4e ook een jongen zou zijn) in huis, in de woonkamer, voelt wel wat krap.