We hebben een oproep gekregen voor onze baby van 6 maanden voor een BCG-vaccinatie tegen TBC. Wie heeft dit ook en is t aan te raden dit te doen? Heb even op internet rondgesnuffeld en we hebben de oproep waarschijnlijk gekregen omdat mijn man Marokkaans is (ikzelf NL) maar mn oudste (2,5 jr) heeft deze prik nooit gehad. We gaan hooguit eens in de 5 jaar voor een weekje naar Marokko (tot nog toe nog nooit geweest met de kinderen) dus zie eerlijk gezegd de noodzaak niet heel erg. Er gaan toch ook heel veel (Nederlandse) kinderen op vakantie naar Turkije zonder ingeent te zijn tegen TBC? Was even benieuwd naar jullie ervaringen...
voor zover ik weet is een vaccinatie tegen TBC op het moment niet afdoende. schijnt niet te dekken en ik heb ook gehoord dat een testje gedaan wordt (Mantoux heet dat geloof ik) mocht er een vermoeden zijn van TBC op in de omgeving. volgens mij is het niet echt nodig want een bescherming schijnt t niet te bieden maar ik zou je huisarts even raadplegen!
Dat je man Marokkaans is staat hier volgens mij los van, tenminste, mijn man is dan Turks en Irem wordt wel extra ingeent tegen HepB (net als jouw kinderen waarschijnlijk) maar niet tegen TBC. Ook als je naar Turkije gaat is dat idd niet nodig. Ik zou even bellen, misschien is er in de buurt iemand met open TBC, ofzo?
als er iemand met TBC is dan krijg je een krasje (Mantoux) heb ik ook gehad maar dat is geen inenting...anders moet je ff kijken op google of inenten idd zin heeft (je kindje krijgt wel weer van alles in t lijfje gespoten en als het niet echt nodig is...)
Mijn dochter heeft hem gehad omdat haar vader Ugandees is. Ze heeft hem pas gehad toen ze 1 was omdat het eerder gewoon niet uitkwam. Ik vond het een nare prik. De prik zwelt op na die tijd en blijft heeeel lang opgezwollen. Na een paar maanden was de bult pas weg en nu zit er een littekentje. Maar mijn opa heeft vroeger TBC gehad en het is gewoon een vreselijke ziekte. Vandaar dat ik het hhaar toch gegeven heb. Maar ja, ze heeft nu geeen contact meer met haar vader dus de kans is zeer klein dat ze voorlopig naar Uganda gaat.
TBC entingen worden alleen gegeven als er in het vaderland van 1 van de ouders (of beide) veel TBC voorkomt. Dus voor Marokko kan dat heel anders zijn dan voor Turkije.
Mijn zoontje heeft de oproep ook gehad, indd omdat ik geboren ben in een land waar TBC nog voorkomt. Ik weet niet of ik hem in wil laten enten, omdat ik voorlopig niet van plan ben om hem ernaartoe mee te nemen. Ook heb ik zelf nooit de prik gehad. Ik heb begrepen dat de prik indd pijnlijker is dan de normale vaccinaties in de beentjes. BCG wordt in de bovenarm geprikt en het wordt indd een littekentje (dit heeft de GGD mij verteld toen ik belde). Het is voor mij dus ook nog even een vraag of we het gaan doen, of niet.